reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

Ja miałam urobilinogen podwyższony. Norma do 3,2 a u mnie był 17. Ginek zlecił badania wątroby ale wyszły ok. Gdybym mu nie powiedziała to nie zwrócił by na to uwagi bo mówi że ciąży nie zagraża.
o widzisz. a u mnie właśnie 3.2 i trzy razy ani drgnie zaczęłam się zastanawiac hehe ;)
dobrze ze u Ciebie wszystko ok z wątroba!
Można zjeść. Tylko cukier musi być na czczo. W poniedziałek byłam w lekarza, dostałam skierowanie akurat na morfologię i pani sama mi mówiła żeby przyjść po śniadaniu.
u mnie zawsze kazali na czczo i z tego co widze to najwięcej ludzi chodzi w godzinach porannych (podejrzewam że z tego właśnie względu-szybciej coś zjedzą po badaniu) ;) na skierowaniu mam adresy labo i godziny poranne. parametry krwi się zmieniają w zależności od doby, ale jak widać co lekarz to opinia ;)
Link do: Jakie badania krwi należy robić na czczo? - Polki.pl
Urobilinogen to chodzi o bilirubine? Bo tak mam w wynikach moczu napisane. Caly czas mam nieobecne, gdzie zakres referencyjny jest nieobecne
dokładnie jak @Magdalenams opisała :) to jest pochodną bilirubiny. dobrze ze masz nieobecne. u mnie są osobno te dwa parametry. przy urobilinogenie norma 3,2-16
Z tego co ja się dopytywałam to morfologia na czczo.

Kobitki, ale za mną chodzi jakieś winko, drink... ogólnie alkohol, aż się dziwie ! Ale chce się tego, czego nie można mieć. Na pewno na dniach kupię sobie jakieś winko bezalkoholowe i wypróbuję, bo nigdy nie piłam.
Jeżeli macie ochotę się zapoznać z winami bezalkoholowymi i tym gdzie je kupić to wklejam fajny tekst
Link do: Wino bezalkoholowe - które najlepsze? (panel)
jesli mogę, to odradzić wino z Piotra i Pawła czerwone :D już lepsze było musujące od nich, białego nie próbowałam.

mi też brakuje wina, albo whisky z colą... ahh ;)
 
reklama
Z tego co ja się dopytywałam to morfologia na czczo.

Kobitki, ale za mną chodzi jakieś winko, drink... ogólnie alkohol, aż się dziwie ! Ale chce się tego, czego nie można mieć. Na pewno na dniach kupię sobie jakieś winko bezalkoholowe i wypróbuję, bo nigdy nie piłam.
Jeżeli macie ochotę się zapoznać z winami bezalkoholowymi i tym gdzie je kupić to wklejam fajny tekst
Link do: Wino bezalkoholowe - które najlepsze? (panel)
O rany dzieki za link! Wlasnie od dobrych dwoch tygodni myslalam o winie bezalkoholowym :D
 
Dzisiaj bylam ogladac wozki z mama i babcia. Powiem Wam tylko jedno dobrze, ze nas wiecej nie bylo ;). Mozna oszalec i dostac oczoplasu :D wszystkie piekne i jak tu wybrac. Czeka nas chyba kolejny maraton po sklepach. Mi zalezy na duzym usztywnionym koszu zasuwanym na zamek od przodu, ciezko z tym. ( Moja psiunia dama bedzie z nami jezdzila, cyrk :D) zebym chociaz do sklepu mogla z nia wejsc, bo ten pies jest chyba gorszy niz dziecko :p
 
u mnie zawsze kazali na czczo i z tego co widze to najwięcej ludzi chodzi w godzinach porannych (podejrzewam że z tego właśnie względu-szybciej coś zjedzą po badaniu) ;) na skierowaniu mam adresy labo i godziny poranne. parametry krwi się zmieniają w zależności od doby, ale jak widać co lekarz to opinia ;)
Link do: Jakie badania krwi należy robić na czczo? - Polki.pl

Ja jednak wole linki opatrzone referencjami ;) Link do: Czy krew na badanie morfologii musi być pobierana na czczo? - Wyniki morfologii krwi - Hematologia i onkologia - 5000 pytań z pediatrii - Medycyna Praktyczna dla lekarzy.
 
słyszałam, że wszystkie wina musujące smakują jak kompoty :/ tak Was tylko strzegę zanim zainwestujecie miliony
 

ja sugeruje się tym co mi lekarz mówi - a każdy zalecał tak samo, jeszcze nie zdarzyło mi się usłyszeć że morfologie robi się po śniadaniu.
z tego co czytałam to dużo dziewczyn też szło rano , ja słucham się zaleceń i wolę iść z rana na czczo, ale jeśli u Ciebie mówią że nie trzeba, to chodź po śniadaniu :)
 
@sky_84 w sumie to piszą że nie ma zaleceń, ale w pkt 1 i 3 że posiłek wpływa na wynik kilku parametrów.
a w podsumowaniu dopisane, że warto powtórzyć badanie na czczo jeśli wyjdą graniczne wartości, bo jednak jest mniej doprecyzowanie po posiłku.

ale nie jestem lekarzem, niech każda robi jak uważa :D ja robię na pusty żołądek, bo tak zawsze mi zalecali :) jestem staroświecka :D
 
reklama
Racja. Ale lekarz już mnie straszy. I mówi że skoro pierwsze 2tyg przed terminem rodziłam to drugie pewnie też. Że to już taka moja uroda.
2 tygodnie przed lub dwa tygodnie po to raczej taki możliwy margines, a jeśli córeczka będzie tak ładnie przybierać to wcześniejszy poród nie zaszkodzi:) też slyszalam ze jak przy pierwszym jest wczesniej to drugi moze być podobnie, to samo w drugą stronę wiec ja sie znowu martwie ze będę sie kulac dłużej niż powinnam:p
 
Do góry