reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

hmmm nie zachecają Ci księża do przychodzenia do koscioła. Bo jak człowiek widzi taka postawe to mu sie wcale nie chce chodzic. Mysle, że raczej powinni zachecac rodziców a nie kazac brac slub koscielny. A dziecku nie wolno odmawiac chrztu. U nas tylko jest koniecznosc kartki jako rodziców dziecka i chrzestnych. A ze mamy w drugie swieto chrzest i teraz w kosciele kolejki do spowiedzi to sie wczoraj nastałam. Mam kuzyna ksiedza ale 100 km od siebie, szkoda, że nie mozna przez telefon albo maila :))) Oczywiscie zartuje.

Wyszłam dzisiaj do miasta a maz zabrał małą na spacer. Uszykowałam mu ciuszki a on zeby było szybko zalozyl jej na ten pajacyk w ktorym spała spodenki i bluze, hmmmmm dobrze, że wogole ją ubrał :))) Maja była na dworze od 11-13 i potem jeszcze z nia poszłam o 14.30 do 16. Bardzo kochana jest teraz ale zaraz sie zacznie "arszenikowa godzina" :))

Mam pytanie: czy mozna chodzic na solarium karmiąc piersia? Zbliza sie czas rozbierania z grubych ciuchów a ja blada jestem. Piersi bym przykryła tylko czy wogole mozna korzystac z solarium karmiąc piersia?
 
reklama
Dzięki :-)

Mam pytanie: Czy Wam tez sie caly czas chce spac? Ja mam wrazenie, ze mimo wszystko spie. Mam trzy przerwy w nocy po ok 40 min, ale ide spac ok 22, a wstaje ok 8... I po 16 juz mi sie oczka kleja :-(
 
Dzięki :-)

Mam pytanie: Czy Wam tez sie caly czas chce spac? Ja mam wrazenie, ze mimo wszystko spie. Mam trzy przerwy w nocy po ok 40 min, ale ide spac ok 22, a wstaje ok 8... I po 16 juz mi sie oczka kleja :-(

ja mam chroniczny brak snu.....
W nocy wstaje roznie bo np wczoraj Maja zasneła o 21, obudziła sie o 3 a potem dopiero o 9 :) szok. Prawie co noc budzi sie inaczej. Bo czasem o 2 i 5, albo 1 i 4.A rano nigdy nie wstajemy wczesniej niz o 8.
I teraz tez mi zasneła. Ale na chwile pewnie, a za godzine nie bedzie chciała spac.
A najbardziej zmeczona jestem po spacerze, Maja sie na dworze wyspi a ja z nia maszeruje jakies 2 godz. Przychodze do domu padnieta a dziecko szczesliwe i gotowe do zabawy wiec mamusia w ciagu dnia nie pospi.
 
Dziewczyny mam nadzieję, że mi pomożecie. Chodzi o trądzik niemowlęcy. Wiem, że wiele Waszych maleństw miało lub ma. Mój Igor miał na buźce taką kaszkę i czasami czerwone krostki. Teraz z buzi mu zaszło ale ma na klatce piersiowej i karku. Jak jest mu ciepło albo po kąpieli to nasila się i robi bardziej czerwone. Teraz nie wiem czy to tylko trądzik czy alergia. Jeśli to uczulenie to kompletnie nie wiem na co bo od porodu jestem na diecie bezmlecznej i antyalergicznej.

Zaraz po kąpieli
P4160015.jpgP4160018.jpg

A tak jest pół godziny po kąpieli

P4160019.jpgP4160021.jpg
 
Najwięcej za to pobudek ma mój synek co 2h w nocy, czasem co 1h. chociaż ostatnio spał po 2,5h już, czasem śpi 3h ale rzadko jeszcze a i wstaje po 6 lub 7. Choć bywały czasy, że spaliśmy do 9. W dzień nie spię nawet mi się spać nie chce, czasem tylko ,ale o 22 to już ledwo widzę a kiedyś to ze mnie nocny marek był.

A dzis to wstał o 6.40 potem spał z godzinkę od 8, następnie spał dopiero po 12 na spacerze i spał do 15.20. A popołudnie już nie spał i miał nawet dobry humor, nie był mocno marudny, tylko po kąpieli darł mi się ale to standard. I w końcu zasypia koło 19.30 a nie koło 20.30 mimo kąpieli o tej samej porze.

Nasia mój ma podobnie na szyi i dekolcie. A też jestem na diecie. Pediatra mi powiedziała, że to trudno czasem stwierdzić co uczula. Nawet podaje małemu cały czas fenistil i to nie schodzi. Ważne, że nie swędzi bo nie drapie. Jak masz wątpliwości to udaj się do lekarza.
 
Ostatnia edycja:
Gosia u nas bardzo podobnie :-) Pierwsze spanie po kąpieli dłuższe (to zasługa dokarmiania) - raz nawet 5 godz., potem co 2 godz a nad ranem co godzinkę i pobudka między 7ą a 8ą choć i o 6ej się zdarzało. W dzień 4y spania po pół godz, na spacerze dłużej nawet 2 godz. Ale za to po kąpieli tak koło 19ej zasypia i to sam w łóżeczku :-)
 
Dziewczyny mam nadzieję, że mi pomożecie. Chodzi o trądzik niemowlęcy. Wiem, że wiele Waszych maleństw miało lub ma. Mój Igor miał na buźce taką kaszkę i czasami czerwone krostki. Teraz z buzi mu zaszło ale ma na klatce piersiowej i karku. Jak jest mu ciepło albo po kąpieli to nasila się i robi bardziej czerwone. Teraz nie wiem czy to tylko trądzik czy alergia. Jeśli to uczulenie to kompletnie nie wiem na co bo od porodu jestem na diecie bezmlecznej i antyalergicznej.

Zaraz po kąpieli
Zobacz załącznik 346745Zobacz załącznik 346746

A tak jest pół godziny po kąpieli

Zobacz załącznik 346747Zobacz załącznik 346748

nasia-mam prośbę-jakbyś była u lekarza, to napisz, co Ci powie. Mój synek ma takie same krostki, ale w najbliższym czasie nie mam możliwości pójścia do pediatry. Dokładnie tak samo to wygląda i też nasila się po kąpieli, albo jak mu gorąco.
 
reklama
Do góry