reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2025

reklama
ale w pierwszej ciąży mi też przekroczyło co prawda o jeden i lekarz mi obciążenia nie zlecał ale właśnie mówił żebym ograniczyła cukry proste to może tym razem też się na tym skonczy🙂

Tylko, że to niezgodne z zaleceniami.
U mnie wynik był 92.6 i miałam wlepiona normalna cukrzycę ciążową bo takie są zalecenia. Dużo przepłakałam. Niemniej z perspektywy czasu wyszło na plus - dziecko 3kg, ja prawie -15kg (jak ktoś się boi przytyć). Tylko dieta z niskim IG i ruch na ile pozwalała skracajsca się szyjka
 
po obciążeniu miałam 98/123/95
czyli na czczo miałaś 98 więc miałaś cukrzyce, lekarz ci nie powiedział? jak rodziłaś itd to mówiłaś że masz cukrzyce czy nie? sprawdzałaś cukier po porodzie? kurde aż szok ze lekarz powiedział żebyś tylko dietę trzymała itd bez konsultacji z diabetologiem. najciężej jest utrzymać cukier na czczo poniżej 90 i jak się to dłużej utrzymuje to diabetolog to ogarnia najpewniej insulina.
 
czyli na czczo miałaś 98 więc miałaś cukrzyce, lekarz ci nie powiedział? jak rodziłaś itd to mówiłaś że masz cukrzyce czy nie? sprawdzałaś cukier po porodzie? kurde aż szok ze lekarz powiedział żebyś tylko dietę trzymała itd bez konsultacji z diabetologiem. najciężej jest utrzymać cukier na czczo poniżej 90 i jak się to dłużej utrzymuje to diabetolog to ogarnia najpewniej insulina.
Nie powiedział że to cukrzyca wiec przy porodzie też nie mówiłam bo hipotetycznie nie wiedziałam że mogę ją mieć a po ciąży cukier sprawdzałam od czasu do czasu z palca i zawsze był poniżej 90
 
reklama
Nie powiedział że to cukrzyca wiec przy porodzie też nie mówiłam bo hipotetycznie nie wiedziałam że mogę ją mieć a po ciąży cukier sprawdzałam od czasu do czasu z palca i zawsze był poniżej 90
ty to weź go olej w tej sprawie i idź do diabetologa 🫣 bo to serio można zrobić krzywdę sobie i dziecku nie dbając o cukry porządnie
 
Do góry