reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

Trix ja nie miałam swojego oświadczenia. A czemu Ty chcesz pisac cos swojego, wystarczy ze powiesz ze wstrzymujesz sie ze szczwpieniami a tak to zaraz bedziesz miala sanepid na glowie...
 
reklama
Martita, bo czytałam, że.e.wielu szpitalach nalegaja na.oświadczenia więc przygotowalam swoje, bez tych bredni ze zostałam.poinformowana o wszystkim co do tyczy szczepienia Ito :-p
Ale sama się.z nim nie wyrwę.
 
Martita nie. nawet nie wiem jak by takie tu znaleźć. ale jest ok, mały pięknie przybiera na wadze, zadowoleni jesteśmy :)

aniabuu kochana, grunt ze malutka wcale nie wazy tak mało, 2300g to wcale nie byle jaka waga :* a moze się nawet pomylili i będzie ważyć jeszcze więcej niz przewidują. ja rodzilam w 37+5 i dzidź zdrowy i rumiany, u ciebie będzie tak samo, zobaczysz! :*
 
Dżoana jesteś bardzo silną kobietą i podziwiam Cię za wytrwałość. Gratuluję córeczki, jest na prawdę duża. To okropne, że w 21 wieku lekarze męczą kobietę tyle czasu zamiast od razu podjąć decyzję o cc. Widocznie masz z szyjką to samo co ja, pamiętasz jak pisałam, że miałam pełne rozwarcie, ale twardą i długą szyjkę? Z tym, że mojej córce spadło tętno i zrobili mi cc szybko.
Kasiunia, Tobie również gratuluję maleństwa! Co do bólu to ja po 2 cc doszłam do siebie szybciej niż po cc i bardziej bolało mnie tylko obkurczanie macicy przy karmieniu przez pierwszy tydzień. Niektóre kobiety nie reagują na morfinę i muszą mieć inne leki przeciwbólowe. U nas w szpitalu nie podaje się dlatego już morfiny. A moja teściowa sama prosiła po cc o leki na paracetamolu bo jej tylko to pomagało.
Alunia usg główki i brzuszka robi się teraz w standardzie, nie martw się na pewno będzie ok ( ja też martwiłam się, że znajdą jakąś nieprawidłowość). Głowa do góry!
Milka moja bratowa i przyjaciółka miały wklęsłe sutki i obie karmiły piersią do roku początki były trudne ale przystawiały maleństwa często do piersi i maluchy załapały a sutki się wyciągnęły w końcu. Oczywiście jeśli chcesz to próbuj, a jak jest Ci wygodniej z butelki to rób tak dalej ważne żeby się nie stresować i znaleźć złoty środek
 
Trix - ja tez nie zamierzam szczepic i zadnego oswiadczenia im nie przygotuje. Ciekawe czy sami wyskocza czy tylko ustnie wystarczy. Jak wyskocza to nie podpisze ze nie zamierzam szczepic, co to to nie, bo by mieli podkladke w sanepidzie. Napisze ze nie chce szczepic w pierwszych dniach i ze zaszczepie w terminie pozniejszym u pediatry:p a pozniej jak beda sie czepiac to powiem ze maly ma katar, pozniej bedzie mial kaszel itd az znudzi im sie do mnie wydzwaniac;)

Kasiunia - to z twoja corcia byla jak z moja nadia, tez jej tetno skakalo tylko ze tak od 80-180 i wzieli mnie na cc poza kolejnoscia, tez nie czekali na nic. Dobrze ze tak szybko zareagowali

Aniabuu- jak malutka nie rosnie to moze cos z lozyskiem i lepiej zeby ja wczesniej wyjeli. Nie placz bo to na pewno Wam nie pomoze. Nie zazdroszcze stresu. Daj znac po konsultacji

Klaczek - tak mam dzis wizyte o 14.30

Zaliczylam dzis urzad. Pojechalismy z tym autem do rejestracji ponownie. Do pani naczelnik. Oczywiscie pokoj zamkniety. Amba. Nikt nie wie gdzie jest. Pewnie jeszcze nie przyszla do pracy bo bylismy ok 8.15;) maz mowi ze odpuszczamy bo bez sensu szkoda nerwow i ze on do pracy jedzie. Mowie ze nie ma mowy nie rusze sie stad poki nie zalatwie i nie bede czekac kolejnych 3tyg na termin skoro babsko nas pogonilo bezpodstawnie. Wiecie od 3 nie spie, wszystko mnie boli, chodze wsciekla jak to na koncowce ciazy wiec piorunami z oczu strzelam;) wzielam inny wolny numerek i tlumacze pani ze bylam w pt i pani obok mnie odpultala bezpodstawnie bo dokumenty sa ok i ze chce to dzis zalatwic i ze czekanie na termin odpada. Oczywiscie zaczela brzeczec swoje ale mowie ze uwazam ze jest ok i sie czepiaja i w takim razie albo mi podadza konkretny przrpis ktory o tym mowi albo niech mnie pokieruje gdzie mam oficjalna skarge zlozyc na obie panie skoro ta tez twierdzi ze jest nie tak... 15 min pozniej dostalam nowe tablice i mam zarejestrowane auto:D maz stwierdzil ze w zyciu by nie uwierzyl ze sie uda
Pozniej zakupy warzywne na ryneczku zaliczylismy i on pojechal do pracy a ja odpoczywam i za godz jade do gina
 
Wiedziałam, że w poniedziałek miałam o coś spytać, ale zapomniałam o co mi chodziło - Kitki, właśnie o te tablice miałam podpytać, jak poszło ;) Dobrze, że potrafisz postawić na swoim :) kwadrans i sprawa załatwiona, a nie czekanie przez 3 tygodnie. Eh, Ci urzędnicy.

Ivete, tak po cichutku? ;) Gratulujemy:) Jak sobie radzicie w domu?

Aniabuu, to nerwowo pod sam koniec :( Wiesz, że wagi nie da się określić ze stuprocentową pewnością, ale jeśli coś niepokoi lekarza, dobrze że reaguje. Jesteśmy z Tobą.

Nie wiedziałam, że sanepid może się przyczepić do braku zgody na szczepienie, ja, jeśli nie zgłupieję w szpitalu, też zastrzegę, że szczepienia później, po dokładniejszych badaniach, w tym - neurologicznych.
 
reklama
Ivete gratuluję dzidziusia i nawet już dzisiaj w domku.

Aniabuu nie masz co się martwić. Ja urodziłam Damianka z wagą dokładnie 2.000 gram (w szpitalu spadł do wagi 1.850 gram). Stwierdzili u mnie hypotrofię bo mały nie przyrastał na wadze. Zatrzymali mnie w szpitalu i 3 razy dziennie monitorowaniu Ktg bo w przypadku hypotrofii spada tętno u dziecka. I tak też u mnie było, odnotowali spadki tętna w trzecim dniu pobytu w szpitalu i zrobili szybką cesarkę. Damianek urodził się zdrowiutki, tyle że malutki. Teraz przyrasta na wadze i w sobotę ważył 2.350 gram. A poród miałam w 36t + 3d. Także u Ciebie jest o dużo lepiej (o ile dziecko rzeczywiście nie przyrasta na wadze) bo nie dość że dziecko większe, to masz jeszcze starszą ciążę, także głowa do góry, wszystko będzie ok :)
 
Do góry