reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki 2010!!!

Ella, moja odpieluchowana nocnie od polowy stycznia. Pierwszy tydzien lozko byulo zalane kazdej nocy, przestalam wiec poic mloda wieczorem, zawsze siku przed spaniem musiala robic. Na poczatku budzila sie w nocy na sikanie, kilka razy zdarzyla sie wpadka - doslownie kilka - teraz juz moze pic przed snem i nie ma problemu, czasem na siku w nocy wstanie, ale to rzadkosc.
 
reklama
Witam mamusie.
Czytam i czytam i nie mogę odpisać bo ciągle coś.

Basia tulam.
Kittek jak masz taką opcję, żeby ktoś coś do mnie podrzucił to czemu nie? Zawsze to ta przesyłka odpada. A tam ta doszła tyle, że nam szpital wypadł a potem ten wirus i zapomniałam Ci napisać. Dzięki raz jeszcze:-)
Monia zdrówka.
Gosienka jak tam z Twoimi sprawami zdrowotnymi? Bo ja się sypię normalnie nie wiem ile jeszcze pociągnę, więc łączę sie w bólu (a doszły do kręgosłupa, kolan i bioder jeszcze kostki:no:)

Dziś mam już mega doła jak stąd do... nie wiem gdzie. Za każym razem jak czekam na wizytę do lekarza 2 godziny to młoda wpada w taki szał, że nie ogarniam. Endokrynolog nas 5 min w gabinecie miała, zważyła w ubraniu (ale wpisała to co ja ważyłam rano czyli 12900 żywej wagi mego kurczaka), zmierzyła-96cm. Potem czekałyśmy pod kolejnym gabinetem aż przyjmie wszystkich pacjentów i zacznie robić po kolei usg tarczycy :sorry2: no a jak się zaczęli wpychać ludzie to wyszła i powiedziała: Ludzie, miejcie trochę wyrozumiałości i empatii. I poprosiła niepełnosprawne dziecko bez kolejki na badanie;-)
No ale nawet mnie nie spytała o nic, kompletnie, nawet nie wie, że to skrajny wcześniak, nie zna wagi urodzeniowej i całej masy schorzeń, które przeszła lub ma nadal. Poraża mnie kompetencja niektórych lekarzy. Jej zadanie wykluczyć lub potwierdzić niedoczynność tarczycy więc skierowanie na hormony w rękę i do widzenia. Dobrze, ze mam dystans bo różne rzeczy widziałam i wielu lekarzy już odwiedziłam;-)
Mała od 6 rano na nogach, prosto po przedszkolu, od 14 do 16,30 w poradni, w domu o 17,30, moje pierwsze jedzenie, jej już 6 i do wyrka ją właśnie wrzuciłam. Ryję nosem w klawiaturę, pobiłam dziś rekord 6 godzin w komunikacji miejskiej i na przystankach :szok:
Apropos wyrka, moja dalej śpi w szczebelkowym, bo od roku próbuję kupić normalne a kasy brak. Znaczy co mam uzbierane to zaraz jakiś lekarz, leki, po wypłacie 3 raz w tym roku prywatnie do neurologa idę z nią.. Ale może na wiosnę po ciotecznej siostrze dostanie;-) Póki co wolno rośnie, sika w pieluchy to i nie wstaje w nocy więc problemu nie ma.

1% na 5 miesięcy terapii... dalej kicha.
Napiłabym się tej Kadarki, tak ze 2 razy do roku sobie pozwalamy, na święta więc oby do grudnia ;-)

Sorry że tu ale nie mam siły skakać po wątkach;-)

Jutro z rana kardiolog i ekg.
Potem szybki obiad i terapia, na przedszkole nie będzie czasu.
Przydałby mi się masażysta...

I co mnie nie zabije to mnie wzmocni. Chciałabym rzecz Amen alem nie do końca praktykująca więc miłego wieczoru;-)
 
Witamy i my dzisiaj wieczorowa pora :tak:

(Z gory przepraszam za brak polskich znakow, ale klawiatura mi sie poprzestawiala)

U nas dzis dzien wariata, w Tosie jakies energie dodatkowe wstapily, a ja mam od dwoch dni jakies migrenowe bole glowy i nie mozemy sie zgrac. Ale jutro jest nowy dzien moze bedzie lepiej :tak:

Kici my tez za tydzien mamy pasowanie, ja juz nie moge sie doczekac :-) Role Tosia nam rozdzielila: ja mam klaskac a W kamerowac :-)

MamoPaulinki wspolczuje bolu, mnie od nowa plecy bola :wściekła/y:

Kittek nie pilam jeszcze rosmanowskiej, ale musze sprobowac jak zachwalasz :tak:

Ella ja nie pomoge, bo u nas odpieluchowywanie poszlo na raz. Bylo pozno dla niektorych za pozno, ale Tosia nie dostala na noc pieluchy od kad w dzien przestala sikac i nie bylo zadnych wpadek, widocznie byla gotowa i oplacalo sie czekac :tak: Usiadla na nocnik pewnego dnia i tak juz zostalo :-)

Mamusiu
tos mi smak wrocila, do dzis pamietam jak mi sie tym odbijalo przez trzy dni...:-( wspolczuje...

Gosienka super Hela jest, Sebastian juz przekonany napewno :-) Zostala mama, ale gdzie dzieci maja lepiej jak u Was takze ;-) Za profesora trzymak kciuki, oby cos szybko wymyslil :tak: Co do parownika to nawet ja gowniara pamietam ;-)

Monia super cytat :-)

Annaoj u nas juz dzis padalo i coraz zimniej sie robi :-( Mam nadzieje ze spacer udany :-)

Aniam widzialam szklanki, patrzylam na spieniacz mowil do mnie, ale mam wazniejsze wydatki musi poczkac ;-)

Gosia zapraszam do mnie na mycie, to jedyna czynnosc ktorej nie znosze, tzn lubie ale od momentu juz uzycia plynu do mycia szyb, jak juz najwiekszy brud i futryny umyte :tak:


Ide Tosie do wanny wrzucic, spac polozyc i na Prawo Agaty czekac :-) Milego wieczoru
 
hej!

Ja się tylko witam bo tonę w papierach, nic nowego. Dziś radę mieliśmy i nowy przydział. Szukam też fajnych zadań na halloween, krzyżówki dla każdej klasy mam jeszcze quizy jakieś kulturowe muszę znaleźć. żelki pająki, czachy, wiedźmy jak w zeszłym roku też dla nich mam, bo w zeszłym roku im się spodobały i żyć mi ostatnio nie dają pytając czy żelki w nagrodę za aktywność będą;-) Dobrze, że w Lidlu dostawa była.

U nas wszystko ok, Maja od wczoraj w przedszkolu, tak się stęskniła, że jak ją odbierałam to się za rączki z Alą trzymały i iść nie chciała. Pani aż im fotkę zrobiła jak się przytulały:happy:


3majcie się cieplutko, zajrzę jutro jak się odkopię z papierów.
 
mamo Paulinki - pilnuj się z jedzeniem, nie możesz aż tak o siebie nie dbać by pierwszy posiłek o 17:30 jeść, bo sił na opiekę nad Paulinką Ci zabraknie. Jeśli chodzi o wagę to Lena 13,5 waży, a są dzieci u niej w grupie mniejsze i lżejsze, więc waga Paulinki jakaś skrajnie niska nie jest. Jak przeczytałam Wasz plan dnia to uznałam, że mój napięty grafik to przy tym pikuś. kittek - witaj w papierowym świecie, ja swoje też ogarniam i skończyć nie mogę, ale postanowiłam, że jutro się ostatecznie odkopię. isabela - współczuję migreny, niech to paskudztwo idzie szybo precz. Aniez też się dziś na to skarżyła a ja na samo słowo "migrena" mam alergię i od razu widok cioci lub sąsiada z Niemiec mam, brrr.. Maciek kiepsko zmianę czasu przechodzi albo nie wiem co mu jest. Poprzednią noc wył i teraz też dopiero od 20 minut śpi, bo gardło zdzierał. Wchodziłam, tuliłam, przytulałam to była cisza a jak wyszłam to się wydzierał i tak z 10 razy. Albo mnie testuje albo go gardło boli. W sumie jak się tak drze to może go i boleć. Dobrze, że sąsiadów nie mamy;-) Lena dla odmiany padła dziś szybko. Lecę psiura wyspacerować, myć się i z książką do wyrka wskakuję.
 
Elvie staram się coś zjeść ale dziś miałam tylko 2 godz na zrobienie obiadu (tyle byłam w domu przedpołudniem) i kopytka wymyśliłam, do tego duszone mięsko i tak mi się zeszło. Kilka szt chapnęłam w przelocie i kawę na raty wypiłam. A wieczorem odbijam sobie i podjadam;-)
Isabela swego czasu jak pracowałam w Rossmannie to te herbatki piłam na okrągło a jak była promocja to po kolei wszystkie kupowałam. One mają naprawdę fajny smak, nie tylko zapach ;-) Co do tej energii to chyba taki dzień, jak moją odbierałam z przedszkola to usłyszałam, że jest mega pobudzona i niegrzeczna:no: a zawsze ją chwaliły, że taka spokojna, to teraz wiedzą co mam w domu. Jutro ma padać to może w taką pogodę się uspokoi ;-)
Wredna matka ze mnie...

Czekam na J żeby mi kanapę rozłożył, bo nie mam siły wstać ze stołka:zawstydzona/y:
 
dziewczyny, ja mam pytanie do tych, co mają trampolinę....jak zabezpieczyć ją na zimę ? nie mieści nam się w garażu, a boję się że jak zostanie w zimie na dworze, to szlag trafi ta matę po której się skacze...zdjąć się jej nie da...macie pomysły ?

Ja składam na części i chowam , a siatkę da się zdjąć przecież ona na sprężynach jest , a jakoś je tam przyczepiłaś . Szkoda by mi było na zimę to zostawić . zajęło nam 30 min

mamusiu - daj znać jak wyniki glukozy. Nowa niania bez zarzutu, punktualna, dzieci ją lubią, bez problemu sobie radzi. monia - ja nie posiadam, a sąsiedzi demontują z tego co zauważyłam. Cytat super, lubię Kim. aniam - jak te szklanki? Tez oglądałam, ale bałam się, że nieporęczne będą bo takie dmuchane. Na FB widziałam, że kawa wygląda w nich bosko i aż sama poleciałam swoją parzyć. ella - ja od razu przestałam pampka na noc zakładać, bo gdzieś wyczytałam, że jak dziecko go ma to ciężej mu z nocnego siusiania zrezygnować. Powodzenia! aniez - udało mi się zupę z soczewicy dorwać w PiP, będzie test;-) Mam dzisiaj taki dzień, że na dupsku 5 minut nie posiedziałam. Lecę zapiekanką brokułowo-kurczakową wyłączać, bo już piekarnik pipka.

Szklanki super :tak: choć jak na biedronkę to drogawe .
Fajne są bo gorąca kawa , a szklankę się trzyma zimną .

Mamopaulinki współczuję , trzymaj się dzielnie i jedz dużo .
 
Witam wieczorkiem

Postanowione PAROWNIK zostanie zakupiony :tak::tak::tak: podobno nawet grochówkę będzie można w nim zrobić :-D
W czwartek jadę do Leszna na cmentarz do babci i po drodze po niego podjadę tak więc Aniez,Aniam będziecie ziemniaki próbować zamiast tortu urodzinowego ;-):-D

Rozmawiałam z doktorkiem , postara mi się pomóc, w przyszły poniedziałek będzie już wiedział kiedy mnie do siebie zaprosi, jedno jest pewne bólu ma dość i dam się nawet pokroić aby choć trochę odpuściło :tak:

Dzisiaj odkryłam super rzecz w naszym aucie, podgrzewane siedzenia , och jak przyjemnie bo plecy przestają boleć od ciepełka :-)

MamoPaulinki wiesz jak szwankuje kręgosłup to zaczynasz inaczej chodzić i przez to zaczynają nawalać stawy:no: u mnie dodatkowo do kompletu są bóle reumatyczne, które mam od dziecka i jak teraz jest zmiana pogody to masakra :no: Trzeba list do świętego Mikołaja napisać i może Paulince łóżko przyśle;-) Na temat waszych wizyt i lekarzy się nie wypowiem bo mam nerwa :wściekła/y:dobrze że ty masz do tego dystans, podziwiam , silna babka jesteś .

Isabela Helka też ma tyyyyyle energii że pułk by mogła obdarować i uparta ostatnio jak stado mułów ;-)

Monia jak tam Hania po wizycie ? Naszą trampolinę całą rozłożyliśmy, sprężyny powyciągane, wszystko ładnie w stodole leży :tak:

Ella ja Helence od razu ściągnęłam pieluchę i na noc i na dzień, ale różnie to z dziećmi bywa więc może mała jeszcze wszystkiego nie kontroluje.

Zielona zabieraj te szpile albo kalosze co tam chcesz i na pyry przyjeżdżaj :tak:a kogutem się nie przejmuj bo on rasy Zielonanóżka więc może na twoją Zieloną nóżkę się nie skusi ;-):-D

Mamusia gzik to biały ser , doprawiony solą, pieprzem , dodajesz pokrojoną na drobno cebulę , wszystko mieszasz i dodajesz kwaśną, albo słodką śmietanę jak kto woli . Najlepiej smakuje z ziemniakami w mundurkach czyli w łupinach :tak: mój dziadek jeszcze jak jadł do na ziemniaka nakładał trochę prawdziwego masła pycha :-)

Anna i jak spotkanie i spacer udany ?

Kici pewnie że duży chłopak a ty mama nie zapomnij chusteczek bo na ban się wzruszysz jak go zobaczysz . Już się mojego S boję i nogi zaciskam ;-):-p

Aniez ja tam mogę R podpowiedzieć jak córeczkę trzeba chować a S mu da szkolenie kiedy ma się zabierać do roboty , wiesz on dobry z genetyki jest i te wszystkie prawdopodobieństwa kiedy ma sie X zX połączyć zna :-D Już nic więcej nie napiszę bo za chwilę mi się dostanie :-D

Aniam szklaneczki z biedy powiadasz ;-)

Kittek dobrze że Maja ma się lepiej:tak:

Idę się naszprycować przeciwbólowymi bo jutro muszę być zwarta i gotowa na to święto pieczonego ziemniaka i ciągle wszystko koło tych ziemniaków się kręci :-D
 
Witam się :-)
No wyspałam się :-) M. łaskawie pospał aż go obudziłam więc jestem szczęśliwa :tak:
W ramach relaksu dzisiaj chyba pobawię się w planowanie chłopcom pokoju ;-)

Gosieńko tak piszesz o tych ziemniakach z parowanika że normalnie mam ochotę spróbować :-D szkoda że A. szkolenie ma w Legnicy pod koniec listopada i to 4 dni bo bym normalnie ci się na głowę zwalila... a tak nie chcę zarywać J. szkoły a i ty masz co ogarniać :tak:

O kurcze już 7:30 idę pacyfikować J. i spadamy do szkoły potem znowu wpadnę :-)

Miłego dnia!
 
reklama
aniam - w spider mana powiadasz? :-D spoko coś wymyślę, aby jakoś obfocić tę uroczystość :-D

mamoPaulinki - niestety tak to jest w publicznej służbie zdrowia... to jest przerażające. Tulam mocno!

isabela - no to widzę, że Tośka uczy się na kierowniczkę :-) hehehehe zrobi kariere dziewczyna z taką praktyką :-D

gosienko - no oby lekarz Ci poradził, a podgrzewane siedzenia... oj tak...! za bardzo nie zaciskaj tych nóg bo troche przyjemności Ci się należy ;-)

Witam się środowo i tyle w tym temacie :-)
 
Do góry