reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

A ja śpię coraz mniej :) Kładę się o 0.00-1.00, czasem 2.00. Mam ze dwie pobudki odkąd się położę - to w zależności, do której Krzyś postanowi pospać. Czasem budzi się wyspany o 6.00 i koniec spania, a czasem dopiero o 9.00, ale z reguły jest to 7-7.30. W każdym razie ja się wysypiam, więc nie narzekam :)

Moje dziecko dziś ma dzień dziecka i poszło spać niewykąpane, do tego śpi w samym bodziaku i skarpetkach. Byliśmy dziś u znajomych i pod koniec wizyty chyba miał już za dużo wrażeń, bo zaczął się ryk. W domu też jeszcze histeria, a jak udało się go uspokoić i nakarmić to zasnął. Nie miałam serca go budzić, więc garderobę będzie miał uzupełnioną przy pierwszej pobudce, a toaletę wieczorną zaliczy rano ;)
 
reklama
moj kajtus to spi tylko w rampersie z krótkim rekawkiem i krótkimi nogawkami albo w samych bodach... zadnych skarpetek ;p

moja Zuzia też:)
nouczyła się rozkopywać,to śpi pod "dorosłą kołderką".Ja jak widać spać nie mogę.Wczoraj zaliczyluśmy dłuuuugi spacer,pizzerie i lody,bałam sie kolki jak nie wiem co ale uff.
Miłej niedzieli
 
Dziewczyny mam nadzieję, że mi pomożecie. Chodzi o trądzik niemowlęcy. Wiem, że wiele Waszych maleństw miało lub ma. Mój Igor miał na buźce taką kaszkę i czasami czerwone krostki. Teraz z buzi mu zaszło ale ma na klatce piersiowej i karku. Jak jest mu ciepło albo po kąpieli to nasila się i robi bardziej czerwone. Teraz nie wiem czy to tylko trądzik czy alergia. Jeśli to uczulenie to kompletnie nie wiem na co bo od porodu jestem na diecie bezmlecznej i antyalergicznej.

Zaraz po kąpieli
Zobacz załącznik 346745Zobacz załącznik 346746

A tak jest pół godziny po kąpieli

Zobacz załącznik 346747Zobacz załącznik 346748

moja Lenka też swego czasu miała taką kaszkę na buźce, główce, szyjce i brzuszku, jak płakała to się robiła bardziej czerwona, lekarz nie wiedział za bardzo co to jest, ale przepisał nutramigen, odkąd pije to mleko jest w porządku, aaa, i wykluczyłam wszelkie kosmetyki, kąpię w emolium tylko, a teraz włączyłam balsam z tej serii, i jest spoko, wszystko poschodziło i ma gładkie ciałko... więc do końca nie wiem, czy to była alergia na mleko, jakieś kosmetyki, czy jeszcze coś innego
 
Margoz, najlepiej sprawdzisz, zjadając np. kanapkę z masłem a nie margaryną. Ja tak zrobilam - krostki wyszły znowu, więc na bank skaza. Tak czy inaczej będę kontrolnie sprawdzać, najpierw sama coś zjadając, potem podając nieco innego mleka - w końcu skaza kiedyś mija.
A teraz szykujemy się do sesji fot., którą mamy w domu za godzinę. Koleżanka wpada z super sprzętem i będzie wspaniała pamiątka :)
 
Ewusia to super że zjadłaś sobie lody, mnie korci znowu wypić kawę inkę z mlekiem, ale boję się potem kolki. A mój to wrażliwiec, a u nas to na brzuszek pomaga colinox w końcu i od kilku dni mamy spokój i od razu dziecko inne.

Margoz możliwe, że skaza skoro po nutramigenie zeszło. A i też moze być bardziej wrażliwa na niektóre kosmetyki. Teraz to się dowiesz wprowadzając produkty stałe jak podrośnie.

Kuba śpi w samym pajacu, a w nocy nie spał od 3 do prawie 5, nie mógł usnąć a chciał spać i najpierw śmiał się do sufitu a potem leżał spokojnie z takimi zmęczonymi oczkami ale ja też spać nie mogłam bo bałam się że się rozpłacze zaraz. Usnął przy kolejnej porze karmienia i spał do 6 a potem do 7 więc za dużo snu nie miałam.

Ale dziś cudna pogoda, w końcu założymy lżejszą kurteczkę bez kaptura.:-)

Miłej niedzieli.
 
Chciałam się wybrać do kościoła na 11.00, ale książę zasnął (chociaż w dzień to on normalnie prawie nie śpi) i jak się uda to może wybierzemy się na 12.30. Jeśli mu palma w kościele odbije, to najwyżej od razu ją poświęcimy ;)

A jutro chyba będę szła na pocztę jak wielbłąd - w weekend sprzedałam ciuszki z 14 aukcji :) i tym samym większość tych małych mam już z głowy :)
 
moja Lenka śpi w body z krótkim rękawkiem i pajacu, rozkopuje się spod kocyka, więc ubieram ją żeby nie zmarzła
a w ogóle to katar podłapała, chyba się z nią wybiorę do lekarza jutro, charczy jej i męczy się jak ssie, bo mam wrażenie że zbiera jej się w gardle jakaś gula
 
Mamy wizytę u alergologa dopiero 4 maja, bo pediatra nie wie:baffled:

Chyba jednak będę miała jutro wizytę pani doktor w domku, bo starszy synek zachorował. Zapytam i dam znać, co mi powie. U nas najwięcej jest tych krostek na buzi, trochę na klatce piersiowej, a na reszcie ciała nie ma. Nie wyobrazam sobie, co będzie, jeśli to rzeczywiście skaza, bo ja ostatnio prawie tylko nabiał jem.
 
reklama
Witam sie! Jakos nie mialam czasu w weekend usiasc... Mala spi po spacerku, ciekawe kiedy ksiezniczka sie obudzi!
Jestem w szoku jak piszecie w czym spia wasze maluchy, moja to chyba zmarzluch, bo spi w body z dlugim rekawkiem i polspiochach, pod swoja koldra a jak biore ja do lozak to jest troszke zmarznieta... a czasem odkrecimy kaloryfer - tem 21 - 22.

Poza tym jestem dzis niewyspana, mala wstala jakos o 6 dzis, po czym jak mnie rozbudzila to o 7 zasnela :/ A ja chodze caly dzien niewyspana :(

mysiu sukienka super! Ech slub kiedy to bylo :D
nasiu mojej malej troszke pojawilo sie tak tydzien temu takich krosteczek, pediatra mowila ze cos ja uczulilo, po dwoch dniach zeszlo, to moze byc od czekoladowych ciastek ktore sobie podjadalam ;) Ale od trzech dni nie jem slodyczy, wiec i czekolada poszla w odstawke ;)

Ach i my dzis konczymy dwa miesiace :) Ale to zlecialo lada moment i bede musiala wrocic do pracy :(

Dziewczynki co kupujecie swoim dzieciom na zajaczka?? Pomyslu mi brak ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry