reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

reklama
Ginekolog to nie gastrolog. Na tym etapie i tak nie podaje sie zadnych lekow ani nie prowadzi diagnostyki. To moze byc wszystko.
Może masz refluks żołądkowy ? Ja tak samo zmagałam się z okropnymi bólami brzucha.... koszmar. W I byłam na gastroskopii i właśnie wyszedł mi refluks żołądkowy i z wycinków okazało się, że mam dodatkowo helikobakterię. W III bardzo porządna terapię antybiotykową. 3 tyg temu robiłam badania i okazalomsię, że zwalczyłam helikobakterię.
Moja córcia tak samo od bardzo dawna miała takie bole brzuszka i u niej również wykryli helikobakterię. Przyjmuje tabletki. Ja na okres ciąży odstawiłam tabletki i niestety zdarzają mi się bóle brzucha. Czytałam, że w ciąży na takie dolegliwości to można stosować jedynie siemię lniane.
 
Ginekolog to nie gastrolog. Na tym etapie i tak nie podaje sie zadnych lekow ani nie prowadzi diagnostyki. To moze byc wszystko.
Serio tak lekarz podchodzi do Twojego problemu?
Przecież Ty Cierpisz, Twój organizm tak samo, za chwile zacznie sie wyniszczac od środka bo na samej wodzie ile można jechać. Wszystkie elektrolity i witaminy tracisz a oni wyslali Cie do domu i radz sobie sama najlepiej, przerażająca "opieka" medyczna. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia żebyś sie mogła wkoncu cieszyć porządnie ta ciążą
@porcelana trzymam mocno kciuki za dzisiejsze serduszko:)
Co do lozeczek to ja tym razem kupuje do stawiane do pol roczku jak sie uda a później juz razem z bratem do jednego pokoju jeśli noc będzie przesypiana ladnie, do turystycznego. Przy pierwszym miałam nazwyklejsze ze szczebelkami gdzie mały spał od pierwszego dnia sam ale później zaczol sie obijac, jak skakał to buzią uderzał o barierkę wiec tym razem będzie turystyczne z siatką.
 
Może masz refluks żołądkowy ? Ja tak samo zmagałam się z okropnymi bólami brzucha.... koszmar. W I byłam na gastroskopii i właśnie wyszedł mi refluks żołądkowy i z wycinków okazało się, że mam dodatkowo helikobakterię. W III bardzo porządna terapię antybiotykową. 3 tyg temu robiłam badania i okazalomsię, że zwalczyłam helikobakterię.
Moja córcia tak samo od bardzo dawna miała takie bole brzuszka i u niej również wykryli helikobakterię. Przyjmuje tabletki. Ja na okres ciąży odstawiłam tabletki i niestety zdarzają mi się bóle brzucha. Czytałam, że w ciąży na takie dolegliwości to można stosować jedynie siemię lniane.

Helikobakter na szczęście nie mam. Siemie lniane czyni cuda. Tu masz racje. :)
 
Wszystkie trzymamy za Ciebie kciuki, tym razem musi byc dobrze. Przykro mi z powodu wujka.Te Twoje bole sa bardzo niepokojące. Wybierasz się jeszcze do innego specjalisty? Biore pregna plus na polecenie mojego lekarza. Rozne sa podejścia do witamin ciążowych, ale ja nie moge powiedzieć z czystym sumieniem, ze z posilkami na pewno dostarczam organizmowi wszystkiego co niezbędne, nie zywie sie bardzo niezdrowo, ale szalu nie ma.

Tak jak pisalam. Te bole mam juz sprzed ciazy, teraz sie tylko nasilily. Leki ktore bralam moga zaszko dziecku, a te bole trzeba wytrzymac, lekarza mowia ze ze dziecku nie szkodza, a napewno mniej niz leki.
 
Dziewczyny, nie wiem czy ten temat był poruszany, ale powiedzcie jakich suplementów witaminek używacie? Ja na samym początku brałam Mama DHA, choć lekarka powiedziała, że starczy sam kwas foliowy, teraz mi się skończył i zastanawiam się co kupić. Jestem w 11 tyg, niektóre są od 13. Co radzicie?
Ja biorę Pregna Plus. Lekarz na początku kazał brać jeszcze kwas foliowy, a jak mi sie skończy to miałam kupić pregne plus ( kwas foliowy brałam 2 miesiące przed zajściem w ciąże) i brałam jeszcze do 5 tygodnia i wtedy kupiłam te witaminy i cały czas je przyjmuję.
 
reklama
Serio tak lekarz podchodzi do Twojego problemu?
Przecież Ty Cierpisz, Twój organizm tak samo, za chwile zacznie sie wyniszczac od środka bo na samej wodzie ile można jechać. Wszystkie elektrolity i witaminy tracisz a oni wyslali Cie do domu i radz sobie sama najlepiej, przerażająca "opieka" medyczna. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia żebyś sie mogła wkoncu cieszyć porządnie ta ciążą
@porcelana trzymam mocno kciuki za dzisiejsze serduszko:)
Co do lozeczek to ja tym razem kupuje do stawiane do pol roczku jak sie uda a później juz razem z bratem do jednego pokoju jeśli noc będzie przesypiana ladnie, do turystycznego. Przy pierwszym miałam nazwyklejsze ze szczebelkami gdzie mały spał od pierwszego dnia sam ale później zaczol sie obijac, jak skakał to buzią uderzał o barierkę wiec tym razem będzie turystyczne z siatką.

Nie bede brala lekow ktore wplywaja na dziecko. Zostaja domowe sposoby tak jak napisala kolezanka wyzej siemie lniane itp. nikt mi gastroskopii nie bedzie teraz robil. W ciazy zazwyczaj wszystkie objawy albo ustepuja albo sie niestety nasilaja. Co do tego ze nie jem, nawet w szpitalu mowili ze ze mam duuuzo pic i brac witaminy. Moja duza waga na to pozwala, gdybym wazyla 50kg pewnie lezalabym pod kroplowka. 3 dni jest dobrze 3 dni meczarnia, ale musze to wytrzymac. Ciezko sie jednak nie martwic. Zobaczymy jak bede czula sie do nastepnej wizyty, przed ciaza nie wiedzieli co mi jest wiec teraz to problem. Na leczenie lekami ktore mi pomagaly nie ma teraz mowy.
 
Do góry