reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

LAKTATORY

reklama
a ja wszystkim wszem i wobec poleca firmę MEDELA, laktator ręczny kosztował mnie 60 zł i byłam z niego super zadowolona. ma regulacje siły ssania dzięki czemu można go dostosować do swoich potrzeb, bardzo łatwo sie go używa, ja po 10 minutach ściągałam nim 120 ml,
a przy pierwszym dziecku męczyłam i męczyłam i męczyłam i maltretowałam te biedne piersi , a w butelce pusto było, nie pamiętam co to był za sprzet.
w razie konieczności można go rozbudować do wersji elektrycznej
jakby ktoś byl zainteresowany to właśnie sprzedaje to cudo = dwi butelki do przechowywania mleka
NAPRAWDĘ POLECAM
 
Tez polecam Medele tyle, że elektryczny.
Używałam go 8 miesięcy (studiowałam i pracowałam), bezproblemowo i wygodnie.
 
Ja miałam od siostry avent isis. W ogóle nie mogłam sobie dac z nim rady. Ściaganie pokarmu strasznie długo trwało. W ciagu dwóch godzin ściagałam tylko 20-30ml mleka.
Kupiłam zatem Canpol Lovi- z gruszka pompującą. Tu już było znacznie łatwiej. Ale za to bolały mnie brodawki i generalnie trochę masakrowałam sobie piersi.
Miałam jeszcze zwykłą odciągaczkę (tylko pompka)- dramat.
W końcu odrzuciłam wszystkie mechaniczne wynalazki i ściągam ręcznie. To "dojenie" wyglada przezabawnie, ale jest o wiele skuteczniejsze i przyjemniejsze. W ciągu 30min ściagam ponad 100ml.
 
rowniez polecam laktator firmy Medela, ja mam elektryczny i byl dla mnie jak zbawienei podczas nawalu...tak jak ktoras juz pisala 10 min i ponad 100ml sie sciaga :)
 
To ja się dołączę- Medela Electric Mini. Uratował moją laktację 3 razy, po moich kilku pobytach w szpitalu nie mogłam karmić małej, odciągałam, jak tylko mogłam się ruszać o własnych siłach (po porodzie miałam operację plus uraz kręgosłupa) i karmię piersią do dziś:tak:
 
Tez używałam medeli mini electric i tez uwazam ze jest super. Blyskawicznie odciagal mleko wiec wszystkim go polecam.
 
Z Olkiem używałam ręczny Canpola(taki z wajchą jak u Aventa),na początkumOk,ale później nie zgawał egzaminu.

U mnie było tak samo. Jak miałam nawał pokarmu, to był ok. A jak miałam go już mniej, to musiałam się nieźle napocić, zanim coś ściągnęłam :tak:.
Mój synek ma teraz 7 miesięcy. Nadal karmię go piersią, a laktator ostatni raz używałam 3 miesiące temu.
 
reklama
a co sądzicie o laktatorach firmy TOMMEE TIPPEE? Podoba mi sie kształt ich butelek ale nie wiem jak sprawdzają sie w praktyce

położna w szpitalu odradzała ten ręczny a dziewczynie popękały od niego brodawki (chciała pobudzić laktację)osobiście jednak nie próbowalam... uzywalam medela lactaset recznego i bylam zadowolona... :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry