reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

@Biegi93 mi też się wydaje, że przy słabszych ruchach nie ma co jeździć na IP, bo nie dało by się przejść przez korytarz szpitalny zapchany ciężarówkami :p:D i myślę, że taka myśl przyświecała niezbyt przyjemnemu ginekologowi
to normalnie.. czasem dzidziory położą się głębiej, czasem więcej śpią, czasem więcej nasłuchują.. jak coś tam się rusza jako tako to czego się bać?
no ale wiem, że czasem głowa wariuje w I ciąży czasem.. polecam serial jakiś albo książkę

ale miałyśmy dziś z Nelą radosny poranek :D Mikołajki na całego :D
 
reklama
Dzień dobry :)

Odnośnie sprawdzania ruchów. Dostałam razem z kartą ciąży kartę ruchów płodu wg Cardiff. Mierzy się od 29tc.
Wrzucam zdjęcie co tam jest napisane.
 

Załączniki

  • 20181206_104340.jpg
    20181206_104340.jpg
    2,1 MB · Wyświetleń: 260
Dzień dobry :)

Odnośnie sprawdzania ruchów. Dostałam razem z kartą ciąży kartę ruchów płodu wg Cardiff. Mierzy się od 29tc.
Wrzucam zdjęcie co tam jest napisane.

Czyli to jest 10 na dzien a nie 10 na godzine? Bo 10 na godzine to ja bym chyba musiala dwa miesiace nic nie robic tylko sie skupiac czy cos czuje ;)
 
z tego co wiem to ruchy liczy się na tej zasadzie, że kładziemy się na godzinie na bok czy na plecy, i notujemy każdy ruch. powinno być ich 10 pod warunkiem że dziecko wtedy nie śpi.. jeśli jest ich mniej wtedy jemy coś słodkiego i czekamy czy się zwiększa.

alarm to mniej niż 4 na godzinę.
to jest w okolicach porodu, być może wcześniejsze tygodnie liczy się inaczej ? :)
 
Ponoć dzieciaczki nie lubią tego urządzenia i w ogóle nie lubią ultradźwiękow.
Ale jak jedziemy do lekarza to albo zbada nam tętno dziecka detektorem albo USG zrobi, tak czy siak musi coś zastosować. Ultradźwięki które wykorzystuje także USG nie są szkodliwe a bynajmniej nie udowodniono w badaniach że są. Zresztą pisała o tym również mamaginekolog. Ja detektora sobie nie kupiłam bo uważam to za zbędny wydatek. Jednak jeśli któraś z przyszłych mam jest nerwowa i zamartwia się o swoje dziecko to za niewielkie pieniądze może się uspokoić. Zaoszczędzi na czasie i atmosferze badania, na IP nikt mnie już nie zaciągnie. Byłam na początku ciąży, tam lekarze nie mają czasu. Serio słyszałam rozmowę jak położna zapytała lekarza czy mnie zbada, bo już długo czekam z plamieniami. Lekarz odpowiedział że właśnie skończył zabieg, teraz przyleciał na IP robić USG a zaraz potem ma histeroskopię i on naprawdę nie ma czasu. No więc czekałam sobie ze trzy godziny, w końcu przyszedł jakiś inny, nawet był miły.
 
Czyli to jest 10 na dzien a nie 10 na godzine? Bo 10 na godzine to ja bym chyba musiala dwa miesiace nic nie robic tylko sie skupiac czy cos czuje ;)
Wychodzi na to, że 10 ruchów na dzień. Jak na razie to ta karta u mnie leży, jeszcze jej nie omawiałam z lekarzem. No ale przed 29tc się go zapytam.
U mnie wczoraj były ruchy okolo 23. Potem poszłam spać i ciszaa.. A śpię kiepsko więc wszystko czuję. W końcu o 4 rano wstałam i poszłam się napisać soku i wtedy były kopniaki. A rano zaś nic i zjadłam śniadanie i też nic. Może jeszcze śpi :p
 
Kasienka Ty masz jutro na 11 wizytę? bo zadzwonili do mnie dziś po potwierdzenie i okazuje się, że też mam na 11! a myślałam, że na 12 :D serio, laski, jak czytam, jak Wy się stresujecie, a ja o mało co nie pojadę na złą godzinę na prenatalne to się zastanawiam, czy wszystko ok ze mną :D
ale jak się tu dziś czymkolwiek stresować, jak moje dziecko jest płynnym szczęściem z okazji Mikołajek :D sama się człowiekowi buzia śmieje cały dzień :D
 
ale z tym liczeniem ruchów na tym etapie ciąży to już troszeczkę, ociupineczkię, kapeczkę się nakręcacie, dziewczyny
 
Ostatnia edycja:
Ja tez jestem raczej spokojna w ciąży, choć dzisiaj zaczynam sie denerwowac, właściwie nie tyle o małą bo rusza sie non stop ale od wczoraj wieczora mam nieznosny bol od klatki piersiowej z lewej strony tak jakby od ramienia aż do przepony i w dol wzdłuż brzucha. Strasznie sciska, a przy kaszlnieciu czy kichnieciu to się zginam w pol jak akurat stoję bo sie wydaje choćby brzuch miał zaraz peknac od tego naprężenia. Czekam spokojnie, szukam najlepszej pozycji no i zobaczymy co to dalej będzie się działo. Chyba te moje a la mięśnie są słabsze w tej ciąży i sobie z ciężarem nie radzą.
 
reklama
U mnie wczoraj słabo się ruszal albo siedział gdzieś głęboko ale dziś to tak wariuje że mam wrażenie że zaraz wyskoczy, ale już powoli się uspokoją więc pewnie idzie spać :p
 
Do góry