reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2011

reklama
Witam Was wszystkie serdecznie w ten deszczowy dzionek.
Ja również mam termin porodu na kwiecień :) - oficjalnie na 11., a z ostatniego USG wyszło że na 1. Z tym ze chyba nie ma co się tymi terminami bardzo sugerować, bo ostatnio termin miałam na 23.04; wg Usg na 17.04 a Młoda urodziła sie 01.05 :)
Podczytuje Was już od jakiegoś czasu, ale do tej pory nie miałam za bardzo czasu i odwagi żeby cos napisać
Miłego dnia życzę :)
 
Ja też słyszałam, że po witaminkach dzieci rodzą się większe. Ale mój gin mówi, żeby brać. W końcu zalet jest znacznie więcej, a wiem, że mi np. trudno byłoby uzupełniać witaminy dokładnie w takiej dawce, jaką potrzebuję. Dlatego łykam feminatal, a przed ciążą brałam sam kwas foliowy. Z tym, że gin kazał mi też 3 mies. przed ciążą brać feminatal i mum omega, bo twierdzi, że mało która kobieta przyswaja sam kwas foliowy bez metafoliny. No ale ja brałam sam kwas foliowy, bo myślałam, że starania zajmą nam duuużo czasu i szkoda mi było kasy. Ale za to już od 5 tyg brałam feminatal.

Cucumber, cena przewijaka bardzo korzystna.
 
mitaginka- dokładnie ten stres chyba już do porodu będzie towarzyszył
aenye- no może się jeszcze dużo zmienić, może też biodra mi się rozrosną i lekarz zmieni zdanie
nati- moja dzidzia chyba po tacie bo on waży prawie 100kg:szok:, a kość udowa po mamusi bo długa;-), a Twoja to chyba cała po mamusi drobniutka dziewczynka:-)
madziarkas- ja też wcinam witaminy, więc to chyba nie od tego...
marma- odpoczywaj dużo
skrzyneczka- witaj:-)
Bierzecie jeszcze kwas foliowy bo zpomniałam zapytać lekarza, a biorę w witaminach i jeszcze dodatkowo folik. A i jeszcze jakie macie szyjki ja 39mm i nie wiem czy to dobrze bo nie zapytałam:zawstydzona/y:.
 
cześć dziewczynki,
my dopiero po śniadanku bo nam się dziś tak dobrze spało:)
madziarkas gratuluje synka :)
nati dobrze że już zdrówko dopisuje
marma o kurcze to musiałaś się najeść strachu z tymi skurczami, dobrze że masz wizytę życzę Ci żeby obyło się bez szpitala
skrzyneczka witaj

Ja poprzednio miałam cc właśnie ze względu na wagę dziecka, mały był największy na oddziale 4600 i 58 cm, wyglądał jakby miał miesiąc przynajmniej heheh. Ciekawe jak będzie teraz, na razie jak porównuje usg synków, to ten jest mniejszy, ale wszystko może się jeszcze zmienić.
Co do witamin to lekarz nie kazał mi brać, wyniki mam wszystkie w normie, ja biorę codziennie folik, aspirynę, dopegyt na ciśnienie, magne B6, a raz w tygodniu zapodaję sobie feminatal.

Idę trochę kuchnię po śniadaniu ogarnąć, miałam zamiar wyprać kanapę w dużym pokoju ale nie wiem czy będzie mi się chciało:-p
Miłego dnia brzuchatki
 
Co do witamin to ja też nie biorę w tej chwili żadnych, w poprzedniej ciąży też nie było takiej potrzeby - tylko żelazo (bo anemia) i magnez B6. Młoda urodziła się duża bo prawie 4,100; teraz nawet lekarka co wykonywała ostatnio USG też mówiła że skoro dziecko jest większe to pewnie nie mam zaleconych witamin... ciekawe czy gdybym w pierwszej ciąży brała dodatkowe witaminy czy dzidziula byłaby jeszcze większa...
 
Aligator - moja szyjka dokładnie tyle samo mierzy, na oststniej wizycie dokładnie gin sprawdzała przez te moje bóle podbrzusza i stwierdziała że jak najbarzdiej OK

Łykam codziennie Prenatal a co 3,4 dni łyżeczka syropu Ferrum na tę anemie. A folik przestałam brać bo stwierdziłam że w Prenatalu jest i w sumie to nie wiem czy dodatkowo jeszcze łykać

skrzyneczka - witaj

marma - powodzenia na wizycie
 
reklama
mialam kiedys kolezanke, ktora raczej nie brala wit, 13-scie lat temu. 18 lat, 2-gie dziecko, chlopak w wiezieniu, wiec raczej nie pasuje mi na witaminy ale moge sie mylic. Urodzila naturalnie chlopca 5100 wiec to chyba nie od witamin.
 
Do góry