reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniówki 2010!!!

aaaa, no i jeszcze jedno...moja tesciowka stwierdzila ze na pewno mi ktos mala przeroczyl, bo nie mam czerwonej kokardki przy wozku i to dlatego te kolki :szok::szok:
i wiecie co mi kazala zrobic ?????????????????????????
.......................................................................
WYSMAROWAC HANCE GLOWE OKUPCIANĄ PRZEZ NIĄ SAMĄ PIELUCHA !!!!
no jazda na całego :-):-):-)

kokardke to moze bym i przywiesila, bo ladnie wyglada, ale z ta pielucha to szok!
 
reklama
Idziemy dzis do lekarza, na kontrole Malego i mnie. Szkoda tylko, ze do tego samego lekarza oboje, czyli do rodzinnego:wściekła/y: musze laske popytac o kilka spraw. juz mam nawet liste przygotowana. Ciekawe, czy chociaz na polowe mi odpowie... Odezwe sie pozniej, pa:happy2:
mnie to tez na maxa wkurza, ze nie ma pediatry tylko do normalnego intermnisty mojego musze z dzieckiem chodzic


trace mleko....:-:)-( herbate na laktacje wypijam litrami, odciagam mleko, przystawiam ssaka co chwile a mleka i tak malo... kedys sciagalam bez problemu 200-300 ml a teraz... max 90.....:-:)-:)-:)-( Ola zje dwa cycki ( wkurza sie przy tym niemilosiernie) a pozniej jeszcze 120 butla.. K. kaze sie nie martwic, bo dziecko tak czy siak dostaje to co najlepsze, czyli przeciwciala i dobro cykowego mleka, a ze musi dojesc to jej urok... a mnie szlag trafia....bo co ze mnai za matka jesli nie moge swojego dziecka wykarmic... zalamuje mnie to..
Dzizas Daga a nie za duzo je Twoja Olcia?
Z 2 cyckow, a potem jeszcze 120 butli??? Przeciez na tym etapie dzieciaczki powinny jesc mniej? Kurde w szoku jestem....


daga na tym etapie dużo dzieci ma problemy qpkowe :tak:. Borys na moim mleczku a od paru dni tez nie robi kupy codziennie. Zawsze byala w kazdej peluszce, a teraz, wczoraj np. w ogóle nie zrobił. Nasze dzeci rosną i dlatego tak może się dziac i może ale nie musi miec to związku z butlą.
Dokladnie.
eSalamandra wspominala, ze to moga byc skutki uboczne szczepienia.
Moja od szczepienia w srode ma problemy z brzuszkiem, i juz sie wqrwiam na maxa, bo to nie to dziecko co do tej pory mialam. Spi po 10- 20 minut w ciagu dnia, cyckac chce co 1.5 godzinki i wogole placzliwa jest.


Dagsilka co do tesciowych to mamy podobnie. Mnie nerwica bierze jak co chwile pyta czy karmie nadal piersia i wypytuje o mleko modyfikowane.. Jakie bede stosowac bo pewnie zaraz bede musiala dokarmiac... A jeśli chwile po jedzeniu Hania zaczyna marudzic to tesciowa od razu stwierdza bądź sugeruje ze niedojadla, ze mleko mam malotłuste.... A argumenty ze Hanulka po cycu spi po 3 godziny jakos do niej nie trafiaja:-) A najlepszy tekst: "Hania ma zimne rączki- ubierz ją bo jej zimno" po prostu mnie rozwala!!!!!!!!!!!!!! hahaha... Toż to moje drugie dziecię i laikiem w tych kwestiach raczej nie jestem:-)

daj tesciowej do przeczytania to:
Obalamy mity - Poradnik przyszłej mamy - - Onet.pl Dziecko


Dziewczyny mamy sukces!!!! Maja coraz częściej je bez nakładki. Od wczoraj 3 razy jadła zupełnie bez niej i raz na początku bez niej a później się zaczęła denerwować więc założyłam ten jej silikon. 3majcie kciuki aby się udało.
Sprawdza się chyba to co mówiła pani w poradni laktacyjnej, aby poczekać aż mała będzie silniejsza i poradzi sobie z moją marną brodawką. Tak się cieszę!!!
Super, bardzo sie ciesze, oby sie udalo w pelni!!!!!!!!!!!

no własnie czym sie kupy najlepiej spieraja bo cholerka ciezko czasem sprac
no u nas ten sam problem. Zauwazylam, ze w dzidziusiowym proszku kiepsko schodzi, ostatnio wrzucilam na 90 stopni i z naszym plynem do prania, i wszysciutko czyste.




A ja juz trace rachube. Piszecie o tym lakcidzie, i juz nie wiem czy tez podawac, czy jak? Na co to?
A herbatki? Tez mam juz podawac? Pola tylko na cyckach jedzie, to tez musze herbatki podawac???? Jakie, na co i kiedy??????Gubie sie normalnie! Myslalam, ze do co najmniej 5tego miesiaca dziecko tylko na cycku ma byc.... Kurde .............
 
dzieki mamuski za rady...ja powiem szczerze, ze zaczelam od tych wychwalonych niemieckich specyfikow, typu simplex i lefax, bo stwierdzilam ze po co bawic sie w polskie badziewie, jak te cuda niemieckie wszystkim pomagaja....a tu ZONK !!! wiec dzis przechodze na polskie leczenie i wlasnie zakupie dzis gripie water, espumisan i ten termofor tez zakupie, bo nie mam...nie poddam si tak latwo, o nie :no:...
jestem po konsultacji z pediatra, wiec teraz wiem mniej wiecej na czym stoje /raczej siedze :-) na lozku hehe/..co nie znaczy ze pomoze...byle do 3go mca...
to akurat angielski specyfik, ale u nas go polecaja na kolki, podono najlepszy. Oby sie sprawdzilo jak u Wronki...

aaaa, no i jeszcze jedno...moja tesciowka stwierdzila ze na pewno mi ktos mala przeroczyl, bo nie mam czerwonej kokardki przy wozku i to dlatego te kolki :szok::szok:
i wiecie co mi kazala zrobic ?????????????????????????
.......................................................................
WYSMAROWAC HANCE GLOWE OKUPCIANĄ PRZEZ NIĄ SAMĄ PIELUCHA !!!!
no jazda na całego :-):-):-)

kokardke to moze bym i przywiesila, bo ladnie wyglada, ale z ta pielucha to szok!
buahahahahaha
dobre.
To tak jak z tym przecieraniem moczen ma plesniawki. Brrrrrrrr



Mialo byc u nas dzis slonecznie, a niebo zachmurzone ma naxa. Ale mam nerwy! Dzis wolne od pracy Ł ma, mielismy sie wybrac gdzies i pozostaje siedzenie w domu. Juz mam dosyc tego siedzenia w domu. W tygodniu ladna pogoda, a jak weekend przychodzi to wszystko nigdzie ruszyc sie nie da, bo albo pada, albo wieje, albo zimno....

No ale coz, byle do czwartku, przylatuje na tydzien znow moja mama (hehe zakochala sie we wnusi, i znow na urlop sie wbija), i siostra to nie bedziemy takie samotne....
 
HEJ!!
Czytam Was i widzę te same problemy. U nas dziś leci trzeci dzień bezkupkowy. I zgadzam się z wronią co do pieluch. W tym tyg. poraz pierwszy założyłam b.happy,wcześniej huggis i biedronkowe - wszystko z podarunków - i to jakaś masakra. Wystarczy wziąć je do ręki i już czuć różnicę, bo w porównaniu do pampersa, są twarde. Żeby szybko pozbyć się tego chłamu w ciągu dnia zakładam Adasiowi pampersy na przemian z tymi gorszymi.
Co do wagi - nasz synek ma na chwilę obecną 5 kg! Dla mnie wydaje się to dużo. A my ważyliśmy na ręcach. Najpierw ja na wagę sama, potem z malym.
A tak wogóle elvie to zaciekawiłaś mnie tym naczyniakiem.. Ja wręcz jestem święcie przekonana, że to znamię po szczepionce, bo mamy identycznie na lewym ramieniu.
Aha... dziewczyny a jak to jest z tymi herbatkami. Ja nie daję żadnej. Czy Wy to macie skonsultowane z pediatrą czy śmiało mogę na własną ręke podawać???
 
A ja juz trace rachube. Piszecie o tym lakcidzie, i juz nie wiem czy tez podawac, czy jak? Na co to?
A herbatki? Tez mam juz podawac? Pola tylko na cyckach jedzie, to tez musze herbatki podawac???? Jakie, na co i kiedy??????Gubie sie normalnie! Myslalam, ze do co najmniej 5tego miesiaca dziecko tylko na cycku ma byc.... Kurde .............
no właśnie.... Mamy Katik ten sam dylemat
 
Ja nie daję żadnych herbatek, dziecka na piersi nie trzeba niczym dopajać.
Daga faktycznie twoja mała dużo je. No ale skoro tyle potrafi z butli ściągnąć to widać tyle potrzebuje. A te 200-300 ml to normalnie szok, w życiu bym tyle za jednym podejściem nie ściągnęła.
 
aaaa, no i jeszcze jedno...moja tesciowka stwierdzila ze na pewno mi ktos mala przeroczyl, bo nie mam czerwonej kokardki przy wozku i to dlatego te kolki :szok::szok:
i wiecie co mi kazala zrobic ?????????????????????????
.......................................................................
WYSMAROWAC HANCE GLOWE OKUPCIANĄ PRZEZ NIĄ SAMĄ PIELUCHA !!!!
no jazda na całego :-):-):-)

kokardke to moze bym i przywiesila, bo ladnie wyglada, ale z ta pielucha to szok!

o jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:eek::eek::eek::eek::eek::eek:
 
Boryskowi tez udało się qpala zrobic, ale taaaaakiego, że :szok::szok:, nie widziałam za co się złapac, kocyk na którym leżał ufajdany, spodenki ufajdane, body też i nawet całą noge miał ufajdaną, a w pieluszce.....pływało. Na domiar złego mąż rano założył mu belle happy bo chcemy jak najszybciej się ich pozbyc. No takiego badziewia to ja już dawno nie widziałam, pampers pewnie więcej by utrzymal a tak....wszystko do prania i nie wiem czy zejdzie:-D:szok:. No ale ważne ,że qpsztal byl:-)

nigdy nie przyposzczalam, ze qpa moze tak cieszyc :-)

Dzizas Daga a nie za duzo je Twoja Olcia?
Z 2 cyckow, a potem jeszcze 120 butli??? Przeciez na tym etapie dzieciaczki powinny jesc mniej? Kurde w szoku jestem....

Pediatra powiedzila ze widocznie tyle potrzebuje...:eek: hmm... tak sobie to na chlopski rozum biore, ze jesli tyle sciagalam z cyckow i ona to zjadala czyli mieczy 200 a 300 ml, a teraz mam ok 100 ml to roznica musi zostac jakos wyrownana i tu wchodzi butla... dziecka tez nie mozna przekarmic, z tym ze to tyczy sie cycka, a jak z karmieniem mieszanym to juz nie wiem. Olka jak sie naje to robi sie jej szczekoscisk i za nic ryjka juz nie otworzy, no chyba ze do cycka zeby sobie go potrzymac w buzi.
oczywiscie nie zawsze tez zje mi 120, bo czesto je mniej 60 czy 90 - ale to zalezy ile dostanie w postaci cycusia.
w ogole ona od urodzenia jadla duzo. dzieic w szpitalu 10-20 a ona 40-50, polozne nie chcialy wierzyc do momentu, az nie staly jak ten glodomor z butli ciagnal 50, zrobila beeeeeeeeeeeee i poszla smacznie spac-bez ulewania bez wymotow poprostu najadla sie i kima.

ech teraz sie bede zastanawiac czy jej nie przekarmiam...

i masz babo placek...




A ja juz trace rachube. Piszecie o tym lakcidzie, i juz nie wiem czy tez podawac, czy jak? Na co to?
A herbatki? Tez mam juz podawac? Pola tylko na cyckach jedzie, to tez musze herbatki podawac???? Jakie, na co i kiedy??????Gubie sie normalnie! Myslalam, ze do co najmniej 5tego miesiaca dziecko tylko na cycku ma byc.... Kurde .............

ja daje herbatki, bo to pomoglo na brzuszek a nie jako dopajanie. jak chce jej sie pic to do cycka i rozkrecamy laktacje.


HEJ!!
Czytam Was i widzę te same problemy. U nas dziś leci trzeci dzień bezkupkowy. I zgadzam się z wronią co do pieluch. W tym tyg. poraz pierwszy założyłam b.happy,wcześniej huggis i biedronkowe - wszystko z podarunków - i to jakaś masakra. Wystarczy wziąć je do ręki i już czuć różnicę, bo w porównaniu do pampersa, są twarde. Żeby szybko pozbyć się tego chłamu w ciągu dnia zakładam Adasiowi pampersy na przemian z tymi gorszymi.
Co do wagi - nasz synek ma na chwilę obecną 5 kg! Dla mnie wydaje się to dużo. A my ważyliśmy na ręcach. Najpierw ja na wagę sama, potem z malym.
A tak wogóle elvie to zaciekawiłaś mnie tym naczyniakiem.. Ja wręcz jestem święcie przekonana, że to znamię po szczepionce, bo mamy identycznie na lewym ramieniu.
Aha... dziewczyny a jak to jest z tymi herbatkami. Ja nie daję żadnej. Czy Wy to macie skonsultowane z pediatrą czy śmiało mogę na własną ręke podawać???

ja nie konsultowalam, dalam na wlasna reke jak pojawily sie problemy z gazami. pediatra zaczela sugerowac zeby podawac espumisan, lefax czy cos innego, a ja wole dac herbatke niz chemie bez potrzeby pakowac.
a jesli nie potrzeba to dziecku do 6 m-cy sam cycek wystarcza
 
reklama
mnie to tez na maxa wkurza, ze nie ma pediatry tylko do normalnego intermnisty mojego musze z dzieckiem chodzic



Dzizas Daga a nie za duzo je Twoja Olcia?
Z 2 cyckow, a potem jeszcze 120 butli??? Przeciez na tym etapie dzieciaczki powinny jesc mniej? Kurde w szoku jestem....



Dokladnie.
eSalamandra wspominala, ze to moga byc skutki uboczne szczepienia.
Moja od szczepienia w srode ma problemy z brzuszkiem, i juz sie wqrwiam na maxa, bo to nie to dziecko co do tej pory mialam. Spi po 10- 20 minut w ciagu dnia, cyckac chce co 1.5 godzinki i wogole placzliwa jest.




daj tesciowej do przeczytania to:
Obalamy mity - Poradnik przyszłej mamy - - Onet.pl Dziecko



Super, bardzo sie ciesze, oby sie udalo w pelni!!!!!!!!!!!


no u nas ten sam problem. Zauwazylam, ze w dzidziusiowym proszku kiepsko schodzi, ostatnio wrzucilam na 90 stopni i z naszym plynem do prania, i wszysciutko czyste.




A ja juz trace rachube. Piszecie o tym lakcidzie, i juz nie wiem czy tez podawac, czy jak? Na co to?
A herbatki? Tez mam juz podawac? Pola tylko na cyckach jedzie, to tez musze herbatki podawac???? Jakie, na co i kiedy??????Gubie sie normalnie! Myslalam, ze do co najmniej 5tego miesiaca dziecko tylko na cycku ma byc.... Kurde .............


katik...ja nie podaje herbatek, raz dałam Boryskowi rumianek, ale taki ziołowy, bo miał problem z qpką. Jednak nie umiał tego pic, wiec zrezygnowałam. Jak Polunia nie ma problemów brzuszkowych (kolki, wzdęcia) i z tego powodu nie płacze, to nie masz powodów aby podawac herbatki, także spokojnie, cycus wystarczy :-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry