reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Oh moglam zaszkodzic dziecku :/ w tamtym tygodniu dosc duzo jadlam tego pasztetu :(

Napisane na SM-T555 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Jestem po wizycie:
Schudłam kilogram
Ciśnienie wysokie- oszczędzając tyb życia zero sportu itp
Cukier w moczu
Dzidzia 13mm serduszko puka pięknie [emoji7]
Dostałam Skierowanie na badania prenatalne do kliniki- na życzenie ( częściowo płatne)

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
gratulacje :)
jak wysikie masz cisnienie?
 
Cześć Dziewczyny

Czytam Was codziennie, ale nie bardzo zgrabnie piszę mi się z komórki, więc nie piszę tak często. A dzisiaj luksusik - laptop w pracy. Wyczekuje wizyty 26 września, w końcu u mojego gina. Na poprzedniej u innego wszystko wyszło w porządku ale ja bede spokojna jak powie to ON :) Poza tym, to będzie 11-12 tydzień więc też zdecydowanie więcej szczegółow.
Na co dzień, ciągłe mdłości. Wymioty... ostatni czytałam artykuł o HG w ciąży (niepohamowane wymioty) i zastanawiam się czy nad sobą. W poprzednich też tak miałałm.
Do końca września nie mogę powiedzieć nikomu w pracy więc tak jakoś no... w samotności zwalczam seność, mdłości łapiąc lekki schiz na temat brzucha. Jutro mamy pracownicze wyjście na piwo... no i sytuacja, że ja samochodem i.t.d nooo trudno mi się kłamie.
Zaczynam ciąże z wagą chyba 51-52 kg, przy 160 cm. Czuję że okolica podbrzusza mi puchnie, wiem, że to wzrost macicy i przesunięcie jelit ale momentami mam lekką obawę czy to jest widoczne.

W tej ciąży wszystko na co mam ochotę jest na ostro i słono. Dużo pieprzu, w zasadzie mam ochotę nawet przyprawić herbatę, imbir i.t.d.
Najgorszą nowością w moim życiu jest smak na mięso, ale jakoś sobie poradzę...
To dziecko to będzie ogień ;) mówię Wam ...:)
 
Ale mnie dziś kłuję jakby jajnik z lewej strony. Uciążliwe to jest, jakby mnie coś uwierało tam. Tak w ogóle to się zastanawiam czy nie przełożyć u gina tej wizyty z 21.09 bo to według moich obliczeń będzie to 10tyd+4d trochę za wcześnie na to usg na ocenę przezierności, je się wykonuje chyba między 11 a 14 tyg.

p19ucsqvyg9mlpha.png
 
Nie słyszałam o pasztetach, ale wcinalam takie w foremkach więc myślę że tam żadnej wątróbki nie ma, chociaż w sumie nie zaszkodzi sprawdzić składu. Ja o tej wątrobce przypomniałam sobie jak że smakiem zjadłam kaszanke i mówię do mojego że o jaka dobra bo dużo wątróbki i dopiero wtedy mi się żarówka zapaliła. W sumie dobrze ze ja wątrobę toleruje właśnie tylko w kaszance.

p19ucsqvyg9mlpha.png
Ja wczoraj jadlam kaszanke (mamy polskiego rzeznika tu i oni robia swoje kaszanki kielbasy szynki itd) ale nie bylo tam zadnych kawalkow podrobow bo takiej z podrobami nie lubie ale kaszanke ch6ba mozna normalnie?
 
Też bym zjadła golabka[emoji7] i galaretkę że swinskich nóżek i flaczki[emoji3][emoji16]

A teraz jestem w poczekalni u ginekologa. I czekam na swoją kolej[emoji16]

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
Oj to chyba masz moje smaki bo ja golabki tydzien temu robilam[emoji16]
Jak juz zalicze galaretke i flaki to robie bigos[emoji4] a potem zurek[emoji16]
 
Dzień dobry :*

U mnie nadal mdłości jak nie jestem najedzone [emoji14] ale do przeżycia :)
Wczoraj byliśmy na IP bo nie mogłam oddychac, coś chrupalo mi w lewym płucu i niestety musieli zrobić mi rtg pierwsze co się nie zgodziłam ale powiedziała mi ze teraz może życie jest najważniejsze i ona musi walczyć bo jeśli okaże się że to zator płucny to będą musieli mnie zostawić w szpitalu i leczyć a tak to w domu może być różnie.... i chyba dla świętego spokoju będę musiała iść jeszcze raz na wizytę na usg bo do października to oszaleje ;/ i mam lekko podwyższona krzepiwosc krwi wiec będę musiała poinformować położna

Gratuluję pięknych serduszek! :* [emoji173]
 
duzo zawiera witaminy A/retinol a to powoduje wady rozwojowe u dziecka szczegolnie w pierwszym trymestrze. Natomiast ja mysle ze to by trzeba bylo pare razy w tygodniu jesc zeby osiagnac grozne dla dzidzi stezenie. Watpie zeby jedna porcja mogla zaszkodzic...
W sumie tez tak mysle. To tak samo jak z lubczykiem ze ma wlasciwosci poronne ale przeciez galazka w zupie nic chyba nie zrobi
 
reklama
Ja na tą chwilę wagą bije wszystkie ale na początek -4kg. Taka tendencja byłaby cudowna. A I tak brzuszysko wywaliło że hej.Bardzo boję się cukrzycy także z jedzeniem nie szaleję... W poprzednich ciążach zakończyłam na plus 8kg.Ale wtedy to byłam szczypiorek...
Tez boje się cukrzycy i raczej staram się jeść z rozwagą.Zakladam, że jeszcze przytyje z 9kg.Raczej więcej wolała bym uniknąć,bo swój nad bagaż mam,a raczej względy zdrowotne ważne.

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry