reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

Ja ostatnio u „mamy-ginekolog” (taki fajny blog, moze znacie) czytałam ze ten lewy bok to trochę takie straszenie ciężarnych. Co więcej, spanie ciagle w jednej pozycji wcale nie musi być dobre dla maluszka bo on wtedy tez najprawdopodobniej ułoży się w jedna stronę i moze potem wymagać nawet rehabilitacji. Ten lewy bok moze mieć znaczenie w III trymestrze a póki co najlepiej sie nie stresować i spać jak jest wygodnie.

Gorzej ze tych „wygodnych” pozycji coraz mniej, a czasami nie ma w ogóle i na poprawę sie nie zanosi [emoji6] moim najsłabszym punktem tez niestety jest kręgosłup i czasami pół nocy sie kręcę zanim jakoś sie ułożę i w końcu zasnę.
W pierwszej ciąży starałam się spać książkowo tylko na lewym boku, a teraz w ogóle na to nie patrzę, śpię w takiej pozycji jak mi wygodnie nawet na brzuchu.
 
reklama
Ja ostatnio u „mamy-ginekolog” (taki fajny blog, moze znacie) czytałam ze ten lewy bok to trochę takie straszenie ciężarnych. Co więcej, spanie ciagle w jednej pozycji wcale nie musi być dobre dla maluszka bo on wtedy tez najprawdopodobniej ułoży się w jedna stronę i moze potem wymagać nawet rehabilitacji. Ten lewy bok moze mieć znaczenie w III trymestrze a póki co najlepiej sie nie stresować i spać jak jest wygodnie.

Gorzej ze tych „wygodnych” pozycji coraz mniej, a czasami nie ma w ogóle i na poprawę sie nie zanosi [emoji6] moim najsłabszym punktem tez niestety jest kręgosłup i czasami pół nocy sie kręcę zanim jakoś sie ułożę i w końcu zasnę.
Mamę ginekolog znam bardzo dobrze i ten artykuł tez :). Ja się nie spinam z tym lewym bokiem bo generalnie w dzień leżę sobie na plecach:) Dla mnie najwygodniejszy jest zdecydowanie prawy bok :D
 
Mamę ginekolog znam bardzo dobrze i ten artykuł tez :). Ja się nie spinam z tym lewym bokiem bo generalnie w dzień leżę sobie na plecach:) Dla mnie najwygodniejszy jest zdecydowanie prawy bok :D

Oh, ja właśnie zawsze na plecach spałam wiec teraz trochę słabo... Ale teraz tez już probuję na wszystkie strony, ostatecznie noga na męża i niech tylko spróbuje jęknąć :D
 
Na którą masz, ja na 9:30. Ciesz się ze tak wcześnie bo zawsze przed wizytą umieram z nerwów. Ostatnio miałam ciśnienie 161/93. Myślałam że mój lekarz do tyłka mi nakopie :D ale jak już się uspokoiłam to było ok :)
#kb.karola90 Jeszcze na konkretną godzinę się nie umawiałam. Ale na pewno po południu jak mąż wróci z pracy :) Zawsze ze mną chodzi na usg:) W poniedziałek zadzwonię i się umowie :)
 
To ja z innej beczki. Miałam dziś fryzjera i chyba mnie poniosło :D sombre podciagnelam prawie od samej gory iiiii.... obcielam około 10cm włosów, aż fryzjerka obok się zapowietrzyla haha. Jak się z tym prześpię to zapewne będę żałować :D
Co Ty nic nie żałuj [emoji16] włosy nie ręka odrosna, ja idę jutro ścinać i też gdzieś tak tyle skroce [emoji3][emoji6]
 
W pierwszej ciąży starałam się spać książkowo tylko na lewym boku, a teraz w ogóle na to nie patrzę, śpię w takiej pozycji jak mi wygodnie nawet na brzuchu.
Ja też jeszcze do tej pory śpię na brzuchu, chociaż już czasami Leo daje znać że mu się coś nie bardzo podoba taka pozycja mamy [emoji28] A mi jest tak najwygodniej
 
Dziękuję :) posmaruję jeszcze na noc i zobaczymy, czy rano będzie poprawa.

Jak dziewczyny u Was z wagą? U mnie +1.5 kg. Apetyt jakoś mi zmalał, ale mam przeogromną chęć na słodycze. Oczywiście sobie dawkuję, ale najchętniej bym kilka razy dziennie jadła
Ja mam jak nigdy ochotę na słodkie! A mówią, że takie smaki na dziewczynkę ;). U mnie kolejny chłopiec słodkolubny :). Z wagą średnio. Mam już +4 kg na plusie i faktycznie czuję, że jestem duża.

Co do spania, to ja w pierwszej ciąży w III trym. faktycznie starałam się spać i leżeć na lewym boku. W drugiej na boku, teraz generalnie też, ale zdarza mi się i na brzuchu i na plecach. Mamaginekolog mnie faktycznie trochę uspokoiła z tymi pozycjami, bo ja generalnie z tych schizujących raczej.

U mnie fajny, spokojny weekend pod hasłem ogarniania w domu (już woła o pomstę to co się dzieje). Pogoda sprzyja 4 ścianom, bo buro i ponuro.

Miłej niedzieli :)!
 
reklama
Dziękuję :) posmaruję jeszcze na noc i zobaczymy, czy rano będzie poprawa.

Jak dziewczyny u Was z wagą? U mnie +1.5 kg. Apetyt jakoś mi zmalał, ale mam przeogromną chęć na słodycze. Oczywiście sobie dawkuję, ale najchętniej bym kilka razy dziennie jadła

Ja przytyłam 2 kg. Staram się jeść trochę więcej, ale nie dam rady. Trochę mnie to martwi, bo ważę 52.
 
Do góry