reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

reklama
vikingus ja tez chcialam dac 50zl, ale jak maz poszedl zalatwic chrzest to pani w kancelari powiedziala, ze oplata 100zl , wiec daliszmy 100
Odnosnie spowiedzi, jesli sie zyje w zwiazku niesakramentalnym to nawet nie mozna isc do spowiedzi i komuni - niektorzy nie pozwalaja, ale to pewnie od ksiedza zalezy. Natomiast u nas nie chcieli kartki ze spowiedzi, tylko od chrzestnych. Ja bylam przed porodem i teraz nie poszlam, chociaz ile sie wyklnelam przy tym porodzie hehe ;)
Odnosnie tortu, nasz moze nie wygladal tak pieknie, ale byl pyszny! A robila go znajoma babci ktora piekla torty na wszystkie uroczystosci w mojej rodzinie od moich chrzcin poczawszy :)

vikingus uwielbiam czytac Twoje posty o rozwoju malej bo mam wrazenie ze kapka w kapke wszystko ma jak moja hehe, dzis mielismy ubaw bo maz sie obudzila a mala zrobila na niego zdziwiona minke, mowie co malutka nie poznajesz taty, a za chwile strzelila mu taki usmiech pelna buzka ze glupio mi sie zrobilo, bo ona jak go slyszy to sie smieje ;) wiecej niz do mamy :p a dzis nauczyl ja piszczec, hehe to nie pisk taki jak by jej cos bylo, bo taki krociotki i potem zaraz jest usmiech :D
No i caly dzien dzis spi! Wyjechalismy do rodzicoqw o 10 spala do 14, o 15 wracalismy to zasnela i spala do 19, i teraz juz usnela w lozeczku z karuzela :) bo tak ostatnio zasypia, smok, karuzela i lozeczko :) a piersi mi rozsadza bo jakos malo je :/ ale chyba sie najada bo jak raz dalam jej "profilaktycznie" przed wyjsciem z domu to wszystko ulala :/
 
Ostatnia edycja:
odnośnie pytania o chrzest - to jest cos takiego że ksiądz może odmówić chrztu, jeśli są przesłanki ku temu , ze dziecko będzie wychowywane nie po katolicku- a chyba brak spowiedzi, to taka przesłanka niestety...

odnośnie tematu spania - zdradźcie przepis na te długie drzemki, plisssss;)

My dzisiaj załatwialiśmy chrzest. Zastanawiam się, co będzie jak ksiądz się dowie, ze nie mamy ślubu kościelnego. Narazie nie spytał o to, ale co będzie później, jak się wyda... Pierwsze dziecko chrzcił nam znajomy ksiądz u moich rodziców w parafii, więc nie było problemu.
 
Wyobraźcie sobie że u mnie nie ma problemu po pierwsze o to ze jestesmy bez slubu a po drugie moj W jest ateistą. Po prostu wszystkie regółki w kościele bedzie mowił za niego ojciec chrzestny. A no i musiał podpisać że nie będzie utrudniał wychowywania dziecka w katolickiej wierze.
 
My dzisiaj załatwialiśmy chrzest. Zastanawiam się, co będzie jak ksiądz się dowie, ze nie mamy ślubu kościelnego. Narazie nie spytał o to, ale co będzie później, jak się wyda... Pierwsze dziecko chrzcił nam znajomy ksiądz u moich rodziców w parafii, więc nie było problemu.

zawsze możecie "oświadczyć" że jesteście rodzicami tylko;) i wtedy nie ma prawa odmówić chrztu - bo jak si ę wygadacie że na kocia łapę to tak jak ligotka już pisała...
 
Odnosnie kociej lapy i chrzcin to przy chlopakach ksiadz utrudnial po czym po prosbach ochrzcil ale kazal obiecac ze ten slub wezmiemy.I takjuz 6,5 roku minelo ....a koscielnego brak.Teraz nalezymy do innej parafii i chociaz ksiadz proboszcz chcialby zeby wszyscy jego parafianie mieli slub to oswiadczyl ze policjantem to on nie jest i nie bedzie za nikim ganial i nikogo namawial.Teraz Gabi do chrztu a za rok blizniaki do komunii bez problemu .
 
witam rankiem
mała jak co dzień ostatnio wita mamę uśmiechem a dzisiaj to nawet sobie długo pogadałyśmy razem, zaczęła coraz więcej dźwięków po swojemu wydawać, fajne gadki prowadzimy :))))
długi spacerek dzisiaj obowiązkowy, coraz cieplej ma się robić z dnia na dzień
miłego dnia dla wszystkich i dłuuuuugich drzemek :))))))
 
Witamy się i my:)

Lecę dziś do lekarza,mała się robi w skorupkę,jestem przerażona.Ważyłam ją wczoraj w klinice,waga 4300::-):)))))))przy wypisie 2800.

Jeśli to ją swędzi,to nie dziwię się że marudzi....

krzyczy...

milego dzionka
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja tez sie balam co i jak bedzie, bo my tez mamy slub cywlny. Koscielny w sierpniu takze wszystko przed nami :-) (wlasnie wczoraj ogladalam sale, ale o tym pozniej). Jednak ksiadz zapytal o slub, no to my ze cywilny i nawet okiem nie mrugnal.
Z tym, ze przed samym chrztem powiemy ksiedzu, ze my nie mozemy przystapic do komunii, zeby glupio nie wyszlo :-)
 
Do góry