reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Nie, lekarz twierdził że wszystko jest okej. Więc tym bardziej jestem zaskoczona tym wynikiem.
To rzeczywiście dziwne.
Postanowiłaś już, co będziesz robić?
Ja, szczerze powiedziawszy, o ile nie przekroczyłaś jeszcze 13+6, zrobiłabym drugie prenatalne, w innej placówce. Jest to jednak trochę mniejszy koszt niż Panorama.
 
Ostatnia edycja:
reklama
To rzeczywiście dziwne.
Postanowiłaś już, co będziesz robić?
Ja, szczerze powiedziawszy, o ile nie przekroczyłaś jeszcze 13+6, zrobiłabym drugie prenatalne, w innej placówce. Jest to jednak trochę mniejszy koszt niż Panorama.

Tylko USG daje 85% prawidłowych wyników, test PAPPA jest właśnie po to, żeby wybaczyć te fałszywie prawidłowe USG.
Moim zdaniem najlepiej porozmawiaj z lekarzem. Powtórzenie PAPPA da podobny wynik i jednak mniejsza, ale kasa w plecy. Ani USG ani pappa nie dadza 100% pewnosci.
Ja np pomyslalabym raczej o nadwyrezeniu budżetu. Będziesz miała jasną odpowiedź bez domysłów i wszystko będzie dobrze i będziesz mogła się cieszyć:)
Dlatego lekarz chyba będzie najlepszym doradcą w tym wszystkim.
 
To rzeczywiście dziwne.
Postanowiłaś już, co będziesz robić?
Ja, szczerze powiedziawszy, o ile nie przekroczyłaś jeszcze 13+6, zrobiłabym drugie prenatalne, w innej placówce. Jest to jednak trochę mniejszy koszt niż Panorama.

Tylko USG daje 85% prawidłowych wyników, test PAPPA jest właśnie po to, żeby wybaczyć te fałszywie prawidłowe USG.
Moim zdaniem najlepiej porozmawiaj z lekarzem. Powtórzenie PAPPA da podobny wynik i jednak mniejsza, ale kasa w plecy. Ani USG ani pappa nie dadza 100% pewnosci.
Ja np pomyslalabym raczej o nadwyrezeniu budżetu. Będziesz miała jasną odpowiedź bez domysłów i wszystko będzie dobrze i będziesz mogła się cieszyć:)
Dlatego lekarz chyba będzie najlepszym doradcą w tym wszystkim.
Pappy raczej nie planuję powtarzać, bo jeśli wyjdzie dokładnie to samo to tak jak napisała Ipekakuana kasa pójdzie w błoto. Poza tym dziś już 13+4, więc nie bardzo nawet mam kiedy.
Ciężka noc za mną, najpierw nie mogłam zasnąć a później co chwilę się budziłam. W jednym momencie mam taki wewnętrzny spokój że przecież to ryzyko wcale nie należy do niskich a za chwilę uderza we mnie fakt że przecież wysokie też nie jest i zaczynam się stresować jak cholera. Mąż stara się mnie uspokajać że przecież od początku byłam świadoma że Pappa to głównie statystyka. Dość mocno skłaniam się ku wykonaniu Panoramy lub czegoś podobnego, z jednej strony dużo kasy która aktualnie miała być przeznaczona na coś innego ale z drugiej to obawiam się że bez tego będę się non stop stresować a to też nie będzie dobre.
 
Zestresowałam się strasznie, staram się jak najmniej czytać bo jak tylko wrzuciłam to w Google to aż mi się słabo zrobiło… zastanawiam się nad tą Panoramą, mimo że aktualnie mocno nadwyręży mój budżet 😫


Moim zdaniem PAPPA to statystyka. Istotne jest USG. Jednakże ja zrobiłam Nifty, gdyż wiedziałam, że jeśli wyjdzie coś nie tak na PAPPA (mimo, ze nie ufam temu badaniu) to i tak będę panikować. Znam się za dobrze. Wg mnie jeśli ufasz swojemu lekarzowi to powinnaś omówić wyniki na wizycie i zaufać mu w kwestii dalszej diagnostyki (czy ma sens czy nie). Ewentualnie skonsultować wyniki z kimś jeszcze.
Trzymam kciuki 🤞
 
reklama
Do góry