reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki u lekarza

A mnie wczoraj nie badała na samolocie. Sprawdziła wyniki, zapytała jak się czuję i od razu na leżankę na USG poprosiła:tak: Wizyta również była prywatna. 100zł mnie kosztowała.
 
reklama
super! gratuluje! i fajnie ze sie odezwalas, bo juz niektore dziewczyny sie zaczynaly martwic
ojej jakie to mile :)....
ja tez baaardzo za wami tęskniłam.... <przytul> :)

A mnie wczoraj nie badała na samolocie. Sprawdziła wyniki, zapytała jak się czuję i od razu na leżankę na USG poprosiła:tak: Wizyta również była prywatna. 100zł mnie kosztowała.
ojej, drogo - ja 70zl place i mam wszystkie badanka zawsze... :)...
 
JestesAnolkiem- witaj ponownie!! :-) Tęskniłyśmy :tak:

A ja dziś byłam u gina po kolejne zwolnienie ;-) zbadal mnie, zrobił KTG i stwierdzil że wszystko jest ok :-) Jutro ide na badania. No i będę robić też ten wstrętny test obciążenia glukozą -bleee:eek:
Pozdrowionka! :-)
 
JestesAnolkiem- witaj ponownie!! :-) Tęskniłyśmy :tak:

A ja dziś byłam u gina po kolejne zwolnienie ;-) zbadal mnie, zrobił KTG i stwierdzil że wszystko jest ok :-) Jutro ide na badania. No i będę robić też ten wstrętny test obciążenia glukozą -bleee:eek:
Pozdrowionka! :-)
Witam Kochaniutka :)... To swietnie ze wszystko z toba i maluszkem ok :)!!!!!

a test glukoza nie robi sie ok. 20tc??? nie wiem tak mi sie wydawalo??......... mi kumpela powiedziala ze jak bede to robic to mam wcisnac cala cytryne do glukozy.... - o ile mowimy o tym samym, bo sie chyba pogubilam ;P!!!!
 
Tak sobie czytam o Waszych wizytach i... moj lekarz co miesiac kaze mi przychodzic, patrzy na mnie, robi mi USG i na tym sie moje wizyty koncza. Nie wiem, czy to jest normalne, czy nie. Cale szczescie czuje sie wspaniale. Na nastepna wizyte mam isc 3 listopada, ale chyba sobie ja odpuszcze i zrobie USG w jakims bajeranckim gabinecie - wyjdzie mi taniej (i dostane zdjecie z opisem), a przebieg wizyty sie nie zmieni.
 
dziewczyny czy jestescie badane na lozku ginekologicznym na kazdej wizycie u waszego gin???

Ja nie mam badania przy każdej wizycie. Chodzę od kilku lat do tego samego gina, wiec nawet jeszcze cytologii mi nie robił bo miałam ją zrobioną przez niego jakiś miesiąc przed ciążą. Lekarz bada mnie głównie po to, żeby sprawdzić czy szyjka się nie skraca. Do tej pory miałam w sumie 3 badania ginekologiczne, a na wizycie byłam z 8 razy (miałam spore problemy na początku ciąży). Teraz wizyty już co 3 tygodnie.
 
Hej:-)
Ja też nie mam badania ginekologicznego za każdym razem, może z dwa razy miałam, na pierwszym oczywiście sprawdził czy wielkość macicy jest odpowieddnia do wieku ciąży a za drugim razem zrobił mi cytologię. Teraz dopiero idę 9 listopada (ostatnio byłam 5.10), zrobiłam sobie dłuższą przerwę bo mój mąż będzie miał operację kolana w Katowicach i nie będę za bardzo miała czasu na lekarza, muszę być cały czas z kochanym mężulkiem i dbać o niego jak on dba cały czas o mnie :-) Mój lekarz się oczywiście zgodził na ten termin ale on zawsze mówi że jeśli cokolwiek by sie działo to przyjść:-)
 
. No i będę robić też ten wstrętny test obciążenia glukozą -bleee:eek:
Pozdrowionka! :-)

ja tez bede robic test obciążenia glukozą, ale moja ginekolog kazała mi zrobic w połowie ciaży, czy ok, 20 tygodnia i tez inaczej sie nie spotkałam, zeby dziecwczyny robily. Troche zdziwiona jestem.

a tak w ogole to witam, bo dawno mnie tu nie było :-)

Co do badan ja na kazdej wizycie mam badanie ogolne i usg.

Poza tym moje sloneczko ma juz 11 cm i jest zdrowe, ale chyba wredniutkie po mamusi, bo drugie usg pod rzad obróciło sie dupką a teraz jeszcze przykryło sie lozyskiem i nie bylo nic widac, a byloby juz wiadomo czy to chlopiec czy dziewczynka, teraz musze czekac do 19 listopada, wrrrrr
 
Ostatnia edycja:
W moim harmonogramie test obciazenia glukoza jest przewidziany pomiedzy 24 a 28 tygodniem ciazy... Jakos mi sie nie spieszy, bo ja ogolnie slodkiego nie lubie :no: a jak sobie to paskudztwo z przypomne to od razu mi niedobrze.
17 tydzien to troche wczesnie- no chyba, ze sa wskazania natury medycznej i chca sprawdzic poziom cukru.
 
reklama
Witam kwietnióweczki;-)a Wy tak od rana o tej okropnej glukozie.Pocieszam się że jeszcze dobre 1.5 mca do tego strasznego badania.A ja będąc w ciąży tak strasznie nie cierpię słodyczy.:crazy:Ale położna mi mówiła o wciśnietej cytrynce- i podobno da się przeżyć
Dziewczyny- tak sobie Was czytam i się trochę zaniepokoiłam bo mój lekarz nie robi mi ani KTG a USG miałam tylko przy pierwszej wizycie i w 11 tygodniu - teraz dopiero USG Ppołówkowe - mam nadzieje ze moja malinka pokaże mamci co ma między nóżkami

Pozdrawiam Was wszystkie gorrąco i miłego dzionka ooo!

2nn3lbetd9e6dbef.png
 
Do góry