reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki u lekarza

reklama
Ba a czy z twoją szyjką macicy wszystko oki??bo ja mam takie bóle w macicy i też w nocy przy przewracaniu się na drugi bok odczuwam straszny ból, przy chodzeniu, siedzeniu, w ogóle non stop. Ale lekarz powiedział że raczej jest to przez skracającą się szyjkę macicy.Nie wiem jak jest u ciebie.

A powiedzcie mi jak z waszymi piersiami??bo mi się powiększyły o 1 rozmiar na początku ciąży (11-14tc) a teraz w ogóle mi nie rosną, nie bolą itd. Pojawiły mi się wyraźne żyły na piersiach ale ogólnie piersi są oki, nawet mogę powiedziec, że do przyrównania do brzucha to są malutkie:-)

A ja w czwartek drugi raz na glukozę -75. Od wczoraj dieta bez cukru, dzisiaj piłam popołudniu kawkę z mężem to kupił mi biszkopty, a on sobie kupił ciasteczka :-(Okropny:-)
A powiedzcie mi jak tam wasze rozstępy?? U mnie się żadne nie pojawiły, smaruję brzuch, uda, pośladki, i biodra od 8 tc:tak: Nie wiem czy mi się to przyda, bo mam skłonności do rozstępów po mamie ale lepiej zapobiegac wcześniej. A może jak się zrobią to nie tak dużo.A celluluit mam zdecydowanie większy na pośladkach i udach ale to podobno normalne.

Tyle bo się rozpisałam. Długo mnie nie było to próbuję nadrabiac;-)
 
Cześć kobitki, my po wizycie i tak:
ze mną i małym wszystko ok, zrobili KTG i serducho pięknie bije
wyniki moczu i morfologii oki
glukoza również wyszła dobrze- naczczo 94 po 2h 114
szyjka - długa 4.3 cm i zamknięta

13 lutego idę z Panem Tatą do genetyka- dostaliśmy skierowanie.A to z tego względu że dzieci mojego szwagra odziedziczyły po tacie chorobę, której nazwy teraz nie przytocze bo nie pamiętam- a mianowicie chodzi o wysoki cholesterol -mają tą chorobę od urodzenia i są na diecie . Dla świętego spokoju sprawdzimy czy i po moim Piotrze Antek mógłby też coś takiego odziedziczyć. Ale mam nadzieję że zrobimy badania i Piotr nie będzie miał w genach tej choroby.
To chwilowo na tyle, zajrze później
Lece do ukochanego:-)
 
ella1 - czyli wszystko jasne hihi;-), ja tez bralam globulki na zapalenie 3 dni, ale juz po pierwszym mi przeszlo, takze wez od razu dzis na noc a jutro - pojutrze bedzie po problemie

aniez - no to masz juz to za soba, a maz w ramach rekompensacji ma zrobic kolacje do lozka!:tak:

martyna33 - kurde mi nic nie obrzmiewa, u ciebie pewnie sie zaczyna mleczko gromadzic i dlatego tak bola

karola322 - ty rzeczywiscie mala bida jestes, ale popatrz jak juz daleko zaszlas i wszystko sie dobrze konczy i nadal tak bedzie, juz blizej niz dalej takze glowa do gory, lez i odpoczywaj, wszystko bedzie dobrze:tak:

wesola24 - co do piersi to u mnie dokladnie to samo co u ciebie... a co do rozstepow to ja jak narazie nie mam wogole i nie smaruje sie niczym...no chyba ze mi sie przypomni po kapieli...

kamisia1101 - fajnie ze wszystko oki z twoimi wynikami no i trzymam kciuki zeby u genetyka tez sie powiodlo
 
Ba a czy z twoją szyjką macicy wszystko oki??bo ja mam takie bóle w macicy i też w nocy przy przewracaniu się na drugi bok odczuwam straszny ból, przy chodzeniu, siedzeniu, w ogóle non stop. Ale lekarz powiedział że raczej jest to przez skracającą się szyjkę macicy.Nie wiem jak jest u ciebie.

A powiedzcie mi jak z waszymi piersiami??bo mi się powiększyły o 1 rozmiar na początku ciąży (11-14tc) a teraz w ogóle mi nie rosną, nie bolą itd. Pojawiły mi się wyraźne żyły na piersiach ale ogólnie piersi są oki, nawet mogę powiedziec, że do przyrównania do brzucha to są malutkie:-)

A ja w czwartek drugi raz na glukozę -75. Od wczoraj dieta bez cukru, dzisiaj piłam popołudniu kawkę z mężem to kupił mi biszkopty, a on sobie kupił ciasteczka :-(Okropny:-)
A powiedzcie mi jak tam wasze rozstępy?? U mnie się żadne nie pojawiły, smaruję brzuch, uda, pośladki, i biodra od 8 tc:tak: Nie wiem czy mi się to przyda, bo mam skłonności do rozstępów po mamie ale lepiej zapobiegac wcześniej. A może jak się zrobią to nie tak dużo.A celluluit mam zdecydowanie większy na pośladkach i udach ale to podobno normalne.

Tyle bo się rozpisałam. Długo mnie nie było to próbuję nadrabiac;-)

Kochana nie chcę Cie straszyc i oczywiście nie życzę nikomu, ale mnie rozstępy w pierwszej ciąży pojawiły sie tydzień przed porodem:-(. Teraz tez jeszcze nie mam i licze na to,że jak przytyje mniej niz wtedy to mi nie wyjdą.Oby:baffled:
 
WITAJCIE KOCHANE JA WRÓCIŁAM ZE SZPITALA I CZUJE SIĘ TAK SOBIE. MAM ZAŁOŻONY SZEWEK ALE MUSIELI ZAŁOŻYĆ NA CAŁEJ DŁUGOŚCI BO JAK BYM JESZCZE POCZEKAŁA Z DWA TYGODNIE TO SZYJKA BY CAŁA SIĘ OTWORZYŁA I BYŁ BY PORÓD:no::no: DÓŁ MNIE CIĄGNIE ALE DA SIĘ WYTRZYMAĆ, ZROBILI MI USG NEREK W SZPITALU I SIĘ OKAZAŁO ŻE MAM ZASTÓJ PRAWEJ NERKI MOCZ SIĘ ZATRZYMUJE I NIE JEST ZA FAJNIE DOSTAŁAM LEKI NA BRZUSZEK I NERKE I MAM WSZYSTKO KONTROLOWAĆ CO DWA TYGODNIE A TERAZ NAJBLIŻSZA WIZYTA 18 STYCZNIA. I MAM SIĘ OSZCZĘDZAĆ DZIĘKUJE ZA TRZYMANIE KCIUKÓW I MAM NADZIEJE ŻE ZUZIA BĘDZIE GRZECZNIE SIEDZIAŁA W BRZUSZKU BO JUŻ NIE MAM SIŁY.

no to dobrze, że póki co dobrze, i że w porę ten szew założony. Co do nerki to moge powiedzieć, że to dość częsta dolegliwość w ciązy, właśnie zastój w prawej nerce, bo dziecię na nią najczęściej uciska. Mam nadzieję, że poprawi się przepływ moczu po lekach, (a jakie dostałaś tak w ogóle) i nie będą musieli ci zakładać nefrostomi. TRZYMAM KCIUKASY. :-)
 
Karola: witaj spowrotem! Trzymajcie sie w dwupaku, wazne ze juz jestescie "zabezpieczeni"!!! :tak::tak::tak:

Kamisia - kciuki zacisniete na genetyka :tak:
 
Ja chyba pierwsza weszłam w 28 tc, więc może Wam napomknę o ważnym badaniu krwi w tym tygodniu. W 27-28 tc powinno się zrobić badanie Coombsa, nie wszyscy lekarze je zlecają, ale ponoć dobrze je zrobić nawet jak rodzice nie mają Rh-


A jak Wasz wzrok w ciąży? mnie spadł o -0,75 - za 2 tygodnie idę na badanie dna oka, bo ponoć może to wynikać z problemów z siatkówką (tak twierdzi okulistka) i wtedy mam murowaną cesarkę, nawet przy niewielkiej wadzie wzroku...
A ja chcę rodzić naturalnie :-(
 
hej,

my po wczorajszej wizycie:-) wszytko z nami ok, zelazo i nospa to moj niezbednik teraz no i czekolada, zeby magnez podgonic:-D
no i mam mega bąbla - w karcie ciazy pojawil sie pierwszy wpis Margolci : "plec zeńska, waga 1560g:szok::szok::szok::szok::-D" hehe połtora torebki cukru:-) z wrazenia jak nam powiedzial o wadze zapomnialm spytac o długosc;-)
ale najwazniejsze, ze wszytko dobrze, tylko nastepna wizyta za niecale 3 tygodnie, bo moje wyniki troszke gorsze i brzuch twardnieje, wiec trzeba bedzie kontrolowac troszeczke czesciej wszystko.
jesli chodzi o bole cycusiów to wynik produkcji pokarmu lub hormony, ale to kwestia indywidualna, wiec kazda z nas powinna swojego gina pytac indywidualnie.
pytalam tez co z moja waga, bo mam 4+, i mi powiedzial ze kobiety z moja waga na tym etapie czesto maja 20+ a to juz za duze obciazenie na kregoslup, wiec mam jesc rozsadnie, uwazac na wszytkie pulapki kaloryczne i oby tak dalej:-)

no i w zasadzie tyle z ciekawostek:-)
 
reklama
kochane powiem wam że u nas tak ta szyjka się otworzyła i rozszerzyła ze musieli zszyć całą bo jak wkladam globulki zaraz na poczatku to czuje już nitki wczoraj w szpitalu sie wystraszyłam ze coś jest nie tak ale ginka mi wytłumaczyła że musieli całą zszyć bo mała jak na ten tydzień jest długa i kopie po szyjce i nie chce się wogóle przekręcić bo od paru tygodni jak idziemy na usg to leży w tej samej pozycji.ja mam te szwy jeszcze dość świerze wczoraj jak mała zaczęła szaleć wieczorem i kopać po tej szyjce to się popłkakałam bo tak mnie bolało:-:)-(.
dagsila no powiem ci że ta waga u waszej niuni robi wrażenie:-):-).
forget - me- not jeśli chodzi o wzrok to 19 stycznia mam wizytę u okulisty i się okaże odnośnie cesarki ja mam ogólnie zwyrodnienie siatkówki i strasznie mam czerwone oczy i mnie bolą więc chyba troszkę u nas gożej z oczkami.
akkata dostałam jakiś antybiotyk ale nie napisze ci co teraz bo mąż zabrał recepte, ginka mówiła ze mamy sprawdzać tą nerkę co dwa tygodnie i że zobaczymy co wtedy coś mówiła jeszcze o zastrzykach jakby nie pomogły te leki , śmiała się i mówiła żebym porozmawiała ze swoją córcią w brzuszku żeby się przesunęła z tej nerki bo leży dupcią ale nasza córcia jest tak uparta że ani rusz.
justa słońce powiem ci że już naprawdę nie mam siły najgorsze jest to że ginka powiedziała że będziemy walczyć zeby ona tam siedziała chociaż do 35tygodnia ale nie będzie łatwo.
wesoła ja chyba nie pomogę za bardzo bo mam ten szewek od paru dni ale wiem że zszyli mi całą szyjkę i kazali mi się oszczędzać ja jak wstaje z łóżka to mnie brzuch ciągnie na dole kłuć żadnych nie mam ale wydaje mi się że jak tak cię boli to może odpoczywaj więcej i zobacz czy wtedy cię też tak boli.
kamisia fajnie że u was wszystko dobrze i że jesteś już po glukozie ja przez ten szpaityal nie miałam jak zrobić badanka.
katik ja też się cieszę ze już jestem z wami i mam nadzieje że do porodu już nie odwiedze szpitala.
Kochane ale się rozpisałam.
 
Do góry