reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2011

Marma trzymaj się, wszystko będzie dobrze :-)
Agathy na gardło polecam tamtum verde (pyszne w wersji miodowo cytrynowej;-)), isla tez jest bezpieczna i dobrze działa (smak czarnej porzeczki) i syrop Stodal, ostatnio mi lekarz polecił jak miałam problemy z gardłem
Nati_k dobrze, że Tobie juz przeszło, trzymam kciuki, żeby rodzinka też doszła do siebie :-)
 
reklama
Marma - życzę jak najszybszego przystosowania się organizmu do tego dziadostwa,pamiętam jak z Hubertem byłam w ciąży od 24 tygodnia mnie się zaczęły skurcze porodowe i w szpitalu byłam no i oczywiście fenoterol masakra ,przy mojej jeszcze nerwicy lękowej i serca myślałam że zejde

a dziś ostatnią dawkę luteiny biorę i od jutra już nic,więc mam ogromnego stracha jak to będzie ,czy powtórzy się też to co 8 lat temu.


chorym zdrówka szybkiego,ja się boję cobym od Huby nie złapała ...

no i Witam Was :happy2:
 
Witam porannie z płatkami śniadaniowymi:-)

Marmazdrówka dla ciebie:sorry:

czesc Mamuski!!!
marma- trzymaj sie, i duzo lez, odpoczywaj.ja ostatnio tez tydzien lezałam ( bralam no-spe i duphaston). teraz jest juz lepiej.

Dziewczyny znacie jakies sposoby na GARDŁO!!!od wczoraj mnie boli :-( jakie leki mozna stosowac na gardło?

pozdrawiam

ticker.php

Ja tabletek zadnych nie biore a płukam od czasu do czasu woda z solą:tak:

Dziewczyny czy was też jeszcze spojenie łonowe boli?? Z Olkiem jak juz ta macica sie rozciagnel to przeszlo a teraz bywa ze ruszyc sie nie moge:eek:

Milego dnia
 
Cześć ciężarówki :)
Mnie od wczoraj męczą bóle glowy. W nocy było tak źle, że musiałam brać apap, bo mało nie wymiotowałam z bólu. Zawsze miałam takie migrenowe jakby bóle ale teraz w ciąży mam ze zdwojoną siłą i częściej. Nawet jak leżę to się nie da wytrzymać, światło denerwuje, dźwięki też. Teraz też się zbliża większy ból ale z apapem jeszcze poczekam.
Dzisiaj muszę być w pełni sił, bo trzeba ugotować obiadek no i dotrzymac towarzystwa teściowi, bo nas z rana nawiedził, bo ma w Lublinie szkolenie i na 14 przyjdzie znowu i aż do wieczora będzie siedział.

marma, życzę jak najmniej skutków ubocznych leku i żeby skurcze ustały zupełnie aż do porodu :* Leż jak trzeba i się nie wysilaj, bo dzidziuś najważniejszy.
nati, współczuję rodzince i Tobie. Wiem, co przeżywacie, bo ja w tym roku już 3 razy miałam jelitówkę i u mnie to się kończyło zawsze izbą przyjęć i zastrzykami przeciwwymiotnymi. Pijcie dużo żeby płyny uzupelniać.
agathy, na gardło też jest dobre tradycyjne mleko z miodem i łyżeczką masła. Ja ostatnio na gardło miałam zalecone płukanie septosanem. Zdrówka życzę.

Idę się brać za buraczki na barszczyk, bo mąż sobie na 12 zupę zażyczył jak wróci z pracy. A potem kurczak w kokosie mniam :)
 
Witam :-) Ja jak zwykle dopiero niedawno wstałam. ALe się dzisiaj wyspałam- już o 24:30 zasnęłam, co nigdy mi się nie zdarzało ostatnio :-) To już dzisiaj :-D Jejku, nie mogę się doczekać, a tu do późnego popołudnia jeszcze muszę wytrwać. Trzymajcie kciuki, żeby moje maleństwo ładnie się ułożyło i żeby pokazało, co ma między nóżkami lub czego nie ma :-D Cała rodzina się dzisiaj niecierpliwi, więc mam nadzieję, że dzidziuś nam żadnego numeru nie wywinie ;-) Mam nadzieję, że wszystko inne też będzie z malcem ok. Kurczę, miałam się nie stresować, ale już od samego rana małe nerwy czuję.
 
hej hej
zrobiliśmy wczoraj około 90 pierogów i padłam. kręgosłup mnie tak bolał, że jak położyłam się z Jaśkiem na chwilę, to wstać nie mogłam
dziś na szczęście lepiej. a jak wyspałam się!! od 21 do 7 rano
Marma - trzymam kciuki, żeby skurcze sobie poszły. fenoterol jest wstrętny, ale bardzo pomaga. mam tylko nadzieję, że dostałaś jakiś isoptin czy coś na obniżenie ciśnienia?
Agathy - na gardełko zawsze używam miodowo-cytrynowego Strepsils. nie zawiera salicylanów (zabronionych w ciąży, a ja dodatkowo mam na nie alergię)
Katia - od 8 lat mam łóżko piętrowe - metalowe. można zdjąć górne i postawić obok, można zdemontować drabinkę i łobuzy nie wejdą na górę. przy zakupie, zwróć uwagę, żeby miało wzdłuż belki podtrzymujące, bo same drewniane listwy pod materacem potrafią się złamać i np mój kuzyn spadł w nocy na siostrę śpiącą niżej.
AguHan - dobrze, że się odezwałaś.

a co z Joll???
 
Dzień doberek wszystkim :)
Chorującym życzę szykiego powrotu do zdrówka i jak najmniejs stresu.
I trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty.

A tu coś na poprawę humorku :)
Baba wstała wczesnym rankiem, posprzątała dom, wydoiła krowę, wygnała na pastwisko, zbudziła dzieci, nakarmiła i wyprawiła je do szkoły, naostrzyła kosę, poszła na łąkę, nakosiła trawy, narąbała drewna, przygotowała obiad, nakarmiła dzieci, zrobiła pranie, po czym znów poszła w pole, kosiła do zmierzchu, przygnała krowę do obory i wydoiła, przygotowała kolacje, nakarmiła dzieci, wykąpała i położyła je spać, sama sie wykąpała, przekąsiła kromkę chleba, zmówiła pacierz i w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku położyła sie spać.
Nagle zrywa sie :
- O matko boska, przecie chłop niewyruchany od rana !!!
 
Było już na wesoło, teraz będzie wzruszająco:

Pewnego razu było dziecko gotowe, żeby się urodzić. Więc któregoś dnia zapytało Boga:
- Mówią, że chcesz mnie jutro posłać na ziemię, ale jak ja mam tam żyć, skoro jestem takie małe i bezbronne?
- Spomiędzy wielu aniołów wybiorę jednego dla ciebie. On będzie na ciebie czekał i zaopiekuje się tobą.
- Ale powiedz mi, tu w Niebie nie robiłem nic innego tylko śpiewałem i uśmiechałem się, to mi wystarczało, by być szczęśliwym?
- Twój anioł będzie ci śpiewał i będzie się także uśmiechał do ciebie każdego dnia. I będziesz czuł jego anielską miłość i będziesz szczęśliwy.
- A jak będę rozumiał, kiedy ludzie będą do mnie mówić, jeśli nie znam języka, którym posługują się ludzie?
- Twój anioł powie ci więcej pięknych i słodkich słów niż kiedykolwiek słyszałeś, i z wielką cierpliwością i troską będzie uczył Cię mówić.
- A co będę miał zrobić, kiedy będę chciał porozmawiać z Tobą?
- Twój anioł złoży twoje ręce i nauczy cię jak się modlić.
- Słyszałem, że na ziemi są też źli ludzie. Kto mnie ochroni?
- Twój anioł będzie cię chronić, nawet jeśli miałby ryzykować własnym życiem.
- Ale będę zawsze smutny, ponieważ nie będę Cię więcej widział.
- Twój anioł będzie wciąż mówił tobie o Mnie i nauczy cię, jak do mnie wrócić, chociaż ja i tak będę zawsze najbliżej ciebie.
W tym czasie w Niebie panował duży spokój, ale już dochodziły głosy z ziemi i Dziecię w pośpiechu cicho zapytało:
- O, Boże, jeśli już zaraz mam tam podążyć powiedz mi, proszę, imię mojego anioła.
- Imię twojego anioła nie ma znaczenia, będziesz do niego wołał....
"MAMUSIU".
 
Witam!!!!!

Dziękuję wszystkim za gratulacje!!! My się bardzo cieszymy z tego synka, a Basia juz się nauczyła mówić Michaś:-)

Katia, Krakowianka, mnie też plecy bolą. Po pierwszej ciąży przechodziłam długą rehabilitację. I teraz staram się ćwiczyć codziennie, gdy tylko mam lenia przez 2 dni to od razu odczuwam. Może się przejdzcie do jakiegoś lekarza rehabilitanta, zaleci Wam ćwiczenia odpowiednie w ciąży, wzmacniające mięśnie. Ja jeszcze 1 w tygodniu chodzę na pilates.
Katia, co do łóżka to my też się zastanawialiśmy. Teraz chcemy Basi zmienić, żeby potem w kwietniu nie zabierać jej łóżeczka dla nowej dzidzi. I powiem Ci szczerze, że boimy się piętrowego. Ja się osobiście boję, że spadnie, nawet za 2 lata. Wiem, że to bardziej funkcjonalne ale dzieci chorują, w nocy będzie chciała siku, zapomni, spadnie. My z mężem mieliśmy wiele wątpliwości. I zdecydowaliśmy się na takie rosnące wraz z dzieckiem z Ikei IKEA | Dzieci | Łóżka dla dzieci | LEKSVIK | Rama łóżka, reg. dług./podst.szczeb.
Dla drugiego potem też takie kupimy. U nas pokój dla dzieci ma 16m, więc jakoś pomieścimy, choć za dużo miejsca potem przy rozłożonych już do 2m też nie będzie.

Lenka, przykro mi, że nie możesz się z mamą dogadać, wiem, że to jest bolesne.

Ja mandarynkami i jabłkami się objadam:/ Koleżanka mnie ostatnio uświadomiła, że od tego też się tyje. No ale jak się chce słodkiego to chyba lepiej zjeśc owoc niż ciastko;)
Zgadzam się w 100%! Choć ja niestety ostatnio po słodycze sięgam:zawstydzona/y:

AguHan, jak zdrówko? Mi te leki co wymieniłaś nie pomogły i w końcu Macmiror500 zadziałał, teraz jest OK na szczęście.

Jeszcze was nie poczytałam ale zaraz nadrobię. Muszę wam to po prostu napisać.

Od soboty ruszam ze studiami :-D Otworzyli mój kierunek :-D Właśnie dostałam pismo z uczelni :-D:-D:-D:-D ale jestem szczęśliwa. To najlepszy prezent na mikołaja, no może poza synusiem ;-):-D

Jej Marma, ja Cię podziwiam!!! Przy dwójce dzieci będziesz miała siłę??? Co to za studia?:-)


hej, babeczki.

jestem totalnie out of system, nie mam na nic sily, nawet odpisywac na bb. w pracy SAJGON to malo powiedziane, na jutro az 1150 paczek - to absolutny rekord. najlepsze dni w zeszlym roku - 600-700 paczek. oczywiscie nie damy rady tego zrobic wszystkiego.. czas dostaw sie wydluzy.. no i meza w ogole nie widuje poza praca. dzieci az tesknia :-)

Aenye, 1150 paczek dziennie???????!!!! W szoku jestem:-D, to czym Wy handlujecie? Rozumiem, że to przed gwiazdką tak?

Agathy, płukanka z solą nie zaszkodzi. Poza tym w ciąży można Tantum Verde pastylki do ssania, mi pomagają.
 
reklama
Cześć ciężarówki :)
Mnie od wczoraj męczą bóle glowy. W nocy było tak źle, że musiałam brać apap, bo mało nie wymiotowałam z bólu. Zawsze miałam takie migrenowe jakby bóle ale teraz w ciąży mam ze zdwojoną siłą i częściej. Nawet jak leżę to się nie da wytrzymać, światło denerwuje, dźwięki też. Teraz też się zbliża większy ból ale z apapem jeszcze poczekam.
Dzisiaj muszę być w pełni sił, bo trzeba ugotować obiadek no i dotrzymac towarzystwa teściowi, bo nas z rana nawiedził, bo ma w Lublinie szkolenie i na 14 przyjdzie znowu i aż do wieczora będzie siedział.

marma, życzę jak najmniej skutków ubocznych leku i żeby skurcze ustały zupełnie aż do porodu :* Leż jak trzeba i się nie wysilaj, bo dzidziuś najważniejszy.
nati, współczuję rodzince i Tobie. Wiem, co przeżywacie, bo ja w tym roku już 3 razy miałam jelitówkę i u mnie to się kończyło zawsze izbą przyjęć i zastrzykami przeciwwymiotnymi. Pijcie dużo żeby płyny uzupelniać.
agathy, na gardło też jest dobre tradycyjne mleko z miodem i łyżeczką masła. Ja ostatnio na gardło miałam zalecone płukanie septosanem. Zdrówka życzę.

Idę się brać za buraczki na barszczyk, bo mąż sobie na 12 zupę zażyczył jak wróci z pracy. A potem kurczak w kokosie mniam :)


Dzieki Dziewczyny
cucumber co to za przepis kurczaka z kokosem? brzmi smacznie?
 
Do góry