reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

Kurczę muszę poczytać o tym napięciu bo trochę mnie nastraszylyscie.
Moja Marcyśka już dosyć wysoko podnosi głowę i ją przytrzymuje. I już tak się buja na boki jak leży na brzuchu ze lada moment zacznie mu się obracać.

Tu zdjęcie jak podnosi głowę. Nie za wysoko jak na skończone 5 tyg?
087d8ba8482b407507e2d41ff40a5af5.jpg
 
reklama
Kitki krótko, kilka razy bylismy u rehabilitantki i ze dwa miesiące w domu ćwiczyliśmy. My mamy do zrobienia usg glowki i okolicy krzyżowej.

Alunia a dlugo tak utrzymuje glowie?
 
Dziewczyny a w szpitalu robili Waszym dzieciom usg glowki? Bo w tym szpitalu co rodzilam to na 2 czy 3 dobe brali dzieciaczki i robili im usg glowki przez ciemiaczko. I wtedy dr mowil ze u dawidka wszystko ok[emoji2] corka nie miala w szpitalu robionego.wiec nie wiem czy to jskis teraz standard czy co.

U corki jak robilismy usg glowki to miala ze 2 mce. Wyszly jej poszerzone komory czy jakies kanaly w mozgu i mielismy obserwowac czy sie bedzie poglebiac czy nie bo tak na granicy chyba byly. Po 3 mcach robilismy kontrolne usg i juz bylo ok. Nie powiekszylo sie nic. Pamietam ze wtedy z nia stresa mielismy. Teraz juz wiem co i jak.

Jutro mam tego pediatre. Pewnie zacznie sie od tego czemu nie dalam go zaszczepic w szpitalu bo polozna zabrala pusta karte szczepien i mowila ze pediatra pytala czemu pusta czy byly przeciwskazania do szczepien a na karcie wypisowej ze szpitala dawida jak byk pisze ze matka nie wyrazila zgody na szczepienie dziecka. Mam przygotowana spiewke o corcevi napieciu i odroczonych szczepieniach i ze dopoki sie nie upewnie ze z malym ok ze zdrowy i bez problemow neurologicznych to nie zaszczepie i koniec
 
Martita no ze 20-30 sekund. I tak ze 3 razy z rzędu podnosi i trzyma. Później się męczy i denerwuje i zaczyna kolysac na boki.
Wyczytałam też ze objawem mogą być czesto zaciśnięte piastki - u mojej to prawie na okrągło. No i sztywne raczki czy nóżki przy ubieraniu... Boję się tego, a raczej by tego nie przegapić, bo mała urodziła się z niedotlenieniem przecież.

Kitki tak, to chyba jest teraz standard bo u mnie w szpitalu wszystkim dzieciaczkom robili.
U nas wyszla na tym usg wzmożona echogenicznosc i w 3 mc musimy zrobić powtórkę.
 
Alunia a kiedy macie wizytę u neurologa?

Kitki my robimy usg ze względu na drgawki u Julii, w standardzie to chyba u nas nie robią. Julia miała kilka razy robione, w ogóle jej bardzo późno zarośli ciemie, pamiętam ze kontrolnie mielismy tez skierowanie do neurochirurga z tego powodu.
 
Kitki u nas też robili usg główki, brzuszka i jąder u chłopca. Z Majką (w tym samym szpitalu) tego nie robili. Pewnie jakieś nowe zalecenia. Alunia, jezeli masz wątpliwości może rozważ wizytę u neurologa prywatnie. Kosz okolo 100 zł a masz pewność, że wszystko w porządku lub wiesz co masz robić. Mój pediatra przegapił u Majki zespół ATOS a neurolog wyłapał od razu.
 
Taki mam zamiar[emoji2]

Dawid dzis przechodzi samego siebie chyba mu sie pomylil dzien z noca[emoji19] w dzien pieknie spal i jadl co 3.5godz a od 22 karmilam go juz 3 razy i ciagle steka i wyje[emoji45] dalam mu bobotic o 19 22 i 24 i co chwila sadzi baki brzuch go denerwuje. Wscieka sie stwka a kupy nie ma i spania tez nie[emoji30]

Do tego maz sie wyniosl do drugiego pokoju no go zab boli i nie wytrzyma do rana[emoji33] [emoji12] walczy salej o przezycie biedaczek[emoji6] i jeszcze przed chwila corka wstala bo ja pewnie dawid obudzil i oznajmila ze chce pic i jesc[emoji30] [emoji30] ....
Poprosze juz o poranek[emoji5] [emoji5] [emoji5] [emoji5] [emoji5]
 
reklama
Wizyta u neurologa za 2 mc. Pójdę najpierw do pediatry zobaczymy co mi powie, a jak nie to sprawdzę prywatnie co i jak z tym tak jak radzicie.

Kitki współczuję nocki :-/
Moja tylko kolo 4 zaczęła stękać, więc już do rana spała u mnie na brzuchu.
 
Do góry