reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwiecień 2011

Helou :)
Spaaaać mi się chce strasznie :confused2:. Niby położyłam się ok 23iej ale Tymek spał z nami od północy i M. miał jego nogi w boku a ja głowę, więc można sobie wyobrazić ile nam miejsca zostało w łóżku :eek:. A to tutaj mamy 140 cm, dziecię jakieś 85, więc prosty rachunek.
W robocie cisza, wszyscy wyjechali na to spotkanie i niby ok, bo można by odpocząć psychicznie od nich ale roboty zostało dużo... :baffled:. Kawę trza zrobić i poodpisywać, ale chyba troszku zapomniałam co komu... ok, idę robić kawę i zaraz wracam...

ok, zrobiona, piję pyszniutką i piszę... ale co?!

nati, Ty co godzinę sprawdzałaś czy oddycha, ja na noc włączam czujnik oddechu, mimo, że łóżeczko 20 cm od łóżka stoi :-)

aenye, trudne pytanie kiedy do Gdyni przyjadę, jak nie ma brata to ciężko, bo nie mam z kim domu i psa zostawić :baffled:, aaaa no i gratki, że już tak fajnie Feluś je :tak:.

baby, fajna ta klawiaturka - ale cena nie mała, choć to przecież na roczek ma być, czyli w sumie normalna.
Z tymi prezentami dla Adiego przykra sprawa faktycznie, Tymek dostał pod choinkę tyle, że się pod drzewkiem nie mieściły, chociaż na wigilii sami byliśmy... no i oczywiście, że nie liczy się za ile tylko, że jest :-). Ja w ogole jestem przeciwnikiem drogich prezentów bo potem rosna tacy mali materialiści jak chrześniak M. tylko, żeby kasę dostać.... no masakra (ma 15 lat). Teraz nasze dzidziki są malutkie i jeszcze nie kumają wartości prezentów, ale później będę sie starała dawać drobne prezenty na urodziny, pod choinke itp, a takie rzeczy jak np. komputer będą kupowane tak po prostu jak będzie potrzeba, a nie jako prezent!

Aneczkaaa, ja myślę, że te kupy to po jedzonku dorosłym, Tymek tez większe wali jak zje z nami nasze żarcie :tak:.

A w weekend zrobiłam mu spagetti, było tak pyszne, że połowę sama Mu wyżarłam i oczywiście nie użyłam ani ziarenka soli (ale ja w sumie sama dla nas mało używam). W tygodniu dostaje słoiki, a w weekendy staram się gotować. Taka ze mnie weekendowa mama :-p.

eywa, ano koło 100 mamy do siebie... czekaj sprawdzam dokładnie... 94,6 km mam od siebie do Ciebie :-D (mieszkam (obecnie) koło Szczecinka jeśli Ci to coś mówi)

mitaginka, popieram eywe - u nas też bardzo różnie z drzemkami i wieczornym zasypianiem, a tak pieknie było, maks 20:00 spał, a teraz.... uhuhuhu...

a Tymek na nununu wyciąga swój zacny paluszek i macha w prawo i w lewo - najczęściej robi to do psa bo wie, że jak ten chce go polizać czy mu coś zabrać lub za blisko nochalem zbliża sie do jego buzi to my mówimy Maboo - nie wolno! i Tymek robi wtedy tak paluszkiem :-D boskie to jest :)
 
reklama
ducha :) to musi slodko wygladac, jak grozi psu paluszkiem :D moj tak slodko wyglada, kiedy podnosi raczke do gory i tak nia kreci (dlonia) jakby chcial nam cos pokazac, i patrzy do gory na ta raczke :D jakby cos widzial, czego my nie widzimy.. ponoc dzieci widza anioly.. i duchy :D hehe.. jak na to patrze jestem sklonna uwierzyc :D

ale laski.. tak sie pochwalilam, ze mlodemu nic nie jest po tych kaszkach, ale chyba ma alergie jednak. na gluten.. tzn na manne.. nie wiem, od daaawna daje chlebek, paluszki takie grube do chrupania, herbatniczki, chlebek typu sonko, zbozowe takie. a teraz od ilu, 2 czy 3 dni daje mu na sniadanie (chcialam raz dziennie, na sniadanie wlasnie) kaszke manna i znowu mu wysypalo troche buzie.. malutkie te krosteczki, wokol ust tylko, tak jakby tez od sliny, ale slini sie non stop od dawna przeciez. ale przybywa ich - dzis ma ich wiecej niz wczoraj. smaruje bepanthenem i do jutra daje czas, jak nie zejdzie to zrobie jutro czy pojutrze mu te testy z krwi, ponoc mozna rozpoznac w ten sposob alergie na gluten konkretnie. ech :-( a kupki przeciez ladne robi :/ i nigdzie indziej nie ma tych zmian. i nie mowiac o tym, ze daje ciagle te chlebki itp i po tym nigdy NIC mu nie bylo (no ale tez ile on tego jest w stanie faktycznie ZJESC). juz nic nie kumam!!!
 
Dzień dobry .

niekapki - ja mam Nuby,ale jak na razie się wystraszyła go i poczekam trochę,
ja mam butelkę z tą przejściówką i mnie to problemu nie robi,raz owszem zapomniałam ale jak w sklepie bylismy robiłam jej i jak trząchałam to sie tylko ludzie patrzeli heheheh,bo jak z prysznica heh.

aneye - a nie jest to może po soczkach jakiś czy herbatkach ?,albo za często tej kaszki dawałaś,ja jeszcze manny nie dałam,( boje się ),tzn dałam tę w kartonie nestle chyba .

mała mi dziś przyszła z dużego pokoju do sypialni :),najpierw jak weszła do przedpokoju tak zza framugi spoglądnęła do sypialni zobaczyła tatę i jak się spieszyła hee jak to słodko wygląda :D
 
Helou :)
Spaaaać mi się chce strasznie :confused2:. Niby położyłam się ok 23iej ale Tymek spał z nami od północy i M. miał jego nogi w boku a ja głowę, więc można sobie wyobrazić ile nam miejsca zostało w łóżku :eek:. A to tutaj mamy 140 cm, dziecię jakieś 85, więc prosty rachunek.

Ducha, jakbym o Adasku czytała :-D Tez się rozpycha, tyle, że dziwnym trafem przeważnie tyko na mojej części - ale mamy 160cm i do niedawna było to szalenie komfortowe 160cm ;-) Młody uzurpator nieco to zmienił - wpycha mi nogi w brzuch lub głowę pod ramię.
Z choinką i prezentami też tak mamy u mnie w rodzinie - dajemy sobie mnóstwo drobnych/średnich prezentów zamiast np. jednego dużego. Adaś dostał mnóstwo zabawek i innych rzeczy. W rodzinie męża nie dawało się prezentów w ogóle :szok: ani na gwiazdkę, ani na urodziny/imieniny :szok:, ew. dzieciom, dorosłym nie.
 
Ducha- z psem do Gdyni przyjeżdzaj to się nasze psy pobawią razem albo zostaw niani jak Cię nie będzie to zamiast do Tymka to do psa będzie przychodzic :-)

Aenye- no dziwne z tymi kaszkami, a manne gotujesz czy jest na mm?? bo to może mm a nie kaszka?? tj tam może jest mm którego Felek nie akceptuje

my po zważeniu i zmierzeniu. 9,7 czystej wagi i 74 cm długości. jeżeli chodzi o centyle wiekowe jest na 90 ale wzieła jakąś inną książkę gdzie się do wzrostu porównuje to idealnie na 50 :-)
Więc jest idealna hhahahahah
 
nati, pies jak zostaje sam w domu to strasznie dużo szkód robi - chata do remontu normalnie i dziad agresywny jest do innych psów, nosz koszmar jakiś z nim. A teraz jakbym miała przyjechać to tylko na weekend bo praca w tygodniu to Wy i tak czasu nie macie bo mężowie w domach ;). Kurde, muszę w tego totka wygrać to rzucę pracę i będę miała czas na kawkowanie z Trójmiastkowymi forumkami - ot i am cel na ten rok :)))

aenye, Ty to się masz z tymi krostkami - może faktycznie zrób mu test, no ale przy alergii na gluten to chyba krosty nie wyskakują tylko jelita nie daja rady (lecz pewności nie mam) :(

Tymkowi znowu się zrobiły te suche place na nóżce - no kurde boję się, że to się tym zasranym AZSem skończy :(((. koleżanka ma podobny problem (jej córa ma dwa latka) i trafiły teraz do jakiegoś profesora (w Poznaniu mieszkaja i tam jest ten profesor) i dostała jakiś krem na to, nie na receptę, ma mi przysłać nazwę, spróbuję, a co, może akurat pomożę, bo już nie mam pomysłów :confused:

aaaa, a z niekapków używamy TT tego z gumowym ustnikiem i nic a nic z niego nie wylatuje, a Tymek nieźle nim trzepie :tak:
 
Ducha-moja tez strasznie agresywna do psów tj suk :-(, to ta rasa tak musi mieć :-(, ja wygrywam tez w totka kupuje dom i rodze synka :-D:-D
 
Aenye właśnie pomyślałam to samo co Nati, że to może mleko z kaszki, cieszę się, ze pomogłam w kwestii kubka :) co do regałów to wrzuc foty jak kupicie :)

Nati no to widzę, że masz niespełna 10kg ideału w domu :tak: tylko pogratulować :)

Ducha no właśnie o to mi chodziło, żeby chociaż jakiś drobiazg, bo nie chodzi mi o jakieś super drogie rzeczy tylko o pamięć, no ale cóż... akurat z tymi znajomymi robimy sobie prezenty w takiej kwocie mniej więcej więc dlatego wiem, że mogę sobie na takie coś pozwolić, innym to bym raczej tańsze rzeczy znalazła, no i przynajmniej 2-3 opcje do wyboru w różnych cenach żeby mogli wybrać to na co ich stać

Aneczka tak to jest niestety... człowiek się stara a inni to olewają i idą na łatwiznę...:cool:

Mitaginko jeśli to kolejna taka sytuacja i dzieje sie tak często to może porozmawiajcie z teściową, albo raczej mąż, a jeśli pierwsza to może taki dzień ma Tysia, Adiemu też czasami sie przytrafi, że szybko idzie spać po drzemce albo odwrotnie nie śpi prawie wcale

dzisiaj na obiad robię pizzę czyli idę na łatwiznę :-D a tak powaznie to życzenie małża, ma smaka na pizzę dzisiaj :)

idziemy na spacerek i do sklepu, bo herbatka Adiemu się kończy, mleko trzeba kupić i pewnie jeszcze kilka drobiazgów, a pogoda jest śliczna, słoneczko, prawie 11 stopni i wiatru tez prawie nie ma więc trzeba wykorzystać :)
 
Ostatnia edycja:
PIZZAAAAAAAAAAAAA!!!! Boszzzz od dwóch dni - z dzisiejszym trzech, za mną chodzi, ale taka pyszna a u nas w miasteczku nie ma takich pysznych, a samej mi się robić nie chce, coć chyba zrobie pizzerinki knorra będzie szybko i smacznie :tak:.

A w ogóle powiem Wam tak: kupiłam teraz bebilona bo jak pisałyście (na fb chyba), że najwięcej pediatrów je poleca no i jest najbardziej treściwe itp, i co?! Tymek nie chce go pić, moje wszystkożerne dziecko czegoś nie chce :szok:, więc nie zostaje nic innego jak wrócić do NAN... i chcij tu dobrze mamo ;-)
 
reklama
a u nas dzisiaj naleśniki z mięsem i barszczyk czerwony. Asia dostała wszystko na raz tj barszcz z mięsem i naleśnikiem :-)
Pizza się objedliśmy ostatnio bo mój m zawsze robi 4 wielkie!!!! i przez 2-3 dni je jemy.
A i jeszcze Pani doktor nie mogła sie nadziwic ile ma zębów i podobno wyjątkowo ładne bo nie zawsze mleczaki sa ładne hahahaha
 
Do góry