reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2021

Dzień dobry dziewczyny!
Ja wchodzę w 5 miesiąc z wagą ujemną ale wątpię by długo tak zostało hehe. Brzuch już spory mimo że to pierwsza ciąża. W ogóle nie czuje jakichś tam motylków ale mam takie ruchy w brzuchu, których przed ciążą nigdy nie miałam więc wydaje mi się że to dziecko. Ale pewna będę jak dostanę porządnego kopa. Dziś rano na pewno zagnieździło się po prawej stronie bo brzuch był totalnie asymetryczny.
Ja na weekend odłączam się od forum, trybunału, covida itd. muszę się trochę wyrelaksowac :) udalengo weekendu życzę :)
To który masz tydzień? 🤔🤔🧐
 
reklama
Myslalam, że tylko ja się z borykam z większą ilością kg w 1 trymestrze:) mi też przybyło 3-4kg mam nadzieję że mi się to teraz ustopuje no ale jak będzie
Moje dziecko robi sobie ze mnie jaja, wczoraj wiekszy brzuch a dziś rano wstałam znow z ledwo widocznym 🤪🤪🤪🤪nie ladnie tak sobie z mamy żarty robić 🤪🤪🤪🤪
Mam to samo- wieczorem brzuch wyraźnie widoczny, a jak wstaje rano to jakiś taki płaski się wydaje :)
 
Co do zachcianek to w tej i w poprzedniej ciąży zauważyłam że nie mam napadów głodu i dziwnych smaków gdy biorę już jakiś czas witaminy dla ciężarnych. Wydaje mi się że te zachcianki to poprostu wołanie organizmu o jakieś składniki i gdy zaczynam dostarczać tego co potrzebuje to poprostu organizm przestaje o cokolwiek się dopominać.
a ja np. Zauważyłam taka dziwna rzeczy i ciekawa ze np. Ja zawsze zamawiałam i robiłam ostre jedzenie - mąż jadł ale raczej wcześniej ( bo później się przyzwyczaił :) łagodne i np. U mnie pizza zawsze ostra u męża szynka ananas i nagle ja teraz jak zamawiamy pizzę muszę jeść taka jak on i same łagodne jedzenie. Wiec śmieje się do niego ze widać ze to jego dziecko 🤦‍♀️🤪🤩
 
Ja też mam ok.1kg na plusie.
I też mogloby tak zostać, bo mam nadprogramowe [emoji85]
Jem jak do tej pory normalnie, bez napadów głodu, bez dodatkowych porcji, więc liczę, że nie będzie gwałtownego przyrostu [emoji847]
Ja póki co 1kg do przodu. I najchętniej to bym chciała zostać z taką waga do końca ciąży. Magazynować nic nie muszę bo mam nadprogramowe kilogramy jeszcze zanim zaszłam w ciążę, więc myślę że u mnie to akurat zdrowo by wyszło gdyby tak zostało
 
a ja np. Zauważyłam taka dziwna rzeczy i ciekawa ze np. Ja zawsze zamawiałam i robiłam ostre jedzenie - mąż jadł ale raczej wcześniej ( bo później się przyzwyczaił :) łagodne i np. U mnie pizza zawsze ostra u męża szynka ananas i nagle ja teraz jak zamawiamy pizzę muszę jeść taka jak on i same łagodne jedzenie. Wiec śmieje się do niego ze widać ze to jego dziecko 🤦‍♀️🤪🤩

Ja tak mam ze zgagą 🙈 mąż ma tyle włosów na głowie, całe życie mu zazdroszczę 😂

Co do zachcianek to sama nie wiem. U mnie raczej nie wynikają z braków. Po prostu czasem coś zobaczę albo o czymś przeczytam i po prostu muszę to zjeść 🙈

Ostatnio pisałyście o serowych cheetosach i kiszonej kapuście 🙈 mąż wygrał negocjacje, przekupił mnie popcornem i kiszonym ogórkiem 😂
 
Ja przytyłam póki co 1,5 kg nie wymiotowałam, jadłam na początku dość dużo później apetyt mi zmalał wiec może później waga wystrzeli :D
 
No właśnie różnie bywa z tą wielkością brzuszków u jednych kobiet 6 miesiąc to jak u niektórych 9 miesiąc.
Tak sobie teraz pomyślałam że jak moja ciążę max będą rozwiazywali 32-34 ciąży to może wielkość w sumie być taka jak może 40 tydzień normalnej ciąży pojedynczej znaczy się.

Koleżanka niedawno bliźniaki urodziła i cc jej robili w 35TC a brzuch wcale nie miała jakiś ogromny może miała i taki sam jak ja w 38tc, zaś od koleżanki siostra też ciąża bliźniacza a brzuch miała taki malusi jak początek ciazy u kobiety w ciąży pojedynczej wszyscy się zastanawiali gdzie ta dwójka dzieci, więc nie jest powiedziane ze jak ma się bliźniaki to musi się mieć ogromny brzuch to samo z CC nie każdy gin naciska na szybkie zakonczenie ciazy, koleżanka miała cc w 35tc jak pisałam wcześniej, siostra od koleżanki w 37tc poród naturalny.
 
reklama
Koleżanka niedawno bliźniaki urodziła i cc jej robili w 35TC a brzuch wcale nie miała jakiś ogromny może miała i taki sam jak ja w 38tc, zaś od koleżanki siostra też ciąża bliźniacza a brzuch miała taki malusi jak początek ciazy u kobiety w ciąży pojedynczej wszyscy się zastanawiali gdzie ta dwójka dzieci, więc nie jest powiedziane ze jak ma się bliźniaki to musi się mieć ogromny brzuch to samo z CC nie każdy gin naciska na szybkie zakonczenie ciazy, koleżanka miała cc w 35tc jak pisałam wcześniej, siostra od koleżanki w 37tc poród naturalny.
U nas będzie zakończenie w tych tygodniach ciąży bo dzieci są w jednym worku owo dniowym i po 34 dzieci są na tyle silne żeby zacisnąć pepowine która z pewnością będzie poplątana. Nasza ciąża jest trudna nie jest typowa bezpieczna bliźniacza jest dużo ryzyk z ta ciąża związanych nie wiem czy obserwujecie mama ginekolog niedawno wstawila dziewczynki bliźniaczki z takiej ciazy i komentarz jej że ta ciąża u nich w wieloplodowej klinice jednej najlepszych w pl zdarza się tylko raz na rok , ja jestem pod ich opieką pani prof, powiedziała że w tym roku jest wysyp bo mają aż 4 ciążę takie lezy się w szpitalu od 26 tygodnia ciąży do końca porodu te dzieci od początku ciąży skazane są na wczesniactwo także po porodzie szpital szpital...
 

Załączniki

  • received_4552908404750601.jpeg
    received_4552908404750601.jpeg
    181,6 KB · Wyświetleń: 57
Do góry