reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

reklama
2 tygodnie przed lub dwa tygodnie po to raczej taki możliwy margines, a jeśli córeczka będzie tak ładnie przybierać to wcześniejszy poród nie zaszkodzi:) też slyszalam ze jak przy pierwszym jest wczesniej to drugi moze być podobnie, to samo w drugą stronę wiec ja sie znowu martwie ze będę sie kulac dłużej niż powinnam:p
Biorąc pod uwagę to że mała wcale nie jest taka mała to wolałabym rodzić wcześniej. Ja sama jestem drobna raczej i pewnie jak będzie dzidzia duża to dostanę skierowanie na cc, a jeśli urodzę wcześniej te 2tyg to będę mogła spróbować sn. [emoji4]
 
Reese- jak na dobre wino 60 zł to naprawdę niedużo. Te co są wybrane są z tej lepszej półki- prawdziwe wina. Da się dostać gorszej jakości taniej. Choć ja w tym artykule widziałam wina po 30 zł. Tylko jedno było tam chyba za ponad 50 zł [emoji846]

Patuśka- w tym artykule są podane miejsca gdzie można kupić oraz strony internetowe, z których można zamówić wino [emoji846]
Kaliiia- większość szampanów w Polsce to wina musujące, ale nie wydaje mi się żeby smakowały jak kompoty :) to zależy od jakości wina i od tego czy ktoś jest akurat smakoszem czy nie [emoji12]

Ja bym chciała tym razem urodzić ze dwa tygodnie przed terminem, bo pierwsze urodziło się 3 dni po terminie z kolosalną wagą :)
 
O kurde!!! Lepiej żeby u mnie takich jaj nie było bo ja już kupiłam kilka ciuszków typowo dla chłopca hehehe
Ja tez mam już wszystko kupione dla chłopca :biggrin2: pościele, ciuszki, kocyki itp :biggrin2::biggrin2::biggrin2: mam nadzieję, że nasz synuś pozostanie synkiem do końca :-D Lekarz nawet powiedział, że ewentualna zmiana może nastąpić jeżeli na początku stwierdzi się córcię, ale nie odwrotnie :confused::confused: a tu jednak widać, że wszytko jest możliwe :-D
 
ja sugeruje się tym co mi lekarz mówi - a każdy zalecał tak samo, jeszcze nie zdarzyło mi się usłyszeć że morfologie robi się po śniadaniu.
z tego co czytałam to dużo dziewczyn też szło rano , ja słucham się zaleceń i wolę iść z rana na czczo, ale jeśli u Ciebie mówią że nie trzeba, to chodź po śniadaniu :)
Ja w NO to komplet badań dla I trymestru robiłam zaraz po wieczornej wizycie u mojej lekarki (ok godz 19). Lekarka powiedzila, że to bez znaczenia czy zrobię rano przed śniadaniem czy wieczorem. Jedynie obciążenie glukozą (u mnie odpada) wykonuje się na czczo oraz badanie moczu po 12h - najlepiej próbka z nocy. Gdy przyjechałam do szpitala na badania bez śniadania to pielęgniarka kazała szybko zjeść kanapkę. Nawet jak w VIII byłam w PL i robiłam Beta-HCG to też pielęgniarka kazała przyjść następnego dnia po śniadaniu.
To zalecenia jeżeli chodzi o ciążę.
Wiem, że na czczo to robi się również testy alergiczne i badania „brzuszne”, bo i ja i córcia je robiłyśmy i było zalecenie od lekarza żeby być na czczo.
 
Rajo - no ale jednak te szampany - wina musujące mają trochę %, więc smakują inaczej na pewno ;)

mam połówkowe na 7 grudnia

u nas w laboratorium w tej chwili informują, że wszystkie badania wykonują na czczo.. i już, święty spokój ;)

ja jeszcze nic nie kupuję dla chłopca chociaż już mi się rzeczy zaczynają podobać ;)
 
Racja. Ale lekarz już mnie straszy. I mówi że skoro pierwsze 2tyg przed terminem rodziłam to drugie pewnie też. Że to już taka moja uroda.
Niekoniecznie. Syn urodzony w 38tc, córka w 40tc.

Za mną też chodzi wino. Zwykle wolę piwo, a teraz jakoś bym się wina napiła. Ostatnio piję tylko wodę, czasem melise lub miętę, to już mam dość :D
 
reklama
Cześć kobitki, ja badania robię zawsze na czczo jakoś tak mi się w głowie zakodowalo [emoji14] zresztą mam przychodnie z labolatorium pod blokiem więc bez problemu idę i zaraz wracam zachaczajac o sklep ze świeżymi buleczkami :) gorzej będzie z krzywa cukrowa bo u mnie za krótko czynne jest i muszę jechać dalej.

Co do wyprawki narazie nic jeszcze nie kupiłam chyba do końca nie wierzę że teraz będzie dziewczynka, cały czas się nastawialam na drugiego chłopca. W przyszłym tygodniu mam polowkowe i wypada black friday więc jak się upewnię że to dziewczynka to zaszaleje i może coś kupię taniej, tym bardziej że niewiele potrzebujemy bo cała wyprawka czeka do starszaku.

Odprawiłam rano chłopaków i poszłam dalej spać, wstałam o 10 kurcze nie pamiętam już kiedy ostatnio tak długo spałam, teraz szybko ogarnę mieszkanko obiadek i zrobię sobie pazurki bo mam już mega odrost [emoji14] W ogóle u nas taka mgła że świata niewidac za oknem..

Ktora dzisiaj wizytuje? Kciuki [emoji110]
 
Do góry