reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki u lekarza

Ella.... ech... jak trzeba to trzeba... ja tez chce sn i tez bylabym bardzo rozczarowana jakby mi cc we wskazaniach zapisali, ale to dla Waszego dobra, bo zdrowa mama to lepsza opieka dla bąka...

ech... bedzie dobrze i juz z Margolka trzymamy za Was kciuki:tak:
 
reklama
Potem miałam mieć jak zakładałam rutynową kontrolę u okulisty...tiaa..:sorry: Tyle, że po zakropieniu oczu atropiną i dogłębnym przyglądaniu się w głębie moich poszerzonych źrenic, lekarz dopatrzył się że na dnie mma nieduże, ale jednak tzw. któtkowzroczne zwyrodnienia siatkówki :confused2::confused2::szok::no: bo wada -7/-8. No i powiedział tak- zawsze możesz spróbować rodzić SN, może nic sie nie stanie, ale gdybyś była moją żoną (a jest to mąż mojej znajomej) powiedziałbym rodź przez cesarkę!:szok: no i dostałam papierek- wyrok- "ze względu na wysoką krótkowzroczność i zmiany zwyrodnieniowe siatkówki przeciwskazany poród siłami natury":no::no::no::no::confused2:
ja też mam problemy z oczami, troche może bardziej niż ty, bo mam dość sporą wade wzroku, i na dodatek juz sklejoną siatkówke (bo po wypadku) wiec jak tylko poszłam do swojej okulisty od razu mi powiedziała ze czeka mnie cc , ze chyba z tej racji wole widzieć swoje dziecko i cały swiat.....wystawiła mi cos takiego cała historie moich oczu ale nie napisała wyraznie WSKAZANIA DO CC. powiedziała ze jak ten papier nie wystarczy to mam przyjsc do niej i wtedy konkretnie tak to napisze. a u Ciebie własnie tak konkretnie napisał lekarz?????
 
Oj uwierz będzie lament! Bo ja siebie nie akceptuję powyżej 65kg.:no: Po prostu nie będę jeść przez pół roku:sorry: jak skończę karmić oczywiście.:tak:

Nie przejmuj sie bedziemy lamentowac razem. Ja juz nie mam wpływu na moja wagę, widocznie w ciązy mam tendencje do tycia bo znowu idzie w gore jak szalona:-(. Ja siebie nie akceptuje powyzej 60kg, wiec znowu czeka mnie wielka walka, ale sie nie poddam. Wiecej ciąż nie planuje, wiec jak tylko skoncze karmic to ostro sie biorę.


kwiatuszek
super wieści, a Tymus niezlą wage ma:tak:

Ella nie jest powiedziane,że bedziesz długo dochodziła do siebie po cc. To nie jest reguła. Duzo dziewczyn tu pisalo,że połóg nie jest dla nich straszny, a dla mnie to byl koszmar i to właśnie po sn. Dodchodzilam do siebie ponad miesiąc. Także wszystko zależy od organizmu.
 
Hej!
Też dzisiaj już po wizycie .Mały super waga 2100g.:-)
super! piękna waga

Ella-
trudno sie mówi, Twoje oczy też są ważne
z tymi cesarkami to różnie, mam obiecnie 3 znajome po niedawnej cesarce i jedna z nich od razu była na chodzie (tzn. po tygodniu), druga po dwóch tygodniach już była w stanie sama wszystko ogarnąć, a 3 jest 2,5 miesiaca po cesarce i jeszcze jej tam coś ropieje
mysle ze z sn jest podobnie ile ludzi tyle przypadków
trzeba byc dobrej mysli, wcale nie musisz byc jakas pechowa
tyle ludzi marzy o cc wiec cos w tym musi byc dobrego moze jeszcze bedziesz zadowolona ze poród odbył się własnie w ten sposób
 
Ella, oczy są bardzo ważne, jeśli miałoby się coś stać lepiej nie ryzykować..

My jesteśmy już po dzisiejszym usg, Dzidziuś urósł :-D:-D:-D Waży 1427 g.
 
Ostatnia edycja:
Ella jak trzeba to trzeba... doskonale Cię rozumiem -odetchnęłam już ze łożysko się przesunęło i mała może śmiało wychodzić a Ona się obróciła i teraz pupę przy szyjce grzeje:confused2: u mnie w szpitalu przy CC mąż może być obecny -fakt ze kosztuje to 200zł ale może i u Ciebie jest to możliwe:tak:
 
Potem miałam mieć jak zakładałam rutynową kontrolę u okulisty...tiaa..:sorry: Tyle, że po zakropieniu oczu atropiną i dogłębnym przyglądaniu się w głębie moich poszerzonych źrenic, lekarz dopatrzył się że na dnie mma nieduże, ale jednak tzw. któtkowzroczne zwyrodnienia siatkówki :confused2::confused2::szok::no: bo wada -7/-8. No i powiedział tak- zawsze możesz spróbować rodzić SN, może nic sie nie stanie, ale gdybyś była moją żoną (a jest to mąż mojej znajomej) powiedziałbym rodź przez cesarkę!:szok: no i dostałam papierek- wyrok- "ze względu na wysoką krótkowzroczność i zmiany zwyrodnieniowe siatkówki przeciwskazany poród siłami natury":no::no::no::no::confused2:

Ella ale mnie nastraszyłaś. Też mam wadę wzroku, jak rodziłam synka dostałam zgodę na sn, a teraz wizytę mam dopiero 30 marca, mam nadzieje, że będzie podobnie, ale jeśli nie:confused:
nie chcę cc!!:sad::sad:
jeszcze miesiąc czekania, mogłam się wcześniej umówić:realmad::realmad:
Jeszcze mi dzisiaj usg odwołali na przyszły tydzień i teraz muszę gdzieś indziej szukać, masakra z tymi lekarzami:angry::angry::angry:
 
Dzięki dziewczyny za wsparcie :tak: Nie no nie jest to absolutnie "koniec świata";-) I oczywiście absolutnie oczy są ważniejsze!!!:szok: Od początku się liczyłam, że jest taka mozliwość że się nie da SN ale przed ciążą jak mi okulista oczy oglądał to mówił że nie widzi przeciwskazań do SN...albo się coś zmieniło w ciąży, albo niedowidział wtedy :sorry:

Na zaświadczeniu mam napisane:
"Rozpoznanie: wysoka krótkowzroczność. Zwyrodnienia obwodowe siatkówki.
Cel wydania zaświadczenia: Ze względu na powyższe- przeciwskazany poród siłami natury"


No to chyba dla szpitala będzie jasne???? Czy potrzebują bardziej dobitnie?- Np. w stylu- "Macie jej zrobić CC, bo inaczej jak straci wzrok to będziecie musieli jej płacić odszokdowanie jak cholera!"? :confused2::eek::sorry::-)

Idę jeszcze tak jak pisałam za tydzień do mejego okulisty i poproszę go napewno o drugie zaświadczenie- jak dostaną od 2 różnych lekarzy to chyba geniusze nie będą już dyskutować? :confused::confused2:

A tak przy okazji- jeśli któraś z Was miała taką planowaną cesarkę- jak to jest z wyznaczeniem terminu w szpitalu i w ogóle jak to się załątwia???- bo ja jestem zielona :eek::eek::eek:
 
reklama
Ella ale mnie nastraszyłaś. Też mam wadę wzroku, jak rodziłam synka dostałam zgodę na sn, a teraz wizytę mam dopiero 30 marca, mam nadzieje, że będzie podobnie, ale jeśli nie:confused:
nie chcę cc!!:sad::sad:
jeszcze miesiąc czekania, mogłam się wcześniej umówić:realmad::realmad:
Jeszcze mi dzisiaj usg odwołali na przyszły tydzień i teraz muszę gdzieś indziej szukać, masakra z tymi lekarzami:angry::angry::angry:

Nie martw się na zapas- może u Ciebie będzie wszystko ok ;-) Już rodziłaś raz SN i nic się nie stało, więc może i tym razem w oczkach wszystko gra ;-) tego Ci życzę z całego serca!!!:-)
Ja też nie chce CC :sad: ale lepiej planowany zabieg niż CC takie które nagle wychodzi konieczność przy porodzie bo zagrożenie zdrowia i życia...:no: tu przynajmniej zdążę się przygotować, porobić badania na jakieś tam krzepliwości itp...i dopiero wtedy na stół...:sorry:
 
Do góry