reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki u lekarza

Ja USG mam na każdej wizycie ale takie krótkie :zawstydzona/y: Natomiast dopiero wczoraj po raz pierwszy miałam wszystkie możliwe badania. Dziwne ale może dla tego, że przed ciąża miałam robioną cytologię, posiew i teraz nie trzeba było nie wiem. Na szczęście wszystko dobrze. Szyjkę też miałam sprawdzaną bo ostatnio mnie coś tam kuło ale wszystko dobrze nie skraca się ani nic ;-)
 
reklama
Witam kwietnióweczki;-)a Wy tak od rana o tej okropnej glukozie.Pocieszam się że jeszcze dobre 1.5 mca do tego strasznego badania.A ja będąc w ciąży tak strasznie nie cierpię słodyczy.:crazy:Ale położna mi mówiła o wciśnietej cytrynce- i podobno da się przeżyć
Dziewczyny- tak sobie Was czytam i się trochę zaniepokoiłam bo mój lekarz nie robi mi ani KTG a USG miałam tylko przy pierwszej wizycie i w 11 tygodniu - teraz dopiero USG Ppołówkowe - mam nadzieje ze moja malinka pokaże mamci co ma między nóżkami

Pozdrawiam Was wszystkie gorrąco i miłego dzionka ooo!

2nn3lbetd9e6dbef.png
ja tez nie mam KTG nawet szczerze nie wiem co to jest??.....
USG co trzy tygodnie z tym ze ja chodze prywatnie..... a co do glukozy to moj gin mowil ze dopiero po 20tc :).... mi tez sie nie spieszy zwlaszcza ze nie jem prawie nic slodkiego, czasem jakie ciasteczka kruche, albo inne smakolyki np cukierka ale tak to prawie nic :)....
 
tez mnie dziwi to ktg i obciazenie glukozą
w 1 ciązy ktg mialam 1 w 37 tc, ono niby ma badac skurcze macicy i tetno dzidziusia, glownie to sie je robi w trakcie porodu zeby sprawdzic czy u dzidzi jest wszystko oki
obciazenie glukoza mialam w 26 tc, teraz nie wiem czy sie na nie zdecyduje, feeeee
usg mialam 1 jak do tej pory, w 13 tc, czekam na polowkowe, w pierwszej ciazy tez tak mialam, 14 tc/22 tc/33 tc/37tc i jeszcze tydzien przed porodem bo "maluch" duzy byl
babka nie bada mnie za kazdym razem, ale tez mi sie do tego jakos szczegolnie nie pali...
tym, ktore ostatnio widzialy swoje maluszki gratuluje:)
 
ej kochane, nie wiem czemu ale tak teraz patrze na miniatureczke zdj usg kamisi i pecherzyk mojego Dzikuska jest o wiele mniejszy - boje sie czy nie jest za maly :(.... gin mowi ze wsio ok i ze taki mu wystarczy.... ehhh.... czemu inne pecherzyki sa duuze :(??
 
jestesaniolkiem wod plodowych przybywa takimi skokami, jak sie dzidzi robi ciasno to sie znaczaco ta przestrzen powieksza, jesli lekarz mowi ze jest oki to znaczy ze nie masz sie o co martwic:)
 
jestesaniolkiem wod plodowych przybywa takimi skokami, jak sie dzidzi robi ciasno to sie znaczaco ta przestrzen powieksza, jesli lekarz mowi ze jest oki to znaczy ze nie masz sie o co martwic:)
ale inne zafasolkowane ktore maja ten sam tydzien to na zdj maja wiekszy balonik.... wiem, zeby nie panikow ani nie szukac patologii tam gdzie jej nie ma....
 
..... a co do glukozy to moj gin mowil ze dopiero po 20tc :).... mi tez sie nie spieszy zwlaszcza ze nie jem prawie nic slodkiego, czasem jakie ciasteczka kruche, albo inne smakolyki np cukierka ale tak to prawie nic :)....

Glukoze robi się jeszcze na samym poczatku ale to badanie jest tylko z krwi .
Po tej glukozie warto sobie wziąść plesterek cytryny zjeść i jakoś idzie i lepiej nie łazić za bardzo bo dziewczyna raz zemdlała pod gabinetem :szok: dlatego u mnie babki pilnują żeby się nigdzie nie rozłazić przez tą godzine:tak:
ą
 
ej kochane, nie wiem czemu ale tak teraz patrze na miniatureczke zdj usg kamisi i pecherzyk mojego Dzikuska jest o wiele mniejszy - boje sie czy nie jest za maly :(.... gin mowi ze wsio ok i ze taki mu wystarczy.... ehhh.... czemu inne pecherzyki sa duuze :(??

Nic się nie martw moja droga - jak lekarz mówi ok to z pewnością ma rację:-)
A kiedy robiłaś USG?Na tej fotce moja malinka ma 11 tyg i 6 dni

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3lbetd9e6dbef.png
 
Glukoze robi się jeszcze na samym poczatku ale to badanie jest tylko z krwi .
Po tej glukozie warto sobie wziąść plesterek cytryny zjeść i jakoś idzie i lepiej nie łazić za bardzo bo dziewczyna raz zemdlała pod gabinetem :szok: dlatego u mnie babki pilnują żeby się nigdzie nie rozłazić przez tą godzine:tak:
ą
no z krwi mialam juz robiona i wsio wporzadku...... ale ta pitna glukoza to dopiero pozniej..... ne??
mi kumpela mowila zebym cala cytryne wcisnela do tej pitnej :)...

Nic się nie martw moja droga - jak lekarz mówi ok to z pewnością ma rację:-)
A kiedy robiłaś USG?Na tej fotce moja malinka ma 11 tyg i 6 dni

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3lbetd9e6dbef.png

no to super - zalamalas mnie :(... moj dzikus teraz w 14 nawet nie ma w polowie tak duzego balonika jak twoja malincia....
 
reklama
no z krwi mialam juz robiona i wsio wporzadku...... ale ta pitna glukoza to dopiero pozniej..... ne??
mi kumpela mowila zebym cala cytryne wcisnela do tej pitnej :)...



no to super - zalamalas mnie :(... moj dzikus teraz w 14 nawet nie ma w polowie tak duzego balonika jak twoja malincia....

eeejjejj....nie mów tak:no:z Twój dziukusek z pewnością ma wszystko tak jak być powinno...buuzia duzia i głowa do góry:-)

2nn3lbetd9e6dbef.png
 
Do góry