reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

W Internecie są takie informacje, że gdy jest za mało wód płodowych, to dziecko nie przybiera na masie. Niestety lekarz nic mi nie doradził, co mam robić.
Skoro masz za chwilę kolejną wizytę to na spokojnie poczekaj zobaczysz co inny lekarz powie. A między czasie wyszukaj lekarzy specjalistów od patologii ciąży zawsze dobrze mieć jakieś namiary w zanadrzu. Nie czytaj za dużo internatów twój przypadek jest napewno inny i napewno wszystko będzie dobrze...
 
reklama
Skoro masz za chwilę kolejną wizytę to na spokojnie poczekaj zobaczysz co inny lekarz powie. A między czasie wyszukaj lekarzy specjalistów od patologii ciąży zawsze dobrze mieć jakieś namiary w zanadrzu. Nie czytaj za dużo internatów twój przypadek jest napewno inny i napewno wszystko będzie dobrze...
oj tak zgadzam się w stu procentach, nie czytaj" mądrości " internetowych... mi powtarzał to lekarz, mąż, przyjaciółka, siostra i wy [emoji4] aż wczoraj to zrozumiałam, sprawdzając jak wygląda czop śluzowy... bo byłam pewna, że właśnie mi wypadł. Narobiłam sonie stracha i wszystkim dookoła... jeszcze jak jest fajny artykuł pisany przez lekarza to ok, ale fora typu kafeteria itd zamierzam omijać szerokim łukiem. W końcu to zrozumiałam [emoji4]
 
Każday o czymś marzy. Ale każdy jest inny i jeden marzy o prace a inny o 4 chłopcach czy 7 dziewczynkach[emoji1787][emoji23]
Jednak większość woli różną płeć. Ja chciałam mieć to i to, oczywiście żadnego wpływu na to nie mamy, wychowujemy i kochamy niezależnie od płci. U nas w rodzinie męża przewaga chłopców, więc fajnie że wreszcie dziewczynka się urodzi. Teściowa ma trzech synów i jej synowie mają synów, nam się udało:)
 
Jednak większość woli różną płeć. Ja chciałam mieć to i to, oczywiście żadnego wpływu na to nie mamy, wychowujemy i kochamy niezależnie od płci. U nas w rodzinie męża przewaga chłopców, więc fajnie że wreszcie dziewczynka się urodzi. Teściowa ma trzech synów i jej synowie mają synów, nam się udało:)
U mnie w rodzinie prawie same chłopaki, pełno kuzynów, oni też mają synów... ja też mam 2 braci, mój mąż również 2 braci. byłoby ciekawiej z inna płcią :D ale jak to mój mąż stwierdził, że najważniejsze że będzie "przedłużenie rodu" :-D:-D
 
U mnie w rodzinie prawie same chłopaki, pełno kuzynów, oni też mają synów... ja też mam 2 braci, mój mąż również 2 braci. byłoby ciekawiej z inna płcią :D ale jak to mój mąż stwierdził, że najważniejsze że będzie "przedłużenie rodu" :-D:-D
U nas też same chłopaki ostatnio. Najmłodsza dziewczyna ma 14 lat. Szwagierka w ciąży i też chłopak. Moja Miśka jedynie rodzynek. Dlatego dla Adasia mam pełno ciuchów, dla niej nic ;)
 
Nadrabiałam Wasze wpisy od wczoraj i wlasnie się zorientowałam, ze wczoraj napisałam, ze "jutro" mam usg połówkowe, ale myslalam, ze jest środa a nie wtorek :D Takze faktycznie mam to badanie jutro, ale licząc od dziś hehe :D
Nam plec jest raczej obojętna. Dziewczynka byłaby na pewno odmiana, bo wiekszosc chłopaków w rodzinie, ale z drugiej stronie mam po synku mnóstwo rzeczy, ciuchów, zabawek.. Takze byłoby ekonomiczniej z kolejnym chłopcem :)
Sandra trzymam kciuki, zeby sytuacja z wodami ustabilizowała sie. Pamietam jak w pierwszej ciazy tez sie toche zamartwialam po połowie tematem wód, tylko z tego co pamiętam ja miałam przekroczony poziom a więc coś pod wielowodzie. Miałam cześciej usg zeby monitorować sytuację.
 
Witam, zagladam na tyle rzadko, ze bez sensu abym sie gdzies udawala na watki zamknięte. Zanim jednak mnie poblokujecie chcialam Wam goraco polecic zebyscie po polowkowych zaczely smarowac sutki lano.ziaja. To czysta lanolina, opakowanie malutkie ale wystarcza spokojnie na te pol ciazy + pierwszy okres karmienia. Ja i moje 2 kolezanki smarowalysmy regularnie i nie mialysmy ani jednej krostki na sutkach, zadnej ranki, nic. Po 3 prenatalnych polecam 2 razy dziennie, na razie raz dziennie. Z medeli taka sama masc kosztuje ok 40zl, z ziaji 10... Jest o niebo lepsza od malantanu (chyba), ktory tez probowalam i bepanthenu, ktory tez uxywalam w szpitalu. Taka rada na odchodne :D
 
Heja dzieeczyny.

Dostalyscie juz skierowanie na krzywą cukrową? Moj ginek jeszcze mi nie kazal robić. Kolejna wizyte mam po skończeniu 25 tc. Pewnie teraz zleci. Z jednej strony boje sie, ze wyjdzie mi ta cumrzyca, a z drugiej na czczo glumoza 78. Może nie będzie źle :D


Mnie niby rozklada przeziębienie, niby nie. Najpierw gardlo, pozniej katar + kichanie, teraz kaszel mnie dusi. Ale czuje sie ogolnie dobrze, nie jak nieraz przy przeziebieniach. Ratuje sie domowymi trikami ;]
 
reklama
Heja dzieeczyny.

Dostalyscie juz skierowanie na krzywą cukrową? Moj ginek jeszcze mi nie kazal robić. Kolejna wizyte mam po skończeniu 25 tc. Pewnie teraz zleci. Z jednej strony boje sie, ze wyjdzie mi ta cumrzyca, a z drugiej na czczo glumoza 78. Może nie będzie źle :D


Mnie niby rozklada przeziębienie, niby nie. Najpierw gardlo, pozniej katar + kichanie, teraz kaszel mnie dusi. Ale czuje sie ogolnie dobrze, nie jak nieraz przy przeziebieniach. Ratuje sie domowymi trikami ;]
No właśnie kurcze wydaje mi się że w pierwszej ciąży potrzebowałam skierowanie na krzywa mimo że robilam ja prywatnie. Teraz moja gin kazała zrobić przed kolejna wizyta w grudniu i nie dostałam skierowania.. Może podpowiedzą mi dziewczyny które już ją robiły prywatnie czy skierowanie jest potrzebne?

U mnie tragiczna nocka, synek od wczoraj ma wysoką gorączke, w nocy udało się ją trochę zbić ale i tak ciągle się budził i pokazuje że boli go ucho :( zaraz idziemy do lekarza.

Kciuki za dzisiejsze wizyty i czekamy na dobre wieści :)
 
Do góry