reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Oj biedna Ty... poprzednie 2 ciąże wymiotowałam jak najęta całymi dniami I ciągle szpitale,leki,kroplówki I zastrzyki... nawet wody nie byłam w stanie utrzymać w żołądku.... I tak do 24 tyg.... a teraz mnie cały dzień mdli ale bez wymiotów także szok ale podoba mi się to....miejmy nadzieję że Ci szybko przejdzie
Ja poprzednie ciąże zostań dobrze, trochę wymiotowalam i modliło mnie, ale tak jak dzisiaj to nie było jeszcze...

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
reklama
Ja jestem masakrycznie zmęczona, padam a mój kochany na dwie prace dzisiaj więc wróci późno. Przyjechała moja siostra z bratowa na paznokcie, tak strasznie mnie irytowaly że nie wiem, i docinki mojej siostry a to Gabi 6 lat i nie zna cyferek, nie zna literek i wielce ja uczy. Tak mnie to irytuje, czekałam tylko kiedy pojadą. No i poszłam do łazienki i ujrzałam jasno brązowa wydzieline, takie upławy tylko za za barwione. Mam nadzieję że wszystko ok, jak się powtórzy to jutro lecę do gina.

p19ucsqvyg9mlpha.png
 
Oj no moze rodzinka dac popalic :( ponoc krwawienia sie zdazaja. Mozs wystarczy odpoczac?
Ja tez krytke pod adresem synka girxej przyjmuje niz na swoj temat.;)
 
No właśnie da i dlatego przynajmniej do 12 tyg nie chce im nic mówić bo naslucham się co nie miara i może mi to jedynie zaszkodzic . Od męża dostałam nakaz odpoczynku, aby dzieci położyć i z głowy. Książka w rękę i będę leżeć i pachnieć, maleństwo jest teraz najważniejsze.

p19ucsqvyg9mlpha.png
 
No właśnie da i dlatego przynajmniej do 12 tyg nie chce im nic mówić bo naslucham się co nie miara i może mi to jedynie zaszkodzic . Od męża dostałam nakaz odpoczynku, aby dzieci położyć i z głowy. Książka w rękę i będę leżeć i pachnieć, maleństwo jest teraz najważniejsze.

p19ucsqvyg9mlpha.png
Zawsze najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy nie powinni nic mówić :/
Też mam alergię na takie docinki. Skąd pomysl, że można się tak wpieprzac :/

Napisane na MI MAX w aplikacji Forum BabyBoom
 
A najgorsze jest to że ja jestem z natury bardzo spokojnym człowiekiem, ale są sytuacje w których nie kontroluje swoich emocji, i dzisiaj prawie doszłam do takiego momentu, wystarczyło jedno słowo więcej i czara by się przelała. Ale dobrze ze źle się nie skończyło. I teraz mam zamiar ograniczyć nasze kontakty do minimum i skupić się na moich najbliższych i na sobie przede wszystkim, bo poprostu nie raz nie umiem odpuścić. A moje dziecko rozwija się we właściwym tempie, wolniej przyswaja niektóre rzeczy ale jest bardzo mądra. Ona sugeruje się dzieckiem przyjaciółki które w wieku 6 lat potrafi biegle mówić po angielsku i liczyć pod kreska. No szlag mnie trafia.

p19ucsqvyg9mlpha.png
 
A najgorsze jest to że ja jestem z natury bardzo spokojnym człowiekiem, ale są sytuacje w których nie kontroluje swoich emocji, i dzisiaj prawie doszłam do takiego momentu, wystarczyło jedno słowo więcej i czara by się przelała. Ale dobrze ze źle się nie skończyło. I teraz mam zamiar ograniczyć nasze kontakty do minimum i skupić się na moich najbliższych i na sobie przede wszystkim, bo poprostu nie raz nie umiem odpuścić. A moje dziecko rozwija się we właściwym tempie, wolniej przyswaja niektóre rzeczy ale jest bardzo mądra. Ona sugeruje się dzieckiem przyjaciółki które w wieku 6 lat potrafi biegle mówić po angielsku i liczyć pod kreska. No szlag mnie trafia.

p19ucsqvyg9mlpha.png
Moja średnia córka jest bardzo fajna, bystra dziewczynka. Nauczyła się ładnie czytać dopiero w połowie trzeciej klasy. Żyje i ma się dobrze ;) zajęło jej to więcej czasu, ale się nauczyla :) a porównywanie dzieci do siebie jest conajmniej słabe. A potem się dziwią, że świat dzieli się na grubych, chudych, madrych, głupich, brzydkich i ladnych...

Napisane na MI MAX w aplikacji Forum BabyBoom
 
A najgorsze jest to że ja jestem z natury bardzo spokojnym człowiekiem, ale są sytuacje w których nie kontroluje swoich emocji, i dzisiaj prawie doszłam do takiego momentu, wystarczyło jedno słowo więcej i czara by się przelała. Ale dobrze ze źle się nie skończyło. I teraz mam zamiar ograniczyć nasze kontakty do minimum i skupić się na moich najbliższych i na sobie przede wszystkim, bo poprostu nie raz nie umiem odpuścić. A moje dziecko rozwija się we właściwym tempie, wolniej przyswaja niektóre rzeczy ale jest bardzo mądra. Ona sugeruje się dzieckiem przyjaciółki które w wieku 6 lat potrafi biegle mówić po angielsku i liczyć pod kreska. No szlag mnie trafia.

p19ucsqvyg9mlpha.png
U nas w de dzieciaki uczą się literek w 1 klasie( czyli 6 lub 7 lat), czytają "dobrze"dopiero w 2 klasie. Oczywiście są prymusy, ale jak i wszedzie;)

Mojego synka też często porownywali z innymi. On późno zaczynał wszystko ale szybko opanowywal.

Np
Raczkowal gdy miał 11,5 miesiąca a wstał po 2 tyg, samodzielne pewne chodzenie po następnych 4tyg.
Ogólnie w wieku 12 miesięcy, był bardzo komunikatywny, rozumiał wszystkie polecenia, pytania. Mówił kilka słów, niestety po szczepionce był półroczny regres i przestał mówić.

Miał 2,5 roku jak zaczął powtarzać slowa, w wieku 3,5 roku opowiada pięknie swój dzień w przedszkolu i potrafi porozmawiać na interesujące go tematy;) oczywiście zdaniami. Dziecko dwujęzyczne.

Ale ile się nasluchalam, że jest coś nie tak. Ze mój to już to.... że moja to już to...

Mimo że jestem pedagogiem z wykształcenia, i wiedziałam że wszystko ma swój czas, że to w taki w jaki sposób moje dziecko się rozwija jest normalne i tak przeplakalam wiele nocy.

Mamy są wrażliwe na słowa krytyki, które są kierowane w strone ich kochanych dzieci.

Napisane na SM-T585 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Wiem dokładnie o czym mówicie. Moja Gabi bardzo lubi śpiewać, słucha w kółko piosenek zagranicznych, a później słuchając samego podkładu śpiewa słowo w słowo, uwielbia opowiadać, raz przeczytaną jej książkę potrafi opowiedzieć bez zastanowienia, zaczęła chodzić jak miała 11 miesięcy, jak miała 1,5 roku potrafiła łączyć słowa. Młodsza zaczęła chodzić w wieku 12 miesięcy, mówić pojedyncze słowa dopiero w wieku 2 lat, zanim zaczęła mówić umiała ułożyć puzzle 60 elementowe bez niczyjej pomocy. Uwielbia kolorowac, gdy tylko wyjedzie za linie każe drukować nowy rysunek. Dwie dziewczynki wychowywane tak samo, a tak bardzo się różnią. Kocham całym sercem, pomimo tego co potrafią a czego nie. Najbardziej boli jak ktoś mnie krytykuje że one czegoś nie potrafia, gdy one siedzą obok. Wiecie ja dodatkowo jestem dyskryminowana za to że jestem tak młoda mama. W końcu jutro skoncze 23 lata a tu 3 dziecko w drodze.

p19ucsqvyg9mlpha.png
 
Do góry