reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniówki u lekarza - czyli relacje z wizyt, oraz zdjęcia USG :)

mm83 to fajnie ciesze się bo młodą rodziłam z ZZO (genialna anastezjolog mi się trafiła) i bardzo miło wspominam poród :-) a liste wyprawkową dostaliście może? chodzi mi o rzeczy dla dziecka typu kosmetyki, ręcznik itp. bo o ile pamiętam to nie były potrzebne ale teraz nie wiem własnie a na stronie nie ma info na ten temat. :-)
 
reklama
temat wyprawki ma byc poruszany na 3-4 zajeciach chyba...
poki co dostalismy rozne probki z hippa, płynow do prania,sudocremu, i innych tego typu rzeczy a i kupon rabatowy na 20% do rossmana na kosmetyki z nivea baby, i butelke aventu...
 
To ja może napisze co u mnie po wczorajszej wizycie.

Szyjka sie nie skróciła, ale zrobiła się "elastyczna". Mam odpoczywać, odpoczywać i odpoczywać. Najlepiej leżeć.
Tabletki będę łykać garściami. Mam sie pilnować i brać regularnie nospę forte + magnez 3x1. Jeżeli skurcze i twardnienia, które mam nie miną to dostałam receptę na tego całego fenka. Miałam długi wykład jak dawkować. Do tego dostałam coś na serce, bo ponoć bije jak szalone po tym. Urosept mam brać 3x2. Do tego jeszcze biorę witaminki i DHA - kolejne 2 tabletki. Aaa i o żelazie zapomniałam - Tardyferon.
Z małym wszystko w porządku. Wagę zwiększył o 200g w 2 tygodnie! Co nie zmienia faktu, że nadal wazy mniej niż kg. Dobrze, dobrze - bykiem nie będzie i łatwiej pójdzie przy porodzie.

Aaaa.. i zapytałam bez większych oczekiwań czy możliwe jest dostanie ZOO w spitalu, w którym chcę rodzić. Gin mi powiedział, że na nastepnej wizycie mnie zaprowadzi do anestezjologa na wywiad. Jeżeli się zakwalifikuje to jak najbardziej ZOO dostanę. W szoku jestem, bo do tej pory słyszałam, że ZOO we Wrocławiu to marzenia. A gin mówił, że we wtorek na jego dyżurze dwie kobiety miały, a wczoraj do południa jedna. To się pozmieniało przez te dwa lata, które minęły od mojego pierwszego porodu.
 
mm To super, że zajęcia udane :tak: Ja też muszę się wybrać do szkoły rodzenia to może spokojniejsza będę!!
Smile Współczuję Ci moja droga ale wiadomo, że matka zrobi dla dziecka co najlepsze dlatego leż i odpoczywaj! Mam nadzieję, że po takiej masie leków już wszystko będzie ok a dzidziuś wyskoczy w terminie ;-) Trzymam za Was &&&
 
mm- fajne takie zajecia choc nigdy nie bylam ale słyszlalam ze duzo mozna wyniesc ciekawostek z takiej szkoły rodzenia:)
Smile_-biedaczyska troszke musicie pobrac tych leków:baffled:współczuje ,ale....juz blizej niz dalej:)))za chwilke 7 miesiac sie zacznie i z górki:szok::-D
 
Co do szkoły rodzenia, to przede wszystkim mój M się edukuje:-D Fajnie angażują tatusiów w ćwiczenia, ostatnio było także odnajdowanie dzidzi w brzuszku, a potem jej namalowanie na brzuchu. Mojemu poszo lepiej zlokalizowanie dzidzi niż mi:-D
 
Ja dzisiaj odebrałam wyniki i miałam przegląd. Tak ogólnie to po wynikach można by pomyśleć, że jestem jakimś zupełnym wrakiem - anemia, wysokie TSH i bardzo wysokie CRP, jakaś infekcja w pochwie...
A tak zupełnie na poważnie, to martwi mnie tylko to wysokie TSH - mam jeszcze dorobić inne badania w kier tarczycy i skonsultować je z endokrynologiem. Teraz już wiem przynajmniej skąd ten mój nerw i depresyjny nastrój...
A dzidziuro oczywiście okaz zdrowia :)), wszystko z matki wyjada!
 
Gratuluję wizyt :-)
Smile, z tego co wiem, to na Brochowie i Borowskiej dają znieczulenie bez problemu, ale po wywiadzie z anestezjologiem, choć na Brochowie chętniej. Nie wiem, czy na klinikach nie ma zzo.Też się muszę wybrać na wywiad, ale jak sobie pomyslę taki kawał jechać, to mi się odechciewa :-)
 
Bishopka - dwa lata temu tylko na brochowie bylo.. placilo sie 500zl i liczylo na to, ze anestezjolog bedzie wolny. Ja chce rodzic na klinikach jak ostatnio. Skoro jest mozliwosc skorzystania z zoo to czemu nie. Ja na zadna cesarke sie nie pisze!
 
reklama
Masz rację Smile, nie ma co się dać kroić na własne życzenie, ja też jestem z SN, może obejdzie się bez większych krzyków :-)
 
Do góry