reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

U nas ciemieniuchy nie ma, ale smarujemy główke oliwką. Ja pije herbatkę z kopru woskiego, ale córcia nie ma klasycznych kolek tylko kopoty z odbijaniem albo wypróznianiem. Wczoraj jak ją wzięłąm do piersi o 0:30, to cycała i gniotła kupkę do 2:30 - ustała mi się po samą szyję i musiałam ją przebierać. Potem juz przespała całą noc , bo obudziła się o 7 rano. A ja odsypiałam nockę do 11.
Co do maty edukacyjnej, ja mam taką dużą bez pałąków i świetnie się sprawdziła.
Co do karmienia, to jak przy synku przestałam karmić, to nic nie zazywałam, pilnowałam tylko piersi, żeby nie zrobiły się twarde i pokarm sam zaniknął, choć kropelki jeszcze baaardzo długo się pojawiały.
 
reklama
właśnie, ciemieniucha... u nas chyba też się pojawia, na razie minimalnie, ale nie wiem co zrobić, oliwką nie chcę smarować, bo mała ma uczulenie na oliwkę, po urodzeniu ja posmarowalam, to wyskoczyły jej krostki... czy jest jakiś inny sposób na pozbycie sie tego??
a krosteczki na główce ma nadal, niby nie trądzik, przy tym policzki i resztę ciałka ma gładką, więc na skazę chyba nie bardzo wygląda...w środę kontrola, zobaczymy co lekarz powie...
my maty nie mamy, za to zakupiłam coś takiego:
NOWY LITTLE TIKES 160F MUZYCZNY OCEAN 3W1 GRATIS!! (1489748082) - Aukcje - Onet.pl. Aukcje internetowe dla każdego.
 
Witam poniedziałkowo

Moje dziecko to dzisiaj anioł, ładnie śpi, jak nie śpi to nie płacze, na spacer ubierałam na śpiąco, nawet się nie obudził jak mu kurtkę zakładałam, teraz też śpi. Niestety strasznie zimny wiatr jest wiec szybko wróciliśmy. Bardziej ja zmarzłam niż mały co prawda.

Co do ciemieniuchy to jest też krem Musteli stelaker, kosztuje około 30 zł.

Ewusia u nas też nic nie schodzi a już odstawiłam co się da, ma wysypaną całą twarz łacznie z powiekami, za uszami i szyjkę na razie, na rączki i nóżki jeszcze nie zeszło.
 
Ja bylam mimo wszytsko u lekarza. Zbadala mnie, mialam nawet USG przezpochwowe. To krwawienie wg mojej lekarki to moze byc miesiaczka, bo juz nie karmie piersia.

Mamy, ktore juz mialy wczesniej dzieci, albo te ktore juz nie karmia piersia: Zanikl Wam pokarm naturalnie (np. przez coraz rzadsze karmienia) czy stosowalyscie tabletki? Bo mi zanikl sam, ale jak nacisne brodawke to jeszcze wyleci kropelka, dwie, ale piersi sa miekkie i nie czuje zeby pokarm naplywal. W takiej sytacji to juz chyba nie trzeba nic zazywac, tylko reszta tez zaniknie?

Dostalam tez tabletki antykoncepcyjne-Harmonet. Stosowala ktoras z Was?

U mnie kropelki pokarmu pojawiały się nawet 8 miesięcy po zakończeniu karmienia :szok: A po harmonecie też źle się czułam.
Ewusia-jesteś pewna, że chodzi o cilest? Bo on jest chyba dwuskładnikowy, a karmiąc można brać tylko pigułki jednoskładnikowe? No chyba że się mylę...
 
nixi u nas podobnie. Mały je coraz gorzej. Ale ja tez mam mało pokarmu więc to go denerwuje. Najlepiej je jak jest zaspany, no i w nocy na śpiąco.
mysia mi pokarm zanikł naturalnie, nie stosowałam niczego. Piersi mnie bolały trochę przez kilka dni a kropelki pojawiały się jeszcze przez jakiś czas ale nie pamiętam jak długo.
rachell mi lekarka zaleciła chodzenie w maseczce. Ale było już za późno, mały i tak złapał ode mnie katar i wylądowaliśmy w szpitalu niestety. Więc lepiej się chyba zabezpieczać odrazu.
 
nixie ja mojemu co chwilę daję smoczek, a pierś ssie cały czas dobrze więc może być inna przyczyna

kupiłam wczoraj gazetkę Twoje Dziecko i tam są podane telefony oraz e-maile pediatrów, dietetyków, prawników, psychologów, którzy w danym dniu dyżurują dla czytelniczek magazynu i możemy śmiało zadzwonić i się dopytać o sprawy, które nas martwią

Konsultant laktacyjny - Elżbieta Bartha dyżuruje 6 kwietnia w godz. 10.00-12.00, tel. (22) 649 0747
 
Margoz, masz już tę zabawkę w domu? Spodobała mi się i może faktycznie zamiast maty. Sama nie wiem.

GosiaLew, dołączam do Ciebie. Lekarka stwierdziła, że te wszystkie wyskakujące cuda to skaza białkowa. Zapisała jakieś maści. No a ja zaczynam eliminować. Tylko z czego, skoro i tak mało co jem. Pytałam, do kiedy taka skaza może się utrzymywać. Że tak do pół roku. Pielęgniarka mnie pocieszyła, że miesiąc mam już za sobą ;)
I najlepsze. Pytali mnie czy w rodzinie jacyś alergicy. Mówię, że nie. No i przychodzę do domu, mówię mężowi, że Mała ma skazę, a on mi, że też miał. To go oświeciło. No to już wiemy co Martynka ma po tatusiu.
A i jeszcze coś. Skaza może się też objawiać w nieprawidłowych kupkach - i to by się u nas zgadzało.

Tak się zastanawiam czy się do poradni laktacyjnej nie wybrać. Choć u nas takie "nawiedzone" podejście tam mają, że aż strach co usłyszę. Ale pójść mogę.

ps. Mała w 5 tygodni przybrała 1160 g. Waży 3600. Tyle co większośc Waszych Maluchów tuż po urodzeniu. Ale dzielnie goni.
 
A Ninka przespała dzisiaj całą noc bez karmienia:biggrin2:zasnęła ok. 22 (wieczorem troszkę marudziła) i spała grzecznie całą noc- obudziłam ją po 7 rano. I taka była zadowolona, że się wyspała, cały czas się uśmiechała:biggrin2:a ja byłam w głębokim szoku że takie małe dziecko może już przespać całą noc...

Za chwilę zmykamy na szczepienie, mam nadzieję że będzie dobrze.


Zaniemowilam z zazdrosci... Ja cala noc urzedowalam z mala-brak slow poprostu. Plissss zdradz nam swoja tajemnice
 
reklama
Czesc Dziewczynki, wpadam dopoki mala spi!
Po chrzcinach jestem padnieta, ale wszystko juz za nami i nie bylo tak zle ;) Mala cala msze prawie nie spala zreszta jak caly dzien, poza malymi drzemkami, ale nie byla marudna wiec dalismy rade, w odpowiednim watku wrzuce zdjecia :) A dzis bylismy 60km u rodzicow bo trzeba bylo zawiezc im kilka rzeczy, mala obudzila sie tylko raz na jedzonko i spi dalej, jazda samochodem jej sluzy.
bobomamo sliczna mata nie spotkalam jeszcze takiej!
vikingus u nas placilo sie 100zl stala kwote
 
Do góry