reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2019

Ja u kobitki w Łańcucie leczyłam normalnie zęby w poprzedniej ciazy, a kanalowego mi nie robila ze wzgledu na to, ze musiala zrobic zdjecie rtg. Moze lekarstwo niech wsadzi?
Ząb jest zaplombowany już, jak go otworzy i się okaże że to od niego to ćmienie to będzie gorzej bo już go nie zaplombuje bez zrobienia a kanał jest krzywy więc i leczenie skomplikowane, bolesn itd trzy lata temu robiłam jego zdjęcie to było wszystko czysto itd a teraz właśnie zdjęcia mi nie zrobi . Nie ma pewności że to od tego ale taka jest najbardziej realna opcja. Jeszcze jest wersja że to od rozpulchnionego i podraznionego dziąsła które odsłoniło szyjki zębowe no ale właśnie nie wiadomo. Narazie mam płukać i zobaczymy co dalej. Oby to pomogło
 
reklama
Ząb jest zaplombowany już, jak go otworzy i się okaże że to od niego to ćmienie to będzie gorzej bo już go nie zaplombuje bez zrobienia a kanał jest krzywy więc i leczenie skomplikowane, bolesn itd trzy lata temu robiłam jego zdjęcie to było wszystko czysto itd a teraz właśnie zdjęcia mi nie zrobi . Nie ma pewności że to od tego ale taka jest najbardziej realna opcja. Jeszcze jest wersja że to od rozpulchnionego i podraznionego dziąsła które odsłoniło szyjki zębowe no ale właśnie nie wiadomo. Narazie mam płukać i zobaczymy co dalej. Oby to pomogło
Wiesz, co. Ja sie na zębach nie znam, ale wymienialam w ciąży plomby. Ząb niby byl zdrowy, ale chcialam zmieniac te szkolne amalgamaty na ładne, białe plomby. Laska wypiłowała starą, dała nową i sie zaczęło. Tak mnie ząb bolał, ze szok. Poszlam do niej, a ta, ze on jest do kanałowego i przez ciąże wpychała mi lekarstwo, a zaraz po porodzie rtg i kanałówka
 
Wizytę mam za 4 tygodnie to już sama nie wiem... W planach mam jeszcze wybrać się szybciej do innego prywatnie bo jakoś tyle czasu mnie przeraża...

A nie odczuwasz zmęczenia, nudności? Podziwiam Cię jeszcze 2 bąbelków do ogarnięcia. Ja chodzę dosłownie jak dętka i może dziwnie to zabrzmi, ale inaczej to sobie wyobrażałam.;) W dodatku nocki ostatnio nie przespane po 5-6 razy muszę wstawać przez wiecznie zatykający się nos. Olej do nosa nie pomaga, wietrzenie też nic...
Póki co to w miarę dobrze się czuje. Chwilowo mąż ma urlop więc zajmuje się dziećmi to.moge się pokroić trochę z rana. Zmęczenie...hmmm padam już od 2 lat więc przywykłam i bardziej zmęczona nie jestem. A mdłości jakoś bardzo nie dołączają, więc jest dobrze. A dziewczynki są z reguły mega grzeczne... Nie narzekam na razie...
 
Wiesz, co. Ja sie na zębach nie znam, ale wymienialam w ciąży plomby. Ząb niby byl zdrowy, ale chcialam zmieniac te szkolne amalgamaty na ładne, białe plomby. Laska wypiłowała starą, dała nową i sie zaczęło. Tak mnie ząb bolał, ze szok. Poszlam do niej, a ta, ze on jest do kanałowego i przez ciąże wpychała mi lekarstwo, a zaraz po porodzie rtg i kanałówka
No nic narazie zobaczę czy plukanki pomogą a w razie "w" będę działać. Oby tylko maleństwu nic przez to nie było
 
Ja jadę do homedu w Głogowie, już tam byłam i naprawdę fajni lekarze tam badają, odpowiadają na każde pytanie, nie spieszą się, nie czujesz się jak "na taśmie" jest chyba trzech specjalistów z tego co kojarzę. U mnie dzisiaj 6t6d [emoji4] fajnie być razem w tym samym terminie [emoji2]
To dla mnie trochę jednak daleko tak dojeżdżać. Będę szukała w Rzeszowie, chociaż mam mieszane uczucia.
Współczuję bólu zęba! Ja leczenie zębów zrobiłam przed planowaniem ciąży z obawy właśnie o maleństwo.

Rudna . A Homedzie już 2 ciążę prowadzę. U doktor Homy , ja osobiście ja polecam. Zawsze wytłumaczy, jest miła, pamięta pacjentki , zawsze zapyta co słychać. Usg robi dokładnie.
Może spotkamy się kiedyś na wizycie ;)
Witam koleżankę :) To już jest nas gromadka z Podkarpacia :)
 
No nic narazie zobaczę czy plukanki pomogą a w razie "w" będę działać. Oby tylko maleństwu nic przez to nie było
Koniecznie, bo dużo jest konowałów. Ja się prawie u stomatologa wychowałam, dwie babcie pracowały. Z Synem miałam dużo robionych zębów, strasznie mi poszły. I sporo razy ze znieczuleniem. Miałam też kanał bez rtg. Gorzej zostawić infekcje. A najlepiej leczyć zęby w II trymestrze.
 
Wiesz, co. Ja sie na zębach nie znam, ale wymienialam w ciąży plomby. Ząb niby byl zdrowy, ale chcialam zmieniac te szkolne amalgamaty na ładne, białe plomby. Laska wypiłowała starą, dała nową i sie zaczęło. Tak mnie ząb bolał, ze szok. Poszlam do niej, a ta, ze on jest do kanałowego i przez ciąże wpychała mi lekarstwo, a zaraz po porodzie rtg i kanałówka
Amalgamaty usuwali Ci w ciąży? Przecież to szkodliwe...
 
reklama
Koniecznie, bo dużo jest konowałów. Ja się prawie u stomatologa wychowałam, dwie babcie pracowały. Z Synem miałam dużo robionych zębów, strasznie mi poszły. I sporo razy ze znieczuleniem. Miałam też kanał bez rtg. Gorzej zostawić infekcje. A najlepiej leczyć zęby w II trymestrze.
No też mi to powiedziała że i tak najlepiej poczekać do drugiego trymestru z robieniem czegokolwiek.

Wiecie co jest najgorsze że miesiąc temu byłam u dentysty i wszystko było niby ok a dzisiaj takie info no scieła mnie z nóg.
 
Do góry