reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2013

Wawka - bo ja sobie wymyśliłam Projekt, który ma na celu rozwój maluszków przez zabawę. Nigdzie czegoś takiego w internecie nie znalazłam, więc postanowilam zapelnić lukę. Projekt polega na zabawie z Malenstwem podług tematu. Projekt ma 10 etapów, każdy etap trwa tydzień i ma inny temat. I w związku z tym, że Projekt zaczął cieszyć się powodzenie, postanowilam z koleżanką, która mi pomaga, że zrobimy konkurs dla najbardziej kreatywnej mamy (bo zabawy wymyslasz sama, byle były oryginalne i chociaż luźno dotyczyły tematu, np. Wstążka, sznurek, sznurowadło - rozkminiasz temat i wymyślasz zabawy, bawisz się z Michalinką, robisz przy tym fotki, fotki wysyłasz na maila) My wybieramy najlepszą zabawę z dzieckiem i nagradzamy mamę.

Dość dobrze to napisałam? Zrozumiałe? :D

I powiem Wam, dziewczyny, że w życiu się nie spodziewałam, ze znajdziemy tylu sponsorów. Mamy okolo 30 nagród, przez co rozbudowałyśmy konkurs na nie tylko blogujące mamy. Ale w konkursie mogą wziąć udział mamy, które bloga nie posiadają, wystarczy popykać fotki danych zabaw wymyślonych i wysłać na maila. A jeszcze co do nagród - firmy, wydawnictwa, osoby produkujące handmade - mnóstwo tego. Wyd. Publikat przysłało mi już 10!!! pięknie wydanych książek, Zakamarki (jak ja kocham te wydania) 3 książeczki, Skarb Matki 6szt kosmetyków, Bozzolo fashion fundnęło bluzę za 130zł, i wiele innych firm i osób, które się dzielą swoimi produktami.

Się wygadałam, ale tym ostatnio żyję. I bardzo bym chciała, zeby wszystko się udało i wyszło. Ruszamy w poniedziałek.

To jest coś, co uwielbiam robić. :)
 
reklama
oj, wielkie dzięki za wyjaśnienie :-D Niezła jesteś.
Muszę zatem poczytać na stronie samo_się i się zastanowić bo ja raczej z tych mniej kreatywnych. Jutro sobie na spokojnie ten cały projekt przemyślę :-D
 
Świetny pomysł no i gratuluję że znalazłaś coś co daje Ci radość :) nie wiedziałam że masz takiego bloga muszę poczytać :) go
Dziewczyny powiem tak ja tak narzekam ale powinnam narzekać na siebie bo ja w sumie nie musiałam iść do pracy bo jak na razie odpukać oboje z mężem pracujemy i pieniędzy wystarcza ale boję się że stracę pracę jak pójdę na roczny a po roku czy po 2 pójdę znów na macierzyński roczny. No i ja jestem inżynierem boję się że wypadnę z branży. No i tak zadecydowaliśmy że pójdę na pół roku nie wiem podobno łatwiej takiemu maluchowi pogodzić się z tym. Wiem jedno mi nie jest łatwo najchętniej zostałabym z nią aż pójdzie do szkoły :)
 
Ostatnia edycja:
Anka uwielbiam twoja energie :-D mam nadxieje ze projekt da ci mnóstwo satysfakcjiU nas spokojny dzien mania penetruje nowe przestrzenie wspina sie gdzie moze najchetniej na mame lub tate :-DAvh i juz mam pewnosc ze bananki nie sluza malucie boo po dwoch dniach bananka w siateczce mamy znow niefajne kupki... Troche zal bo Mania uwielbia...Teraz spróbujemy jabluszko ciekawe czy tez jej sie spodobaCo do Blw tez mi podoba udea i juz raz dalam mani owocki do wyboru :-D niestety szybko wyladowaly na podłodze ale bedziemy probowac :-)
 
Anezram, ja w pracy boję sie tylko atmosfery bo jest kwaśna, myślałam, że wszystko minie przez ten rok....ale jakoś nie minęło :/ a do pracy chętnie wrócę, lubię swoją pracę...
Ja wiem, że to złe może myślenie, ale nie można całego swojego życia na dziecko poświęcać bo ono dorośnie i pójdzie swoją drogą...
 
Anka - super że rozpoznałaś przyczynę uczulenia Ksawerego, tylko szkoda że to akurat czekolada. Lubię od czasu do czasu pojeść. Dziś zjadłam prawie całą wawela z masą krówkową i kupiłam jeszcze 2 czekolady 90% kakao:-) No i gratuluję PROJEKTU! Ciekawa sprawa. Ksawery ma kreatywną mamę:-D
Fel – też słyszałam że gęś to w sumie porządna rzecz, bo ona nie urośnie w 5 tygodni na antybiotykach i hormonach tak jak kurczak, tylko trzeba ją dłużej pochować. (sory za reklamę kurczaków. Do tej pory moje główne mięso to filet z kurczaka, ale tydzień temu byłam na wykładzie, gdzie tak mi go „zareklamowano”).
anerazm - mam podobne powody do Twoich, aby wrócić do pracy. Ja mam jeszcze 3 tygodnie urlopu wypoczynkowego. A z kim zostawiasz maluszka? Niania? Bo ja będę później szukała i nie wiem od czego zacząć. Nie wyobrażam sobie tego:eek::eek::eek::eek:

Dziś po raz pierwszy podałam małej kaszkę zdrowy brzuszek na dobranoc, a na popitkę pierś. Ciekawe jaka będzie nocka. Właśnie uporałam się z robieniem zapasu obiadków. Zrobiłam 8 słoiczków z łososiem i 8 z królikiem. W zamrażalce mam jeszcze 3 z kurczakiem i 2 bezmięsne. Myślę o urozmaicaniu tych obiadów i chyba poszukam jakiś gospodarstw ekologicznych w okolicy, bo chciałabym kupić coś czego nie mam ze swojego ogródka.

Dziewczyny, a te chrupki kukurydziane to jakieś „dzieciowe” są czy takie zwykłe?
 
anka - spróbuj jeszcze z czekoladą 90-95%, bo może to jednak mleko z tej czekolady uczula, a nie kakao. Ja od piątku mam gości i zrobiłam 8 rodzajów past na grzanki, niestety część z jogurtem, albo fetą, popróbowałam tylko ciupnikę i niestety Szymek ma dzisiaj czerwone placki na twarzy, tak więc u nas na bank skaza białkowa:-(
 
reklama
Wiosna: zwykłe chrupki kukurydziane. Tylko u nas sparwdzają się bardziej te długie pałki bo mała chrupka szybko chowa się w rączce i jest płacz ;-)
Mamy juz też za sobą próbę biszkopta, bardzo smakował ;-) Zosce jak była w podobnym wieku to kupowałam wafelki ryżowe z hippa ale teraz jakoś u nas nie mogę znaleźć takich bez smakowych.
 
Do góry