reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2019

Ja czuję ruchy już na prawdę mega często, a po posiłku to niemalże zawsze :) i nie są to już bąbelki tylko takie wypychanie. Ale na zewnątrz nie są jeszcze wyczuwalne bo ani mąż, ani córka nie poczuli. Są odczuwalne poniżej pępka zazwyczaj po prawej stronie :)

Ewa- ten tort przepiękny! Czy masz jakieś wykształcenie cukiernicze ?
Kochana, zamówiłam ten tort u znajomego cukiernika - koszt 200 zł,ale ten smak :biggrin2: przepyszny :biggrin2::biggrin2: Córcia jak go zobaczyła to dosłownie Ją zamurowało .... tak samo wszytkie koleżanki :-D Wysyłam zdj z jego strona na fb. Możesz zobaczyć jakie robi torty:biggrin2:
Ja również dużo piekę, gotuję:biggrin2: nawet bardzo dobrze mi to wychodzi,ale teraz po prostu mi się nie chce :-D z wielkim upragnieniem czekam aż minie mi ten czas lenistwa i nic nieróbstwa :-D:-D:-D
 

Załączniki

  • 698E31FE-B6E5-45E7-B7E5-71CAA393D7B3.png
    698E31FE-B6E5-45E7-B7E5-71CAA393D7B3.png
    446,1 KB · Wyświetleń: 86
reklama
Mnie w ogóle przeraża, że kobiety w ciąży łykają tabletki jak cukierki. Już nie mówię, że jak trzeba, ale mnóstwo od tak. W ogóle Polacy to lekomani. Prawie każdy ma tabletki przy sobie. Moja Teściowa łyka sobie ketanol, teraz ma "dobrze", bo jest jakiś bez recepty. A Męża kuzynka ma 15 lat i głowa ją zabolała i od razu do mamy "masz jakąś tabletkę przeciwbólową?". Matki już niemowlakom wciskają tabletki. Może jestem wyrodną matką, ale moje dzieci nie znają apapów czy innych badziewi. W domu nie mamy wcale tabletek przeciwbólowych. Jakoś dajemy radę, a wiem, że łatwo się uzależnić. I co jest najgorsze? Że wymawia się ciężarnym, że taki apap czy nospa są nieszkodliwe i można sobie łykać. Może jestem dziwna, ale mnie serio to przeraża. Ale napisałam wywód :D
z tymi tabletkami przeciwbólowymi to się zgodzę, ale nie leczona grzybica lub infekcja bakteryjna w ciąży może wyrządzić naprawdę bardzo wiele zła, zaczynając od skrocenia szyjki,poronienia przez przedwczesny poród kończąc na nie daj Boże najgorszym... więc ja uważam że jeśli lekarz twierdzi że trzeba leczyć to się leczy.
 
z tymi tabletkami przeciwbólowymi to się zgodzę, ale nie leczona grzybica lub infekcja bakteryjna w ciąży może wyrządzić naprawdę bardzo wiele zła, zaczynając od skrocenia szyjki,poronienia przez przedwczesny poród kończąc na nie daj Boże najgorszym... więc ja uważam że jeśli lekarz twierdzi że trzeba leczyć to się leczy.
Dlatego piszę, że jak mus to mus. Ale z 80% branych tabletek jest na własną rękę, a w tv 3/4 reklam to tabletki i suplementy.
 
Z dzidzia wszystko Ok. 250 gram kobitki. Gorzej ze mną. Szyjka skrócona do 2,5 cm. Skierowanie na patologie na obserwacje i nie wiem co dalej. Właśnie się pakuje. Trzymajcie za nas kciuki :(
Bedzie dobrze! Trzymam kciuki. Tam Ci pomogą. Może pesar założą. Oszczędzaj się i lez jak najwięcej. Tyle Ci mogę doradzić z doświadczenia. W szpitalu pewnie będą kroplowy ale póki co się nie martw.
 
Mnie w ogóle przeraża, że kobiety w ciąży łykają tabletki jak cukierki. Już nie mówię, że jak trzeba, ale mnóstwo od tak. W ogóle Polacy to lekomani. Prawie każdy ma tabletki przy sobie. Moja Teściowa łyka sobie ketanol, teraz ma "dobrze", bo jest jakiś bez recepty. A Męża kuzynka ma 15 lat i głowa ją zabolała i od razu do mamy "masz jakąś tabletkę przeciwbólową?". Matki już niemowlakom wciskają tabletki. Może jestem wyrodną matką, ale moje dzieci nie znają apapów czy innych badziewi. W domu nie mamy wcale tabletek przeciwbólowych. Jakoś dajemy radę, a wiem, że łatwo się uzależnić. I co jest najgorsze? Że wymawia się ciężarnym, że taki apap czy nospa są nieszkodliwe i można sobie łykać. Może jestem dziwna, ale mnie serio to przeraża. Ale napisałam wywód :D
Nie chce mi się wierzyć że kobiety w ciąży lykaja tabletki jak cukierki. Jak mi lekarz zalecił to biorę a tak to nawet na ból głowy nie lykam.
Ale z suplementami się zgodzę. Oglądałam o tym program. To są śmieci. W większości przypadków organizmowi niepotrzebne. A są na każdą dolegliwość... aż głowa puchnie.
 
Dziewczyny a do zakwaszania środowiska w pochwie bierzecie coś? Mi lekarz powiedział żeby używać globulek bo w kwaśnym środowisku nie ma tyle infekcji a mnie niestety łapią. Jestem ciekawa czy mi to na dłuższą metę pomoże.
 
@Biegi93 ważne że Dzidzia jest ok. Będziesz musiała się oszczędzać i dużo leżeć, dostaniesz zapewne rozkurczowe leki i progesteron. Ostatecznie zaloza Ci pessar. To nic strasznego! Połowa ciazy za Tobą więc dasz radę ;)
 
reklama
Do góry