reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki u lekarza

reklama
dziewczyny czy jestescie badane na lozku ginekologicznym na kazdej wizycie u waszego gin???
Ja mam badanie przy kazdej wizycie - takie szybkie, czy szyjka jest ok itd i czy jakies cos sie nie przypaletalo w miedzyczasie, bo o infekcje latwo teraz...

A ja dziś byłam u gina po kolejne zwolnienie ;-) zbadal mnie, zrobił KTG i stwierdzil że wszystko jest ok :-) Jutro ide na badania. No i będę robić też ten wstrętny test obciążenia glukozą -bleee:eek:
Dobrze bedzie:tak: Ja mialam robione juz w 9tym tyg, bo mam cukrzyce w rodzinie. To nie jest takie okropne (przynajmniej dla mnie). Po wypiciu kazali mi jeszcze kubeczek wody wypic, zeby "splukac" z przelyku, bo niezbyt mily posmak zostaje jak sie nie przeplucze. Da sie przezyc. Jak dla mnie, to wazne tylko, zeby jak najwczesniej robic, zeby za dlugo "na glodzie" nie byc, bo to bardziej od tego moze mnie zemdlic niz od samej glukozy. Zobaczysz, nie taki diabel straszny, jakim go maluja :rofl2:

no to super - zalamalas mnie :(... moj dzikus teraz w 14 nawet nie ma w polowie tak duzego balonika jak twoja malincia....
a jakie mial wymiary na ost USG? Zdaje sie, ze pisalas ze 7 cm wiec w normie? nie wiem do konca o co ci chodzi z rozmiarem "balonika", ale skoro dziecko ma wzrost odpowiadajacy wiekowi ciazy, to po co panikujesz? spokojnie :tak:
 
a jakie mial wymiary na ost USG? Zdaje sie, ze pisalas ze 7 cm wiec w normie? nie wiem do konca o co ci chodzi z rozmiarem "balonika", ale skoro dziecko ma wzrost odpowiadajacy wiekowi ciazy, to po co panikujesz? spokojnie :tak:
no wlasnie nie panikuje.... tylko moj dzikus nie ma duuuziego pecherzyzka :D:D:D..... i im gdzie on bedzie plywal w malutkim pecherzyku :D:D:D:D???......
 
no ale patrz - twoja malineczka ma gdzie hasac i fikac.... a moj dzikus?? nie ma gdzie poplywac w tym swoim babelku..... :(

Nic się nie martw Twój pęcherzyk będzie rósł razem z dzikuskiem
Nie wiem od czego to zależy że jeden basenik jest większy drugi miejszy...ale widocznie taki już ich urok .zatem Easssy :cool2:

2nn3lbetd9e6dbef.png
 
dziewczyny po co jest to badanie obciazenia glukoza? i kiedy sie je wlasciwie robi? nie mam czasu szukac tego na internecie, wiec moze jak ktoras wie i bedzie miala chwilke to prosze o odpowiedz:happy:
 
dziewczyny po co jest to badanie obciazenia glukoza? i kiedy sie je wlasciwie robi? nie mam czasu szukac tego na internecie, wiec moze jak ktoras wie i bedzie miala chwilke to prosze o odpowiedz:happy:

lekarzem nie jestem -ale napisam Ci co wiem
badanie polega na wypiciu 50 ml glukozy , po godzinie od wypiciu tego świństwa pobierana jest krew i na tej podstawie sprawdza się czy mamy cukrzycę ciążową. Na takie badanie najlepiej zabrać ze sobą cytrynę i wcisnąć ją sobie do tego świństwa , żeby było bardziej zjadliwe, a z tego co mi wiadomo robi się to po 20 tc

2nn3lbetd9e6dbef.png
 
lekarzem nie jestem -ale napisam Ci co wiem
badanie polega na wypiciu 50 ml glukozy , po godzinie od wypiciu tego świństwa pobierana jest krew i na tej podstawie sprawdza się czy mamy cukrzycę ciążową. Na takie badanie najlepiej zabrać ze sobą cytrynę i wcisnąć ją sobie do tego świństwa , żeby było bardziej zjadliwe, a z tego co mi wiadomo robi się to po 20 tc

2nn3lbetd9e6dbef.png

Troszkę to inaczej : najpierw pobieraja krew , pijemy glukoze i za godzine pobierają drugi raz :tak:
 
reklama
Do góry