reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

dziewuszki dziś odebrałam wyniki z tsh, miała któraś z Was skoki?

sierpień wynik 2,690
wrzesien 1,550
początek października 1,440
i te listopadowe 2,150

jestem na eythyroxie 25
jutro mam wizytę więc pewnie dostanę znów zalecenie z 1 na 1,5 tabletki

norma dla 2 trym jest 2,35, więc w normie, bardziej mi chodzi o to czy którejś też sobie tak lubi poskakac :)
 
reklama
Co do badań to ja jak do tej pory robiłam chyba 2 razy morfologię i raz mocz. Oprócz tego TSH, HIV, kiła, grupa krwi, toxo, glukoza i to chyba tyle.
 
Tu badań tez nie za wiele. Usg jedno w 12 tyg, położna w 8tyg (wtedy pobierali krew) 16tyg teraz usg w 20tyg później położna w 28tyg (mnie w sylwestra wypada) i wizyta u położnej co 3 tyg (pomiar ciśnienia, sprawdzenie moczu, słuchanie serduszka i pomiar macicy centymetrem) na podstawie pomiaru macicy sprawdzają czy dziecko rośnie jak należy co tydzień powinno przybywać po 1 cm ja miałam z Olkiem 2 lub3 usg dodatkowe bo macica była mniejsza niż powinna w danym tygodniu. Pod koniec ciąży to położna sprawdza czy dziecko jest obrócone i czy wstawione do kanału ( nawet są w stanie stopień określić) one tez wykonują masarz szyjki jeśli potrzeba.

Tak wiec co kraj to obyczaj...
 
Ostatnia edycja:
Ja w pierwszej ciąży robiłam usg 3D ok. 30 tygodnia ciąży i bardzo fajnie było już dzidziolka widać :) Później nawet miałam to zdjęcie w ramce do czasu aż nie zmieniło Go zdjęcie maluszka już po urodzeniu :) Teraz wypełnia album-książkę, w którym wpisuje się różne informacje z ciąży i z życia dziecka do 3 lat. Fajne, polecam :) Tylko najlepiej od początku na bieżąco wypełniać, bo później albo uciekają pewne rzeczy albo po prostu ma się problem z określeniem kiedy faktycznie dziecko pierwszy raz się uśmiechnęło np. Ale ogólnie super pamiątka :) Ja niestety po jakimś czasie się za to wzięłam, ale i tak udało się większość rzeczy uzupełnić i oczywiście różne fajne zdjęcia: po porodzie, zdjęcia pokoiku, z Chrztu, roczku, pierwszych wakacji itp. itd.
Też mam taką książkę :) super pamiątka. Syn dostał od chrzestnej.
 
dziewuszki dziś odebrałam wyniki z tsh, miała któraś z Was skoki?

sierpień wynik 2,690
wrzesien 1,550
początek października 1,440
i te listopadowe 2,150

jestem na eythyroxie 25
jutro mam wizytę więc pewnie dostanę znów zalecenie z 1 na 1,5 tabletki

norma dla 2 trym jest 2,35, więc w normie, bardziej mi chodzi o to czy którejś też sobie tak lubi poskakac :)
Ja tak mam z tym tsh, po zajściu w ciążę mocno spadło poniżej 1 później co miesiac powoli rosło teraz miałam już powyżej normy 2,8 chyba i endo podniósł mi dawkę euthyroxu że 100 do 125.
 
dziewuszki dziś odebrałam wyniki z tsh, miała któraś z Was skoki?

sierpień wynik 2,690
wrzesien 1,550
początek października 1,440
i te listopadowe 2,150

jestem na eythyroxie 25
jutro mam wizytę więc pewnie dostanę znów zalecenie z 1 na 1,5 tabletki

norma dla 2 trym jest 2,35, więc w normie, bardziej mi chodzi o to czy którejś też sobie tak lubi poskakac :)

Nic się nie martw skoki nie są duże a w ciąży są bardzo częste :) mi lata jeszcze bardziej, ważne że jesteś pod kontrolą lekarza.
 
dziewuszki dziś odebrałam wyniki z tsh, miała któraś z Was skoki?

sierpień wynik 2,690
wrzesien 1,550
początek października 1,440
i te listopadowe 2,150

jestem na eythyroxie 25
jutro mam wizytę więc pewnie dostanę znów zalecenie z 1 na 1,5 tabletki

norma dla 2 trym jest 2,35, więc w normie, bardziej mi chodzi o to czy którejś też sobie tak lubi poskakac :)

Teraz już podobno może rosnąć, u mnie na razie spadało, ale mam kontrolować co trzy-cztery tygodnie.
 
Trzymam kciuki! Będzie dobrze :)

Ja mam jutro zwykłą wizytę nfz i ciekawi mnie czy co miesiąc dostajecie skierowanie na krew i mocz? i czy ktoś chodzi tak jak ja na nfz i prywatnie? Niestety nie mam zaufania do lekarza w przychodni a innego "lepszego" nie ma.

Ja tak robię chodzę prywatnie i na NFZ , na NFZ lekarz do którego chodzę robi mi przy każdej wizycie USG jestem spokojniejsza, prywatnie chodzę do dobrej pani dr która się mną ogolnie zajmuje leki badania, może trochę przesadzam ale pierwszą ciążę straciłam dlatego się za bardzo teraz strsuje.
 
A ja przyznam, ze na ostatnia wizyte nie przyniosłam wyniku morfologii. Nie dam sie kluc tak czesto. A wyniki mam wzorowe.
 
reklama
Uff, a ja się czuje jak emerytka albo jakbym wazyla 150kg. Mąż na delegacji i muszę parę razy dziennie wypuszczać psa, na szczescie tylko otwieram mu drzwi na podworko. Mieszkamy na poddaszu więc mam schody do pokonania powiem wam, że czasami mam wrażenie jakbym maraton przebiegła. Serce 10 min wali jak głupie i mam zadyszke. Staram się bardzo delikatnie stapac po schodach, idę na prawdę powoli, a sapie jak stary dziad. W trakcie np. Gotowania obiadu kiedy dłużej stoję mam odlot... kręci mi się w głowie, muszę się położyć bo bym zemdlala. Całe życie jestem mega aktywna, robiłam zawsze 3 rzeczy na raza teraz BUM! Nie mogę się w tym odnaleźć i się mega irytuje...
A myślałam, że tylko ja chodzę jak ociężała kaczka;)
 
Do góry