reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki 2010!!!

Zosia też póki co zawsze ma coś na długi rękaw, w domu mam ok 22 stopni. Jakoś nie narzeka, że jej za gorąco. A na spacerki bluzka z długim rękawem, jak chłodniej to na to sweterek albo polarkowa bluza i cienki bawełniany kocyk.

Rano ściągnęłam sobie mleko, żeby zostawić butlę jak polecę do dentysty, doiłam po 3 minuty z każdej piersi i efekt dla mnie szokujący - 125ml. No to ja się nie dziwię, że moje dziecię ssąc 8-10 minut w tydzień 300g przybiera
 
reklama
Aniez moja nie lubi tuńczyka w oleju... o tym wczoraj mówiła do nas przez 3 h:)

Elvie ja z tych co dziecko rozbierają bardziej niż ubierają -Alicja od zawsze spała tylko w pajacu albo w śpioszkach i koszulce (przy 20-21 stopniach)-wszystko cienkie bawełniane -na to kocyk -jak się rozkopuje to lekko przykrywam. Ostatnio sypia w body na długi rękaw i skarpetkach albo body na krótki rękaw i spodenkach -zarzucam pieluszkę flanelową albo kocyk (zależy ile jest stopni) ale u nas w sypialni jest 25-26...

U nas nocka ok -nie mam co narzekać:)
wstałyśmy o 8
Alicja śpi a mama zdążyła pranie postawić gary umyć śniadanie zjeść poprasować co do prsowania a teraz idę się kąpać
miłego dzionka mamuśki:)
 
Jutro młody kończy 6 tygodni
zadwonilam umówić się na szczepienie
i wyobraźcie sobie ze umówili mnie odpiero na 8 czerwca :szok::szok::szok::szok:
bo nasza pani doktor uważa ze maluch musi mieć skończone 8 tygodni...
jak jest u Was?

My idziemy w czwartek. Borys będzie miał 7 tyg. U nas na szczęście nie ma problemów. Zadzwonilismy w zeszłym tyg do pediatry i umówiliśmy się na czwartek wlaśnie.
 
A u nas z kolei jest troszke inaczej i mam czekac na tel z osrodka, pani zadzwoni i umówi sie z nami na szczepienie. Oczywiscie bede pilnowac terminu, w sumie dzisiaj Hania skonczyła 5 tygodni. Zobaczymy. A mam pytanie czy wszystkie bierzecie te szczepionki skojarzone? Czy jest ktos kto decyduje sie na te zwykle?
 
wczorajszy dzień to u nas jakaś mała masakra - Mój Małżonek - trzy razy się przebierał tak mała intensywnie ulewała wprost na niego - nie na pieluche, na koszule, spodnie, twarz - i ciągle domagała się jedzenia.
Ogólnie jakaś niespokojna była, a wieczorkiem w okolicach 19:00 dostała takiej histerii, że nieczym nie można jej było uspokoić, cyc nie dał rady - pomogła wanienka z cieplutką wodą - tylko dotknęła pupcią wody i cisza - po długiej kąpieli jedzonko i przespała 6 godzin.
 
Witam się i ja po weekendzie.

u nas słonecznie póki co. weekend to był upalny wręcz choć wczoraj na wieczór straszne deszcze przyszły i padało do rana. teraz jednak świeci słonko choć zimny wiatr jest.
A to co dzieje się w Polsce, to mnie po prostu przeraża. ja nie wiem skąd tej wody tak dużo. masakra jakaś. Trzymajcie się dziewczyny z zagrożonych terenów.

Bosz moja Olcia znowu się budzi; jakiś ssak jej się włączył i pożerała by cyca co 2 godziny, a ja nie wiem co robić bo juz miałyśmy pory karmienia mniej więcej ustabilizowane i mi to bardzo odpowiadało a teraz wszystko do góry nogami i nic zaplanowac nie można. eh... ale i tak kocham macierzyństwo! :-)

co do szczepienia to my chyba zdecydujemy się na szczepienie skojarzone.
Moja niuncia też bedzie szczepiona w 7-8 tydzień bo pani pediatra chce ją zaszczepić po wizycie u laryngologa którą mamy 22.06 więc pewnie 23.06 zjawimy się na szczepienie a Ola wtedy skończy już 8 tydzień. czytałam tez ostatnio że spokojnie można szczepić właśnie później. także kfiatku nie martw się.
 
Na szczepienie mamy się umówić po 1. czerwca, czyli jak Bartek będzie miał skończone 6 tygodni. Górnej granicy nie ma (bo jak dziecko chore to i tak trzeba będzie czekać).

Ja się zastanawiam nad szczepionką skojarzoną, ale chyba wezmę.
Pneumokoki zaszczepię jakiś tydzień po obowiązkowych (moja pediatra zaleca rozdzielenie tych szczepień, żeby nie było za dużo kłuć na raz, a że u mnie mają bardzo sensowny system rejestracji i przyjmowania pacjentów (nic się nie czeka, wchodzę do poradni dzieci zdrowych na umówioną godzinę i od razu nas przyjmują) to jedna wizyta więcej nie stanowi problemu.

Dobra- pogoda się wyciągnęła, zmykam na spacer :-D
 
Witam się i ja po nieobecności od piątku :-p
w sb byłam na uczelni... pierwszy raz zostawiłam Kubalka samego z tatką na tak długo... a już niebawem sesja... ja nie wiem jak to ogarnę...

co do Kubusia i jego bólów brzuszka... nadal między 2 a 6 rano pręży się non stop... ma ewidentnie wzdęcia, ale pręży się przez sen więc przynajmniej nie płacze jak kiedyś. w dzień pięknie śpi, a w przerwach uśmiecha się do nas i rozgląda się po okolicy :-) w tym tyg dostanę sab simplex i lefax... zaczne od lefaxu... dziewczyny pisałyście że dawka to 1-2 pompki 5 razy dziennie przed posiłkiem ? a sab simplex ?
 
reklama
Do góry