reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

reklama
Marzenka super ze wszystko ok :-)

Klaudyna jaka Ty szczuplutka jesteś, a brzuszek juz masz konkretny. To mamy takie same przeczucia co do plci :-)

Dantek pochwal nam się fotka brzuszka...

Annika ja tez jestem ciekawa co Ci wyszlo :tak:
 
U mnie w domu niestety chorobowo, córka chore gardło i katar a maz juz cos wczoraj mówił ze go gardło w pracy bolalo. Obym ja jakos przetrzymała :crazy:
 
Marzenka super wieści :-D
Martita dziękuję :-) jest duży w porównaniu do ostatniej ciąży wtedy a tym etapie brzucha widać nie było teraz jest wielki boje się co będzie później :p zdrówka dla rodzinki :-*
Annika ja też jestem ciekawa :-D

my od 6 na nogach to stała pora córeczki mojej :-D plamień na razie nie ma, mała szaleje, ja odpoczywam, po malutku ogarnęłam to co mogę w domku, dzisiaj na imieniny do szwagra idziemy :-D a jakie plany u was?
a co tam u was na obiadek dzisiaj? U mnie rybka i fryteczki :-D
 
polianna - dlaczego nie można pić herbaty z sokiem malinowym w ciąży?
Nigdy o czymś takim nie słyszałam, może dlatego że to moja pierwsza ciąża.
A zwykłą herbatę z miodem można pić?
 
Beata, pojęcia nie mam. Nawet na pierwszej wizycie lekarka wymieniala herbatę malinowa jako zakazaną. Muszę o tym poczytać
 
Ja znalazłam artykuł o herbacie malinowej na blogu położnej: Szałwia i malina – zgroza ciężarnych | Poradnik położnej

Co o tym myślicie? Miałam dość wysokie TSH: 3,75, więc zrobiłam sobie dodatkowo ft3 i ft4. Ft4 wyszło mi przy dolnej granicy 13,24 (12-22). Poszłam do swojego lekarza rodzinnego, po skierowanie do endokrynologa. Wizytę u gin mam w przyszłym tygodniu. Do gin chodze prywatnie i wszystkie badania robię sobie prywatnie, a pracuję i płacę składki, więc pomyślałam że chociaż do endokrynologa pójdę na fundusz. Lekarz mi powiedział, że wymyślam. On widzi tu normę i jak 30 lat pracuje tak nie słyszał żeby ciężarne miały inne normy. Zgłupiałam. Zrobiłam wywiad w rodzinie i okazało się, że w rodzinie taty mają problemy z tarczycą. Powinnam iść prywatnie do endokrynologa?
 
Motyl ja miałam w pierwszej ciąży tsh właśnie ponad 3 i endokrynolog powiedziała ze to zdecydowanie za wysoko i od razu zbijala mi lekami. Nie pamiętam niestety innych wyników badan tych ft3 czy ft4 wiec tu sie nie wypowiem. Nie chce Cie straszyć ale nieprawidłowe tsh w ciąży szczególnie w 1 trymestrze może zaszkodzić dzidziusiowi w brzuchu. Ja na Twoim miejscu piszlabym do endokrynologa prywatnie.
 
aniabuu to wybacz moje wścibskie dopytywania :sorry:jakoś nie wiedziałam no i przez to teraz nie zrozumiałam

Na przeziębienia co bym sama brała to na pewno czosnek i herbata z miodem w dużych ilościach

Dziś byłam odebrać wyniki tej tarczycy i na szczęście wszystko dobrze ufff ulżyło mi :)
A na obiadek dzisiaj u mnie krupnik i też rybka z frytkami a na jutro już też zaplanowałam będą placki ziemniaczane z sosem pieczarkowym :happy: Wracam do żywych, dziś długo chodziłam po sklepie i robiłam zakupy bo w ostatnim czasie to tam nawet wejść nie mogłam :sorry:

I o herbacie z malin to też słyszałam tylko że napar z ich liści powoduje skurcze- pod koniec ciąży trzeba uważać lub pić jeśli ktoś chce go przyspieszyć :happy:
 
reklama
Do góry