reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2025

A Wy dziewczyny jak macie przeczucia co do płci?
Na ten moment bardziej czuje, że znowu synek. Ostatnio gdzieś tak w 9-10 tyg mnie olśniło, że będzie na 100% chłopiec i miałam rację :D Co ciekawe, sprawdziła się u mnie teoria Ramziego, zawiódł za to chiński kalendarz 😅

Ja dziś pierwszy raz od niepamiętnych czasów spałam aż 9 godzin, także zapowiada się dobry dzień!
Miłego dnia dla Was 🩷🩵
 
reklama
Na ten moment bardziej czuje, że znowu synek. Ostatnio gdzieś tak w 9-10 tyg mnie olśniło, że będzie na 100% chłopiec i miałam rację :D Co ciekawe, sprawdziła się u mnie teoria Ramziego, zawiódł za to chiński kalendarz 😅

Ja dziś pierwszy raz od niepamiętnych czasów spałam aż 9 godzin, także zapowiada się dobry dzień!
Miłego dnia dla Was 🩷🩵
W ciąży z synek teoria Ramziego mi się nie sprawdziła, ani teoria wyrostka płciowego i tak samo teoria o szybszym tętnie( które pomóc mają dziewczynki).
Wszystkie teorie wskazywały na dziewczynkę a jest prawie dwu letni synek.
A no tylko kalendarz chiński wskazywał chłopca.
Ale ja nie ma w żadne teorie co to płci neo wierzę, u nas to taka zabawa w zgadywanie.
 
Ja zrobiłam bardzo dużo, w sumie to dalej robię, bo mi zostało xd w tej ciąży postanowiłam, że nie robię bety, czekam do usg 😊
Zrobiłam wczoraj ostatni jaki miałam 🙈
Nie będę ukrywać ten widok cieszy nie tylko oczy.
Na ten moment bardziej czuje, że znowu synek. Ostatnio gdzieś tak w 9-10 tyg mnie olśniło, że będzie na 100% chłopiec i miałam rację :D Co ciekawe, sprawdziła się u mnie teoria Ramziego, zawiódł za to chiński kalendarz 😅

Ja dziś pierwszy raz od niepamiętnych czasów spałam aż 9 godzin, także zapowiada się dobry dzień!
Miłego dnia dla Was 🩷🩵
Przyznam, że pierwsze słyszę o tej teorii.
Teraz sen na wagę złota dla rozwoju malucha. Śpij ile się tylko da 🙃

W ciąży z synek teoria Ramziego mi się nie sprawdziła, ani teoria wyrostka płciowego i tak samo teoria o szybszym tętnie( które pomóc mają dziewczynki).
Wszystkie teorie wskazywały na dziewczynkę a jest prawie dwu letni synek.
A no tylko kalendarz chiński wskazywał chłopca.
Ale ja nie ma w żadne teorie co to płci neo wierzę, u nas to taka zabawa w zgadywanie.
Zobaczymy za kilka miesięcy jak nasze przeczucia i obstawianie się sprawdzą 🙃
 

Załączniki

  • IMG_6647.jpeg
    IMG_6647.jpeg
    1,5 MB · Wyświetleń: 86
O matko, to mój w dzień okresu przy waszych to bladzioszek 😃
IMG_3994.jpeg

Stresuje się strasznie i chyba tak będzie do czasu pierwszego USG :(
 
O matko, to mój w dzień okresu przy waszych to bladzioszek 😃Zobacz załącznik 1650807
Stresuje się strasznie i chyba tak będzie do czasu pierwszego USG :(

Nie martw się. Intensywność kreski zależy od wielu czynników. Jest pozytywny bez cienia wątpliwości 🙂
Mój ostatni jest zrobiony 3 dni po terminie spodziewanej @. Jestem też pewna, że owulację miałam wcześniej. Dla porównania miałam też tak, że test potrafił mi nie wyjść w terminie @ tylko kilka dni po. Wtedy jednak nigdy nie sprawdzałam kiedy wypadają dni płodne. Jak już wiemy czasem organizm kobiety lubi coś zamieszać.
 
Dziewczyny, a powiedzcie mi… bo może to głupie pytanie ale to moja pierwsza ciąża. Czy jeżeli jestem umówiona do ginekologa po 6 tyg, licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki to lekarz zobaczy już serduszko? Czy te 6 tyg liczone jest od dnia owulacji? :)
 
Dziewczyny, a powiedzcie mi… bo może to głupie pytanie ale to moja pierwsza ciąża. Czy jeżeli jestem umówiona do ginekologa po 6 tyg, licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki to lekarz zobaczy już serduszko? Czy te 6 tyg liczone jest od dnia owulacji? :)
Nie ma głupich pytań 😉 od tego właśnie są takie fora by nie tylko się wspierać, ale i doradzać jak tylko umiemy. Ogólnie przyjęło się, że tygodnie ciąży liczy się od dnia ostatniej miesiączki. Wyjątkiem od reguły mogą być sytuacje kiedy ktoś ma bardzo nieregularne cykle lub na pierwszym USG wiek ciąży bardzo się różni. Koniec końców to właśnie USG koryguje przypuszczalny termin porodu. Nie mniej jednak 6 tydzień ciąży liczony od OM to dość duża szansa, że można już zobaczyć bijące serduszko malucha. Jest też opcja, że nie będzie widać bo np lekarz ma słaby sprzęt do badania albo zwyczajnie może to nastąpić dwa dni później. Tak więc żebyś w razie czego nie denerwowała się. Stres to ostatnie czego nasze maluchy w brzuchu teraz potrzebują.
Masz pytania pisz śmiało.
Pierwsza ciąża zdecydowanie jest niezwykła. Wszystko tak bardzo nowe i nieodkryte ☺️
Od siebie dodam, że zachodząc w ciąże pierwszy raz nie wiedziałam jak istotne są grupy krwi rodziców.
Bo nagle się okazało, że istnieje coś takiego jak konflikt serologiczny 🫣
 
Hej.
Ja mam jutro wizytę u gina na NFZ bo chyba złapałam infekcje intymną 🤦 swędzi i piecze więc wolę iść i niech to zobaczy lekarza.
Nie liczę na cud że będzie coś widać na USG bo to będzie 5+1 a do tego sprzęt na NFZ nie jest jakoś mega szałowy.
Nie chcę lecieć prywatnie z infekcja bo wizyta u mojej gin to 250 zł, wolę poczekać i iść do nie jak ciąża będzie starsza i będzie już bijące serduszko.

@Palusia1210 ciąży liczymy od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, więc jest szansa na serduszko, ale może być też tak że jeszcze go nie będzie. Wieszak tak naprawdę jeśli nie miałaś monitoringu cyklu to neo ma pewności kiedy nastąpiła owulacja, więc ciąża może być kilka dni młodszą.
 
reklama
Hej.
Ja mam jutro wizytę u gina na NFZ bo chyba złapałam infekcje intymną 🤦 swędzi i piecze więc wolę iść i niech to zobaczy lekarza.
Nie liczę na cud że będzie coś widać na USG bo to będzie 5+1 a do tego sprzęt na NFZ nie jest jakoś mega szałowy.
Nie chcę lecieć prywatnie z infekcja bo wizyta u mojej gin to 250 zł, wolę poczekać i iść do nie jak ciąża będzie starsza i będzie już bijące serduszko.

@Palusia1210 ciąży liczymy od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, więc jest szansa na serduszko, ale może być też tak że jeszcze go nie będzie. Wieszak tak naprawdę jeśli nie miałaś monitoringu cyklu to neo ma pewności kiedy nastąpiła owulacja, więc ciąża może być kilka dni młodszą.
Faktycznie lepiej sprawdzić co się tam dzieje i dmuchać na zimne. Kurczę drogo się liczą za prywatne wizyty. Nie mają jakichś pakietów w zależności od rodzaju wizyty? Jak chodziłam prywatnie mieszkając w Polsce to w zależności czy z USG czy bez cena była inna. Za kropeczkę 🤞🤞
 
Do góry