reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Dziewczyny , robicie już wyprawki dla maluchów ? Czy jeszcze czekacie ? 🙂 kurcze bardzo długo staraliśmy się o dzidzie po 5 lat w międzyczasie straty aż w końcu udało nam się przez in vitro ❤️ i ciagle się boje cokolwiek kupić bo mam w głowie a co jeśli coś będzie nie tak 🤷‍♂️ Myślicie , ze to już czas ? Czy jeszcze czekacie ? Muszę kupić wszystko nowe nic nie dostanę niestety, nie mam dzieci w rodzinie ani u znajomych a jak są to wyrośnięte . jakie sklepy polecacie jakościowo z ciuchami na początek ?
 
reklama
Ja jeszcze czekam. Raz, że mój mąż przesądny w tym zakresie. Dwa, że nadal boję się uwierzyć, że będzie dziewczynka 😍 A podstawowe rzeczy będę kupować pewnie na allegro (jak wanienkę, pieluszki tetrowe itp) ewentualnie jak z pracy dostanę jakąś kartę z kasą (dostajemy raz do roku) to wyczaiłam, że rzeczy dla maluszków pojawiły się w jednej z księgarni internetowych, gdzie tą kartą mogę zapłacić :D i ciuszki w Lidlu (bo można je suszyć w suszarce bębnowej), ewentualnie jak jakieś przepiękne 😍 znajdę w smyku czy w innym sklepie gdzieś z przypadku. Po łóżeczko pewnie do IKEA pojedziemy, ale to już raczej na samej końcówce ;)
 
Ja jeszcze czekam. Raz, że mój mąż przesądny w tym zakresie. Dwa, że nadal boję się uwierzyć, że będzie dziewczynka 😍 A podstawowe rzeczy będę kupować pewnie na allegro (jak wanienkę, pieluszki tetrowe itp) ewentualnie jak z pracy dostanę jakąś kartę z kasą (dostajemy raz do roku) to wyczaiłam, że rzeczy dla maluszków pojawiły się w jednej z księgarni internetowych, gdzie tą kartą mogę zapłacić :D i ciuszki w Lidlu (bo można je suszyć w suszarce bębnowej), ewentualnie jak jakieś przepiękne 😍 znajdę w smyku czy w innym sklepie gdzieś z przypadku. Po łóżeczko pewnie do IKEA pojedziemy, ale to już raczej na samej końcówce ;)
U mnie tez dziewczynka ale potwierdziło mi 3 różnych lekarzy wiec już chyba mam pewność , ze siusiak się nie pojawi 😂 ja tez jeszcze poczekam do końca stycznia. Właśnie i dziwo moj mąż już chce kupować , jeździć po sklepach a ja jeszcze wole poczekać 😂 w gorącej wodzie kąpany. No właśnie ja tez dostaje kartę sodexo i tak sobie wymyśliłam ze wszystko pójdzie na dzidziola ❤️ Chyba na Allegro się najbardziej opłaca. 🤷‍♂️
 
U mnie tez dziewczynka ale potwierdziło mi 3 różnych lekarzy wiec już chyba mam pewność , ze siusiak się nie pojawi 😂 ja tez jeszcze poczekam do końca stycznia. Właśnie i dziwo moj mąż już chce kupować , jeździć po sklepach a ja jeszcze wole poczekać 😂 w gorącej wodzie kąpany. No właśnie ja tez dostaje kartę sodexo i tak sobie wymyśliłam ze wszystko pójdzie na dzidziola ❤️ Chyba na Allegro się najbardziej opłaca. 🤷‍♂️
A na kiedy masz termin? Myślę że możesz się rozglądać i jak coś znajdziesz w fajnej cenie to brać jak masz miejsce,
 
Wow ale pokaźny brzuszek ❤️ A który to u Ciebie tydzień ? U mnie już tez powoli widać i w sumie tak mi wybiło w tydzień brzusio na razie na plusie 0,5 kilo ale zaczynam z duża waga bo 88 kilo wiec liczę ze nie przytyje za wiele ☺️
W poprzednich ciążach miałam wielkie brzuchy, każdy się śmiał, że połknełam piłkę lekarską 🤷‍♀️ za to dużo rozstępów mam :( . Zdjęcie było robione w 20tyg teraz jest trochę większy. Niestety wszystko idzie mi w brzuch także tym razem też będzie spory.
 
Co do wyprawki, jak nie wiedziałam co będzie to kupiłam parę rzeczy uniwersalnych, teraz jak wiem to dostałam torbę ciuszków od szwagierki, trochę kupiłam sama. A po nowym roku zacznę szyć pościel ( z pomocą szwagierki) , kupimy łóżeczko, Komorowski, na początku marca będę miała spakowaną walizkę ( zawsze moja mamcia mnie uczyła że to musi być wcześniej, bo różnie bywa) . Pewnie w marcu ciuszki będą wyprane, wypracowane i poukładane. Później wózek i wsio tylko jechać i witać małą po tej stronie brzucha 😁
 
Co do wyprawki, jak nie wiedziałam co będzie to kupiłam parę rzeczy uniwersalnych, teraz jak wiem to dostałam torbę ciuszków od szwagierki, trochę kupiłam sama. A po nowym roku zacznę szyć pościel ( z pomocą szwagierki) , kupimy łóżeczko, Komorowski, na początku marca będę miała spakowaną walizkę ( zawsze moja mamcia mnie uczyła że to musi być wcześniej, bo różnie bywa) . Pewnie w marcu ciuszki będą wyprane, wypracowane i poukładane. Później wózek i wsio tylko jechać i witać małą po tej stronie brzucha 😁
Ja dziś jadę do galerii po prezenty, jakoś w tym roku nie mam fazy na święta i wszystko na ostatnia chwile 🙂 może coś nieśmiało pooglądam. Fajny pomysl z ta pościelą. A jak rodzimy w kwietniu to jaki macie plan na ciuszki na wyjście ze szpitala i pierwsze spacery? Myślicie ze kombinezon trzeba kupować ? Jeju strasznie się nie znam na tym 😂 sorki za głupie pytania
 
Ale macie piękne, duże brzuszki. U mnie malutki i ciągle to słyszę... Ale tak samo bylo w pierwszej ciąży. Rodziłam na koniec listopada i jeszcze mieścilam się w normalnej kurtce zimowej...
Niestety, u mnie już siusiak chyba nie wyrośnie, jeden już w domu jest więc będzie parka. A chciałam drugiego chłopca :D mąż jeszcze długo będzie słuchał ode mnie, że mu nie wyszło jak trzeba ;) haha, a tak na bardziej serio to ważne żeby zdrowe... I zostanie trzecia próba za jakiś czas ;)
 
reklama
Dziewczyny , robicie już wyprawki dla maluchów ? Czy jeszcze czekacie ? 🙂 kurcze bardzo długo staraliśmy się o dzidzie po 5 lat w międzyczasie straty aż w końcu udało nam się przez in vitro ❤️ i ciagle się boje cokolwiek kupić bo mam w głowie a co jeśli coś będzie nie tak 🤷‍♂️ Myślicie , ze to już czas ? Czy jeszcze czekacie ? Muszę kupić wszystko nowe nic nie dostanę niestety, nie mam dzieci w rodzinie ani u znajomych a jak są to wyrośnięte . jakie sklepy polecacie jakościowo z ciuchami na początek ?
Moja ciąża też po "przejściach" i nie chciałam nic wielkiego kupować przed nowym rokiem ale powoli kupuje małej już ubranka, wybieram łóżeczko, kocyki itp ale to kupię po nowym roku. Nie mam kasy na markowe ciuszki tym bardziej, że małe to zaraz wyrośnie :) kupuje w Auchan, Sinsay, Lidlu czy Pepco itp. może po świętach coś dorwę w droższych sklepach na promocji :)
Co to strachu to doszłam do wniosku że zawsze coś się może stać...i nie ma się na to wpływu. Ostatnio ktoś z mojej rodziny był na pogrzebie 3 miesięcznego dziecka, które od razu po urodzeniu zostało w szpitalu i nie opuściło go ani na chwilę.
Weź też pod uwagę że z każdym dniem może ci się być ciężej ruszyć po cokolwiek do sklepu czy coś :)
 
Do góry