reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Hej dziewczyny,
Strasznie dzisiaj gorąco. Wróciłam z pracy. Ciagle mi niedobrze. Zastanawiam się kiedy powiedzieć szefowej. Wolałabym poczekać i mieć pewność, ze z ciążą wszystko jest Ok.

Co do jedzenia - nie popadajmy w obłęd - trochę zjedzonej wątróbki, nawet samej, np 1 raz w miesiącu nic złego nam nie zrobi. Musiałybyśmy jeść nią non stop, żeby osiągnąć niebezpieczne stężenie witaminy A. Mówi się, że kobieta nie powinna jeść, bo nie da się określić bezpiecznej ilości dla danej osoby w danym momencie. Kaszanka czy pasztet Wam nie zaszkodzą zakładając, że nie pochłaniacie 1 kg codziennie przez 7 dni w tygodniu :-)
Tak samo sery pleśniowe - nie chodzi o samą pleśń, tylko jak już ktoś wcześniej napisał o mleko niepasteryzowane i mogące się w nim znajdować bakterie listerii. Czyli mleko prosto od krowy odpada, a generalnie ser z mleka niepasteryzowanego ciężko w ogóle w sklepie spotkać - ja osobiście nie widziałam, a interesowałam się tym tematem. Tak więc na spokojnie :-)
 
reklama
Witam Was. Jestem mama 4 dzieciaków w przedziale wiekowym 17-10 lat. I teraz jak wszystko będzie dobrze to kolejny bobas przyjdzie w 2018. :) Trochę się martwię bo mam 39 lat, żeby wszystko było dobrze. Jestem w 7 tygodniu ciąży i narazie nikomu nie mówiłam oprócz mężowi i dzieciakom, gdyż w lutym poroniłam w 8 tyg. Przeżyłam szok nigdy nie miałam problemu z ciąża. Zaczęłam przeglądać internet ze dużo kobiet w rożnym wieku traci w tym czasie dziecko. Trzymam za was wszystkie kciuki
 
Witam Was. Jestem mama 4 dzieciaków w przedziale wiekowym 17-10 lat. I teraz jak wszystko będzie dobrze to kolejny bobas przyjdzie w 2018. :) Trochę się martwię bo mam 39 lat, żeby wszystko było dobrze. Jestem w 7 tygodniu ciąży i narazie nikomu nie mówiłam oprócz mężowi i dzieciakom, gdyż w lutym poroniłam w 8 tyg. Przeżyłam szok nigdy nie miałam problemu z ciąża. Zaczęłam przeglądać internet ze dużo kobiet w rożnym wieku traci w tym czasie dziecko. Trzymam za was wszystkie kciuki
Witaj! Nas też tu sporo wiekowych i po przejściach :-) będzie dobrze!
 
Witam Was. Jestem mama 4 dzieciaków w przedziale wiekowym 17-10 lat. I teraz jak wszystko będzie dobrze to kolejny bobas przyjdzie w 2018. :) Trochę się martwię bo mam 39 lat, żeby wszystko było dobrze. Jestem w 7 tygodniu ciąży i narazie nikomu nie mówiłam oprócz mężowi i dzieciakom, gdyż w lutym poroniłam w 8 tyg. Przeżyłam szok nigdy nie miałam problemu z ciąża. Zaczęłam przeglądać internet ze dużo kobiet w rożnym wieku traci w tym czasie dziecko. Trzymam za was wszystkie kciuki
Witaj borzanna ;)

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jest po wizycie z midwife.. Wizyta kontrolna, sprowadziła cisnienie, wagę (72,5kg aaaaa- w takim tempie to do. 100 łatwo robije):/, wzięło próbkę moczu i wyslala na badanie krwi, które zrobię w poniedzialek, bo kolejka była nieziemska.
Poza tym miałyśmy długą pogadanke o sposobach rodzenia i moich opcjach. To moja pierwsza ciąża wiec mialam trochę pytań. Powiedziała mi ze porodu w domu teraz sa bardzo popularne, hmmm któraś rodziła w domu?
A i sklaniam sie do rodzenia w wodzie, wiec to tez obgadalysmy.
Wiem, ze jeszcze jest bardzo wcześnie by o tym dyskutować, ale jestem ciekawska i chce znac swoje opcje :)
 
LMax jakos opcja porod w domu jest dla mnie nie do przejscia bo gdyby bylo cos nie tak to szybsza pomoc w szpitalu.

Porod w wodzie podobno fajny. Musze spytac czy u mnie maja takie opcje
 
reklama
To ze względu na wysoka ilość witaminy A w watrobach. Kobiety w ciąży nie powinny spożywać zbyt dużej dawki witaminy A bo moze zaszkodzić rozwojowi płodu. To Samo z marchewka - nie w dużej ilości bo tez jest bogata w witamine A ;)
Dobijcie mnie jeszcze, mloda niedoswiadczona. Ostatnio codziennie pije Kubusie bo mam na nie wielka ochotę :/
Gdzie mozna poczytac rzetelnie o tym co mozna a czego nie?

Napisane na SM-T555 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry