reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniówki 2010!!!

13x13 da sie przezyc, nikt Ci bardziej przy porodzie nie pomoze jak instynkt:) a nawet jak ktos w te morde dostanie to co?? ma pecha i tyle... a jak sie reaguje to pewnie indywidualna sprawa, ja raczej nie jestem agresywna tylko panikara wiec troche marudzilam, pohisteryzowalam sobie i nic wiecej. co do sprzet ów mnie pilka zdecydowanie wystarczala do szczescia:)
porod w domku jest jak najbardziej na polskie warunki, tylko trzeba byc idealnie zdrowym, mnie niestety mój paciorkowiec wyklucza:( tu lista rozsadnych poloznych 'domowych' http://www.dobrzeurodzeni.pl/index2.php?id=polozne.htm ekstra byl dom narodzin, niestety widze ze chwilowo nie dziala Dom narodzin
 
reklama
Zgadzam się z Ewką 84 instynkt + pilka. Maz za wsparcie moralne robil :-) w pape nie dostal, bo nie jest konfliktowy i bzdur nie gadal :-D Polozna byla z tych wydajacych komendy: ona gada ja slucham i to sie sprawdzilo... w koncu ona wiedziala bardziej co robi niz ja :-D dzieki temu II faza trwala 20 minut za co jej serdecznie po dzis dzien dziekuje. i jak ja spotkam przy drugim porodzie to chyba bede nadzwyczaj szczesliwa.

Kuba urodzil sie w czerwcu i goraco bylo na dworze, wiec my spacerki zaczelismy po tygodniu, ale najpierw krotkie. Mieszkanie mam chlodne wiec werandowac moge bez otwierania okien :tak:
 
dziewczynki,mam pytanie-czy któraś z was czuła się dobrze przez pierwszych 12 tygodni,a po tym czasie nastąpiły wymioty,bóle głowy,osłabienie?ja od 3 dni czuję się fatalnie,dziś co tylko zjem czy wypiję od razu zwymiotuję.jestem taaak słaba,że dosłownie nie mogę chodzić.martwi mnie to,bo wcześniej tego nie odczuwałam...do tego wszystkiego dochodzi ból głowy i oczu...czy to coś niepokojącego na tym etapie?wizytę u lekarza mam na początku listopada:-(

Ja bym poszła do internisty - może to objawy ciąży, a może złapałaś grypę albo jakieś inne paskudztwo? Utrzymujące się wymioty i ból głowy mogą towarzyszyć ciąży, ale ja bym sie upewniła czy takie nagłe pojawienie się tego nie ma jakiejś innej przyczyny.

Ja miałam 2 lata temu zapalenie płuc, trafiłam do lekarza jak juz oba płuca były mocno zajęte - nie miałam temperatury, nie kaszlałam, po prostu coraz gorzej sie czułam, ale chodziłam do pracy bo "nie chciałam histeryzować". Skończyło się 4- tygodniowym leżeniem plackiem i zastrzykami.

Idź do internisty - jesteś w ciązy, więc masz prawo do tego, żeby nie były ignorowane żadne podejrzane objawy.
 
13x13: z dzieckiem wychodzi się na dwór tak gdzieś po tygodniu od przywiezienia ze szpitala, niektórzy polecają najpierw werandowanie, czyli ubrać dziecko jak na dwór, otworzyć balkon i pozwolić mu się oswajać z powietrzem stopniowo, pierwszy dzień 10 minut, drugi 15 min itp.
ja urodziłam 6 lutego, pogoda była do kitu, bo strasznie wiało i w sumie przez 3 tygodnie nie wychodziłam z małą,a le jak się trochę poprawiło to bez werandowania od razu na dwór zaczęłam wyprowadzać

A tu się z Tobą nie zgodze , jak jest powyżej 15 stopni to mozna od razu iść na spacer ale taki 20-25min , w zime po tygodniu tez zacząc od 15 min . Werandowanie to raczej stara szkoła :tak: Ja urodziłam we wrześniu na drugi dzień już byłam 25min , na następny 40 a po tygodniu to młody bywał na dworku po dwie godziny

13x13 - też bym chętnie tam poszła ale nie mam wtyka w tym szpitalu z ulicy się tam nie da . W mojej przychodni nie ma tego żadnego gina z tego szpitala niestety a chodze do enel medu gdzie jest tych lekarzy sporo . ja też mieszkałam bardzo blisko bo na miedzianej ( wiesz gdzie to ? ) zresztą tam tez jestem zameldowana , więc po staremu jak była rejonizacja kazdy ode mnie tam rodził :tak:
 
Hej laseczki,

A ja Wam powiem jak to tu w UK wyglada. Idziesz sobie do marketu, a tu na wozku sklepowym jedzie sobie maluszek, taki z piekarnika co dopiero wyjety, jeszcze z plamkami roznymi na buzi, nie umyty, bo tu po porodzie nie myja... Ja pomimo, ze mieszkam tu kilka lat to ciagle jestem zszokowana jak widze takiego malucha, ale tutaj tak nie chuchaja na dzieci. Czasem mam wrazenie, ze bardziej dbaja o psy.
 
Witajcie kwietnióweczki:)mój szkrab od wczoraj rozrabia,kręci mi się w głowie i słaba jestem,ciągnie mnie w pachwinach,jakieś dziwne skurcze:nie przypominam sobie takich osłabnięć przy tamtych bąblach,no chociaż troszkę czasu minęło od 2 ciąży bo 6 lat... ten czas zasówa,ale byłam dziś u gin,zbadał mnie,zrobił szybkie usg i wszystko ok.dzidzia rośnie szybko,widziałam jak ssie paluszka jak fajnie!!dokładne usg zrobi mi za 3 tyg.i dowiem się co będzie,córka chce siostrę,syn brata normalka:)no i już nie muszę brać luteiny,mam tylko kwas foliowy,feminatal i magnez.Przez 3 tyg.przybrałam 2 kilo siet jak tak liczę to do końca ciąży znowu będzie 20...szybko zeszło po tamtych to napewno teraz też mi się uda:)Pozdrawiam Was kochane ciężaróweczki :-)
 
Jak tam Wasze brzuszki ciążowe?? Dziś zaczął mi się 16 tc, a jakoś mojego brzucha jak nie było tak nie ma. Trochę mnie to zastanawia. To moja pierwsza ciąża i ciężko mi ocenić czy to jest normalne czy nie.
Ostatnio byłam u swojej Gin i z wagą jestem, że tak powiem na minusie w stosunku do poprzedniej wizyty. Nie wiem czy to powód do radości czy zmartwień.
 
dagsila - serdeczne gratulacje, ja tez tak chce!!!!:wściekła/y:

zielonamaupa - ja nie cierpie cwiczen, nie cwiczylam przed ciaza i w ciazy tym bardziej tego nie bede robila, co do cwiczen to tylko na szkole rodzenia pocwicze to co konieczne jest (oddychanie hihi), ze sportu to lubie tylko s..:tak::-D
ale podziwiam te dziewczyny ktore lubia sport.

kwiatuszekpregent - gratulacje ze skorzystalas z opcji pierwszenstwa, mam nadzieje ze nikt nie smial sie krzywo popatrzyc

wesola24 - u mnie tez juz brzuszek coraz bardziej widac, ale w spodnie ciazowe jeszcze nie pasuje, ale juz sie doczekac nie moge! mam juz 5 par w domu i rzeczywiscie sa super wygodne, jeszcze z 2-3 tygodnie i tez juz zaczne nosic

olapolap - roznie to jest z tymi ciazami, dzis spotkalam moja znajoma, ktora jest w ciazy 4 tygodnie dalej niz ja, i normalnie byla bardzo chuda - jeszcze miesiac temu! a dzis dostalam szoku:szok:, ona chyba z 10 kilo przytyla, zreszta sama mowila ze w szoku jest ze jakos tak szybko rosnie hihi, jeden tak drugi inaczej przechodzi ciaze, ja tez dostalam wlasnie tluszczyk na bokach i mam lekkie zwalki, ale co tam, musimy sie cieszyc wlasnie ze tak jest, ciaza to piekny okres

tosia - czesc, napisz cos wiecej o sobie

13x13 - jak ja bralam progesteron to tez mnie bardziej brzuch bolal i taka pelna sie czulam, jakby napuchnieta tam, a odkad przestalam brac to polepszylo mi sie pod tym wzgledem, boli mnie brzuch nieraz ale inaczej niz wczesniej

waniliowa - ja w pierwszych 12 tygodniach czulam sie dobrze poza ciaglym bolem brzucha, ale zero wymiotow, nudnosci, sennosci, bolow glowy itp, a tak wlasnie po 13 tygodniu spadlo mi mocno cisnienie, bol glowy okropny - wlasnie tak oczy, czolo, skronie, ktory tydzien trwal potem przerwa i potem znowu sie zaczelo na 2-3 dni, i tez przy tym pare razy wymiotowalam, bardzo slabo mi bylo i bol brzucha sie tez dolaczyl do tego, ale jakos teraz mi przeszlo i mam nadzieje ze nie wroci, jesli jest u ciebie to jakos extreme to zglos sie do lekarza i pij duzo!!

karola 322 - o ty mala bido:-( przebij to, to bedzie mniej bolalo
forget-me-not - jak samopoczucie?

mycha30 - no gratuluje zdrowej dzidzi, a co do tych bolow to normalne, gdyby cos w tym bylo nie tak to by ci dzis lekarz powiedzial, kazda ciaza inna, moze teraz jakos inaczej to przejdziesz - bo z nami!!:happy:

sospettosa - nic sie nie martw jeszcze ci urosnie i bedzie wielki jak pilka lekarska:-D

mnie dzis tez znowu cos brzuszek pobolewa tak na dole, bardzo nisko, cos nowego znowu, kurde nie wiem co to:eek: pozdrowienia przeslam, pa
 
reklama
Hej laseczki,

A ja Wam powiem jak to tu w UK wyglada. Idziesz sobie do marketu, a tu na wozku sklepowym jedzie sobie maluszek, taki z piekarnika co dopiero wyjety, jeszcze z plamkami roznymi na buzi, nie umyty, bo tu po porodzie nie myja... Ja pomimo, ze mieszkam tu kilka lat to ciagle jestem zszokowana jak widze takiego malucha, ale tutaj tak nie chuchaja na dzieci. Czasem mam wrazenie, ze bardziej dbaja o psy.

Ta i czapka sopiero jak jest totalny mrozek .. a jak widza dziecko gdy jest ciepło w czapce to od razu wiadomo, że to Polska mama ..:-D Tak mi kolezanki opowiadały
 
Do góry