reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki u lekarza

Ja ostatnie USG miałam w połowie grudnia i mały miał wtedy jeszcze główkę na dole...ale jak jest teraz nie wiem.Okaże się 26 lutego-mam USG i wizyte. Już nie moge się doczekać. Mały kopie mnie przeważnie po bokach wiec może jest ułożony głowką w dół
 
reklama
Katik, u mnie tak samo, Mały dupką na dół. A mówiła Ci położna jakie ćwiczenia albo coś więcej odnośnie zabawy z latarką? Jak to wygląda?
Wyszukałam w necie ćwiczenia (a raczej przyjęcie pewnej pozycji na kilka minut) - leży się na plecach i pod pupę daje się wysoką poduszkę. Kilka razy tak zrobiłam, Malutki zamiast kopać mnie po szyjce, zaczął kopać mnie na samym dole brzucha ale pozycji już od jakiegoś czasu nie zmienia :-(
Z latarka chodzi o to, ze gasisz swiatlo i dziecku latarka swiecisz w brzuszek. Maluchy bardzo reaguja na takie zabawy i czesto podazajac za swiatelkiem jest opcja ze przekreci sie.
Z tym ze to dobre gdy wiesz dokladnie jak ulozone jest dziecko - by go nie przekrecic niepotrzebnie.
Moja siedzi glowa pod prawymi zebrami, wiec pozostaje mi tylko troszke ja odchylic w dol. Oby....

A jesli chodzi o cwiczenia - to to tez nic strasznego. Polozna mowila, by tak 2x dziennie 25-20 minut ukleknac na podlodze, podeprzec sie rekami, zejsc do podporki na lokciach i przysunac klatke piersiowa jak najblizej ziemi. Tak by tylek byl wypiety wyzej niz piersi i glowa.
Wtedy dziecko ktore jest ulozone glowka do gory ma jlowe nizej niz reszte ciala i bedzie chcialo sie przesunac na bardziej dogodna pozycje - czyli wsadzic glowke w dno macicy. I o to chodzi...



nie wiem jak z tego wywnioskowac jej ulozenie hmm... :cool:

aj bo z tymi dzieciakami naszymi to normalnie smiechu warte... to co ja u mojej mialam za pupke okazalo sie glowa. Jedynie dobrze rozpoznawalam plecki, ale okazalo sie , ze ogolnie ulozona jest w druga strone :rofl2:
 
Witam po wizycie- kolejne 3 kg na plusie:confused2: dziewczyny, nie wiem jak to możliwe bo cały czas pracuje i nie mam czasu się obrzerac, 2 razy w tygodniu chodzę na basen i pływam minimum 30 minut, jedyne na co sobie pozwala to czekoladki po obiedzie, na kolacje wcinam jogurt i pomarańcze. w sumie to nawet ie widać że tyje tylko brzuch mi sie zaokrąglił i nie wiem gdzie te kilogramy (15kg na plusie:szok:) masakra. dzidzia ułożona główką do dołu, hasa sobie beztrosko, nawet już przestała mnie interesować płeć... chyba dopada mnie kryzysik, skurcze w łydkach i wstawanie po 4 razy w nocy siku powoduje że nie wysypiam sie do pracy i chyba dlatego taki dołek mnie łapie. oby do 10 marca- bo wtedy planuje iść na zwolnienie....
 
Mnie wczoraj bolał - picie dużej ilości wody i kisielek z owocami leśnymi mnie wyleczył;-)

Dobrej nocy, uciekam lulać.. wreszcie:happy:
 
oby do 10 marca- bo wtedy planuje iść na zwolnienie....

Ja mam zamiar zaprzestać z pracą od 8 marca (sobie zrobię prezent na Dzień Kobiet, a co :-D)... ostatnio pracowałam do ostatniego dnia przed pójściem do szpitala, ale teraz się chyba nie da, bo nic nie przygotuję (Kubuś skutecznie organizuje mi czas jak wracam z pracy).

Dziewczyny, które późno mają USG- nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło- będziecie wiedziały jak duża może być dzidzia, jak jest ułożona itd. :-)
 
Kobietki.
Dzis juz jest lepiej,ale mam nadzieje ze nie bede miala juz takich boli.Poszlam spac dopiero po 3,bo sie i martwilam i "pobolewalam".Ale wiem,ze to sprawy lazienkowe i nic innego uff...
A dzis rano na wadze -1,5kg od zeszlego tygodnia-mowilam,szpital wykancza ;-)
to ile Ty teraz wazysz?
 
A ja dziś byłam u dentysty. Byłam pewna że ząbki mi poleciały tym bardziej że zawsze jak idę okazuje się że trzeba coś zrobić- a tu niespodzianka :-) Wszystko ok:-) Kolejna wizyta dopiero po porodzie:-) Ale się cieszę.
 
ja mam Mega Bąbla który zmienil pozycje... mam nadzieje ze sie jeszcze przekreci głowka w dół, bo liczylam na poród naturalny... ona tak sie wierci, ze pewnie sa duze szanse, ale z drugiej strony jest tez z kazdym dniem coraz wieksza i ma coraz mniej miejsca na manewry... no zobaczymy.. w razie czego cc, choc przeraz mnie ze nie dostane dzidzi zaraz po prodzie tylko po 24 godz.... a przy sn to od razu bym ja miala przy sobie...
jesli chcesz rodzic w legnickim szpitalu to tam rodzily moje obie kuzynki w tamtym roku i bylo zupelnie inaczej, musialy chyba 8 godzin po porodzie nie ruszac glowa i potem juz dostaly dzieci, zadne 24 h:no: z tego co wiem to tam bardzo czesto robi sie cesarki, moja znajoma 2 tygodnie temu tam rodzila i oczywiscie tez cesarke miala, ale nie wiem jak bylo bo nie gadalam z nia jeszcze

Witam po wizycie- kolejne 3 kg na plusie:confused2: dziewczyny, nie wiem jak to możliwe bo cały czas pracuje i nie mam czasu się obrzerac, 2 razy w tygodniu chodzę na basen i pływam minimum 30 minut, jedyne na co sobie pozwala to czekoladki po obiedzie, na kolacje wcinam jogurt i pomarańcze. w sumie to nawet ie widać że tyje tylko brzuch mi sie zaokrąglił i nie wiem gdzie te kilogramy (15kg na plusie:szok:) masakra.
ja tez tego nie rozumiem:no: u mnie tez juz prawie 15 na plusie, brzuch wcale nie duzy i wogole az taka gruba nie jestem...jestem w szoku jak na wage wchodze, jem duzo to fakt, ale gdzie to wszystko sie podziewa to nie wiem, bo na oko to nie wygladam na te plus 15...

Kobietki.
Pewnie zadnej z Was nie ma teraz i nie bedzie dzis wieczor :-( Ale tak wlasnie mysle,ze chcialabym sie o cos zapytac.
Boli mnie od paru godzin brzuch-pozycja nieokreslona.Chcialabym sie dowiedziec,czy Was tez czasem pobolewa brzuch-ale jest on powiazany z nami,a nie dzieciaczkami.Mam na mysli sprawy "lazienkowe".
Czekam na jakies info.
mnie boli brzuch codziennie, juz nie mam sily. najgorzej boli mnie w nocy jak sie obudze albo chce przekrecic...
 
justa ja za bardzo nie mam wyboru co do miejsca porodu. lekarza wybieralam pod kontem szpitala i na miejsce mam jakies 5 min samochodem przy mega korkach ;).
bedzie super jesli jest teraz tak jak mowisz, to nie bede miala sie czym stresowac, a czekam prawie 9 miesiecy na ta mala bździagwe wiec 8 dodatkowych godzin jakos przezyje;-)
a im wiecej mysle o porodzie i rozmawiam z babmi z okolicy to mam wiecej sensacji, wiec chyba musze dac spokoj i spokojnie czekac:tak:
 
reklama
ja tez tego nie rozumiem:no: u mnie tez juz prawie 15 na plusie, brzuch wcale nie duzy i wogole az taka gruba nie jestem...jestem w szoku jak na wage wchodze, jem duzo to fakt, ale gdzie to wszystko sie podziewa to nie wiem, bo na oko to nie wygladam na te plus 15...
mnie to juz waga wkurza na maxa!!!!
Jak niedawno zeszlo mi troche wody tak do zeszlego tygodnia mialam "tylko" +18 kg.. Weekend spedzilam w szpitalu, przez 2 dni nic nie jadlam, i wychodzac myslalam, ze bankowo mam mniej na wadze... A tu niespodzianka, znow woda mi sie zgromadzila w organizmie, sterydy chyba napompowaly nie dziecko a mnie i dzis sie waze rano - a tu +22!!!!!!!!!!!!!!! Dzizassssssssssss!!!!!
 
Do góry