reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

A Ninka przespała dzisiaj całą noc bez karmienia:biggrin2:zasnęła ok. 22 (wieczorem troszkę marudziła) i spała grzecznie całą noc- obudziłam ją po 7 rano. I taka była zadowolona, że się wyspała, cały czas się uśmiechała:biggrin2:a ja byłam w głębokim szoku że takie małe dziecko może już przespać całą noc...

Za chwilę zmykamy na szczepienie, mam nadzieję że będzie dobrze.

super - dla nas:) bo podobno nie za dobrze jak dziecko tak długo spi - ma za mały żołądek żeby najejść się na tyle godzin - lekarze zazwyczaj zalecaja wybudzanie, bo dziecko może przez takie długie spanka zbyt słabo przybierać na wadze - choć osobiście znam dwie dziewczyny, którym córcie przesypiały na poczatku nocki i mimo to wyrosły na konkretne dziewuszki :)))

- a ja bym sobie tez zyczyła w końcu przespoanej nocy;) - choć ostatnio Viki spała sobie jak nigdy , ale ja się obudziłam, bo cyce miałam jak balony - i nie miałam serca małej budzic więc w ruc poszedł laktator - ściągałam ponad pół godz, a po kolejnym pół Viki i tak się obudziła :)))) pewnie za duzy hałas zrobiłam :))))
 
Ostatnia edycja:
reklama
a tak w ogóle - witam się poniedziałkowo , bo się chyba jeszcze nie witałam:-)

My dziś wybrałysmy się do mojej pracy - na szczęście Viki sobie smacznie spała - na szczęście , bo nie wiem jak by zareagowała na te wszystkie nowe ciotki i wujków - napatrzeć się nie mogli :)))) a Viki tylko uśmiechała sie pod noskiem przez sen - tylko jak zaczęli wypytywać się o kolor oczu - nagle na chwilke szeroko je otworzyła ku uciesze zgromadzenia :)))) ale potem dalej sobie spała ;)

potem poszłam sobie na spacerek - i nawet zaliczyłam kosmetyczke - a konkretnie zadbałam o brewki - a malutka cały czas spała :)

potem połaziłam po sklepach zmagając się z ograniczeniami architektonicznymi z grupy schody i samodomykające się drzwi - na szczęście dbające o klienta ekspedientki najczęściej słuzyły pomocą :)))

a jeszce potem wróciłyśmy do domu i dopiero po godzince Viki się rozbudziła na cyca - i do tej pory leżała sobie na macie gaduląc ze swoimi maskotkami:)))

jejku, jaka ona się super ostatnio zrobiła - taka z niej gaduła i śmieszek i najlepsze , że nauczyła się sama zasypiać - po prostu wkładam ją do kołyski a ona po chwilce - dłuższej lub krótszej - zasypia - ostatnio nawet żartując powiedziałam do męża, że zastanawiam się komu dziękować za tak złote dziecko - a on na to z dumą w głosie - no jak to komu - mi :)))) a potem stwierdziliśmy ,że to chyba bieszczadzka aura tak na nią wpłynęła - więc oświadczyłam, że nastepne dziecko tez pojedziemy "robić" w bieszczady - kolejna odpowiedź nie miała ani odrobiny dumy w głosie :))))

...i znów się rozpisałam :))) a jeszce tylko o chrzcinach wspomnę - my planujemy na tydzień przed świętami - kto jeszcze w najbliżsym czasie szykuje imprezkę?

jutro mam zamiar iść do księdza - qrde - ligotka - stała opłata 100zł - to u was jakiś cennik jest, czy jak? mój małż stwierdził że max 50 ...się należy;) i słusznie zauważył, że w słusznej sprawie opłat być nie pwoinno - ale on w ogóle za książęcym rodem nie przepada:)

no i nad tortem się zastanawiam - bo chciałam najpierw kupic, a potem postawiłam sobie za cel zrobic pierwszy w życiu tort...ale szybko doszłam do wniosku że to bezcelowe ...i znajoma dała mi namiar na tortowego magika - chce zrobić coś takiego
DSC00004.jpg
tylko z chrzcinowymi dodatkami - gość robi buciki albo jakąś dzidzię pod pierzynką :) - koszt 70zł - warto? - jak myslicie - bo ja się na tortach nie znam - jak kupuje to tylko od naszego sowy - bez takich ozdobników, ale smaczne - i kosztują tak min te 60zł - a za komunijny płaciłam - uwaga - 180!!!! jak babka cenę podała to myślałam, że padnę !!!

....Viki się obudziła, więc koniec tego ROZpisywania :))))

miłego dzionka - buziaki dla maluchów od cioci Violi :)))
 
rachell, mam już w domku zabawkę i jest super, stwierdziłam że zamiast maty to bedzie lepsze, a pod spód można koc podłożyć zawsze :) mata starcza na krócej, a ta zabawka posłuży i starszemu dziecku
vikiigus, ja też planuję w okolicach swiąt chrzcić, dokładnie tydzień po, w sobote 30-ego kwietnia, na razie zamówiony chrzest ale opłata nie wniesiona, też myślałam o 50 zł, ale chyba trza dać więcej, mój T antyklerykalny to nie wiem jak przezyje hehehe
a jeszcze mam pytanie, czy jak się do spowiedzi nie pójdzie to ochrzczą dziecko???

odnośnie przesypiania nocki, to moja już kilka razy spała od 8 wieczorem do 4-5 rano, nie budzę specjalnie, bo wyczytałam że wybudzać należy wcześniaki, dzieci o niskiej masie urodzeniowej i noworodki w pierwszych dniach, a że mała w miarę przybywa na wadze, choć żarłokiem nie jest, to pozwalam jej spać
 
Ja ciemieniuchę u Gabi smarowałam bapanthenem na godzinę dwie przed kąpaniem a później wyczesywałam. Bepanthen poradził mojej bratowej dermatolog kiedy nie dawała sobie rady z ciemieniuchą u swojej córki. U mojej Gabi też super się sprawdził, nawet ze trzy miesiące temu jej smarowałam bo jeszcze pojawiła się u niej ciemieniucha.

vikiigus tort cudo!!! Nigdy nie kupowałam tortów, ale myślę, że chociażby za sam jego wygląd warto go kupić:tak:.
 
rachell,
a jeszcze mam pytanie, czy jak się do spowiedzi nie pójdzie to ochrzczą dziecko???

odnośnie przesypiania nocki, to moja już kilka razy spała od 8 wieczorem do 4-5 rano, nie budzę specjalnie, bo wyczytałam że wybudzać należy wcześniaki, dzieci o niskiej masie urodzeniowej i noworodki w pierwszych dniach, a że mała w miarę przybywa na wadze, choć żarłokiem nie jest, to pozwalam jej spać

odnośnie pytania o chrzest - to jest cos takiego że ksiądz może odmówić chrztu, jeśli są przesłanki ku temu , ze dziecko będzie wychowywane nie po katolicku- a chyba brak spowiedzi, to taka przesłanka niestety...

odnośnie tematu spania - zdradźcie przepis na te długie drzemki, plisssss;)
 
reklama
A my chyba znaleźliśmy sposób na zasypianie. Dotychczas Igor zasypiał męczą się bardzo na rękach w pozycji na żabkę lub w chuście. Od wczoraj zasypia na boczku wtulony w pluszowego pieska:-) Zobaczymy jak to będzie dalej. Trzymajcie kciuki:-)
 
Do góry