reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
A ja się muszę pochwalić że w końcu miałam chwilkę by poleżeć w spokoju (brzdąc usnął) i mam to - czuje pierwsze ruchy a dziś mam 15 tydzień + 1 dzień😁😁😁
Ja już tak bardzo czekam na te ruchy 😁 w pierwszej ciąży poczułam baaaardzo szybko i to nawet regularnie w sensie czułam już codziennie tak koło 16 TC, a córka w USG młodszą o 2 tygodnie była, teraz 14 tc a synuś starszy o pół, więc czekam 🤍 ja początkowo czułam jakby mi motylek latał w macicy
 
Hehehhe właśnie mi się śniło, że urodziłam bliźniaki z gęstymi włosami i mowilam i już wiem skąd ta zgaga 😂😂😂
Nijak. Sie pewnie to ma do włosów ale śmieje, się że w tej ciąży to chyba po pas male będzie je mieć hehe
Z synem mialam zgage i urodził się z włoskami 😁
Mi się dziś śniło pełno pysznych słodyczy, jakieś M&M's itd. to chyba znak,że pora na zakupy 😁
 
Ja już tak bardzo czekam na te ruchy 😁 w pierwszej ciąży poczułam baaaardzo szybko i to nawet regularnie w sensie czułam już codziennie tak koło 16 TC, a córka w USG młodszą o 2 tygodnie była, teraz 14 tc a synuś starszy o pół, więc czekam 🤍 ja początkowo czułam jakby mi motylek latał w macicy
Odczucia motylka miałyśmy identyczne i ja też w pierwszej ciąży ruchy czułam w 16 tygodniu. Jeszcze chwilka i na 100% się doczekasz.
 
Też tak miałam w pierwszym trymestrze albo jedzenie albo młdlosci. Tylko z powodu cukru pilnowałam się co jem. Też czekam na ruchy ale teraz mam łożysko na przedniej ścianie więc już nie wiem czy to co mi się wydaje ruchem dzidzioka nie jest jelitami?
 
No ja mam dokładnie tak samo. W pierwszym trymestrze dużo przytyłam [emoji85] pomimo tego, że nie jadłam jakichś mega porcji ani dużo słodyczy. Normalnie bym tyle nie przybrała na tym jedzeniu, więc myślę, że w ciąży włącza się w organizmie supermagazynowanie energii i niestety każda przytyje ile musi ;) pamiętajmy, że w ciąży tycie jest wskazane, więc ja bym się bardziej martwiła, gdybym przytyła malutko (takie 2-5 kg na całą ciążę)
Ja póki co 1kg do przodu. I najchętniej to bym chciała zostać z taką waga do końca ciąży. Magazynować nic nie muszę bo mam nadprogramowe kilogramy jeszcze zanim zaszłam w ciążę, więc myślę że u mnie to akurat zdrowo by wyszło gdyby tak zostało
 
Dzień dobry dziewczyny!
Ja wchodzę w 5 miesiąc z wagą ujemną ale wątpię by długo tak zostało hehe. Brzuch już spory mimo że to pierwsza ciąża. W ogóle nie czuje jakichś tam motylków ale mam takie ruchy w brzuchu, których przed ciążą nigdy nie miałam więc wydaje mi się że to dziecko. Ale pewna będę jak dostanę porządnego kopa. Dziś rano na pewno zagnieździło się po prawej stronie bo brzuch był totalnie asymetryczny.
Ja na weekend odłączam się od forum, trybunału, covida itd. muszę się trochę wyrelaksowac :) udalengo weekendu życzę :)
 
reklama
Co do zachcianek to w tej i w poprzedniej ciąży zauważyłam że nie mam napadów głodu i dziwnych smaków gdy biorę już jakiś czas witaminy dla ciężarnych. Wydaje mi się że te zachcianki to poprostu wołanie organizmu o jakieś składniki i gdy zaczynam dostarczać tego co potrzebuje to poprostu organizm przestaje o cokolwiek się dopominać.
 
Do góry