reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2017

Witajcie Dziewczyny :)
Trochę Was poznałam czytając wczoraj co naskrobałyście. Jesteście bardzo sympatyczne , miłe i wspierające , byłoby mi milo gdybyście mnie przyjęły do swojego grona. Mogę?

Moja ciąża jest nieplanowana, gdyż mam już w domu 8-miesięcznego synka.
Gdy się dowiedziałam ogarnął mnie lęk i przerażenie - jak ja sobie poradzę.
Cały czas oswajam się z tą myślą, musiałam zweryfikować plany na przyszłość, chociażby z pracą.
Mój termin porodu wychodzi na 15 kwietnia. Jestem po pierwszej wizycie, serduszka jeszcze nie było widać, czekam do następnej wizyty 8 września.

Pozdrawiam
Witaj, fajnie ze do nas dołączyłas. To normalne że Cię to zaskoczyło ale będzie dobrze. Później będą miały fajny kontakt z tak mała różnica wieku.
Ja byłam w szoku jak zaszłam w pierwszą ciążę bo to była klasyczna wpadka. Byliśmy co prawda po ślubie ale jeszcze chcieliśmy czekać a tu niespodzianka. Nie zabezpieczylismy się tylko raz. Teraz udało się w drugim cyklu.
 
reklama
Cześć dziewczyny! Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do siebie :). Na imię mam Justyna, mam 33 lata i to moja druga ciąża, termin mam na 26.03, ale coś mi się zdaje, że doczekam z Wami do kwietnia :)

dla tych kobitek, które martwią się, bo nie widziały jeszcze bobaska albo serduszka powiem, że na 1 USG byłam w 6t2d i był tylko pęcherzyk 15mm (w 1 ciąży widziałam już serduszko), martwiłam się, że może to puste jajo, ale 2 tygodnie później okazało się, że jest dorodna dzidzia 1,6 cm i serducho. Także nie ma co się martwić, lekarz stwierdził, że to zależy i od sprzętu i od owulki :)

co do wpadek - to u nas żadne z dzieci nie było planowane w takich terminach :p
 
Cześć dziewczyny! Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do siebie :). Na imię mam Justyna, mam 33 lata i to moja druga ciąża, termin mam na 26.03, ale coś mi się zdaje, że doczekam z Wami do kwietnia :)

dla tych kobitek, które martwią się, bo nie widziały jeszcze bobaska albo serduszka powiem, że na 1 USG byłam w 6t2d i był tylko pęcherzyk 15mm (w 1 ciąży widziałam już serduszko), martwiłam się, że może to puste jajo, ale 2 tygodnie później okazało się, że jest dorodna dzidzia 1,6 cm i serducho. Także nie ma co się martwić, lekarz stwierdził, że to zależy i od sprzętu i od owulki :)

co do wpadek - to u nas żadne z dzieci nie było planowane w takich terminach :p
Hej :) oby dzidzia pięknie rosła ;)
 
Witam nowe dziewczyny.

Ja dziś rano mdłości i zawroty głowy miałam, zjadłam śniadanie i jakoś do tej pory mi przeszło.

Co do wieku, ja mam 35 lat i dopiero teraz drugie dziecko, różnica będzie duża, ale ja się cieszę, synowi poświęciłam najwięcej uwagi ile mogłam i teraz też tak będzie z drugim dzieckiem.
Mam nadzieje, że syn nie będzie zazdrosny, bo choć ma 7 lat, jak dziecko się pojawi będzie miał 8 to wciąż jest dużym przytulaskiem i synkiem mamusi, ale tylko w domu.
 
Alyssa87, nic tylko się cieszyć z takich "wpadek" - naprawdę to niesamowite szczęście, że komuś udaje się praktycznie od razu. Długie starania to męka.

jusia83 witaj! :)
 
Co do wieku, ja mam 35 lat i dopiero teraz drugie dziecko, różnica będzie duża, ale ja się cieszę, synowi poświęciłam najwięcej uwagi ile mogłam i teraz też tak będzie z drugim dzieckiem.
Mam nadzieje, że syn nie będzie zazdrosny, bo choć ma 7 lat, jak dziecko się pojawi będzie miał 8 to wciąż jest dużym przytulaskiem i synkiem mamusi, ale tylko w domu.
pewnie trochę będzie, w końcu od 7 lat to on rządził :D, ale pomocnik też już będzie :)
pewnie sporo zależy od rodziców i dzielenia uwagi i czasu pomiędzy dwójką, co pewnie łatwe nie jest, bo noworodek wymagający bywa ;)
 
Dziewczyny tak w ogóle to dzięki za słowa otuchy odnośnie podejścia do zwolnienia w pracy. A niech tam, głowy mi nie urwą. Tylko nadal zastanawiam się jakich słów użyć.
Oczywiście jeszcze kwestia czy dostanę to zwolnienie, właśnie siedzę w przychodni i czekam na wizytę.
 
reklama
Ja uważam że zarówno mała jak i duża różnica wieku ma swoje plusy i minusy. Dużo zależy od podejścia rodziców. Ale zazdrość na początku i trudności w odnalezieniu się w nowej sytuacji chyba zawsze będą, niezależnie od wieku. Jedne krócej inne dłużej. Tyle że starszakowi może łatwiej wytłumaczyć. Zastanawiam się jak to będzie u mnie, będzie różnica 3 lata.
 
Do góry