reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2011

no widzisz lenka :) popatrz, jak to czasem ważne skonsultować coś z innym lekarzem...my im tak ufamy, bo myślimy, że są specjalistami, że się na tym znają, a okazuje się, że czasami trzeba wziąć na wszystko poprawkę. Najgorsze, że tyle się nadenerwowałaś, tak podłamałaś przez niewiedzę (?), niekompetencję (?) lekarza. Ale najwazniejsze, że jest ok. Jak leżalam w szpitalu, to jednego dnia przyjechała babeczka na zabieg czyszczenia, bo lekarz stwierdził, że dziecko obumarło (była w 10tc). Mieli już brać ją na zabieg, ale lekarz stwierdził, że zrobi jeszcze kontrolne usg. I nie uwierzycie! Okazało się, że ta pani miała bliźniaki, ale nikt wcześniej tego nie stwierdził. Faktycznie jedna dzidzia obumarła, ale druga miała sie jak najlepiej! I pomysleć, co by było, gdyby wyczyścili ją bez tego kontrolnego usg. Okazuje się, że pewne rzeczy trzeba po prostu dwa albo nawet trzy razy sprawdzić! I to czasami jest przerazające.
 
reklama
Dziewczynki kochane jestem już po wizycie u innego gina,robił Usg i badał wziernikowo i powiedział że jest wszystko wporządku.Nie widzi żadnego uchylania się szyjki a tym bardziej skracania.Szyjka ma długość 3,5 cm i jest z nią jak najbardziej wszystko dobrze.Skróciła się o 3 mm od ostatniego Usg (już u niego robiłam Usg 3 D w 12 tygodniu) ale to jest normalne bo się macica rozciąga gdyż dziecko rośnie.
Dzisiaj po południu ide wyjaśnić z moją ginekolog prowadzącą mnie calą tą sytuacje.Lekarz specjalnie dla niej notatkę zrobił .
Ponadto z maleństwem wszystko ok ,rośnie jak na drożdżach .
Tyle nerwów straciłam i łez wylałam i naprawdę nigdy bym nie wzieła pod uwagę pomyłki lekarza .
Buziaczki szczęścia dla Wszystkich :-)

TO Super, ze wszystko w porzadku. dobrze, ze poszlas do innego lekarza. co za glupi babsztyl.
Nie denerwuj sie tylko powiedz czy masz pewnosc ze ten drugi lekarz sie nie myli? nie wiem jak to napisac ale jak jeden mowi jedno a drugi lekarz co innego to komu wierzyc?
 
Hej Dziewczynki !
Widze że popisałyście od wczoraj trochę. Nie nadrobię bo wpadłam tylko na chwilę, niedawno wróciłam do Warszawy.
Teraz uciekam. Buźka.
 
Dziewczynki kochane jestem już po wizycie u innego gina,robił Usg i badał wziernikowo i powiedział że jest wszystko wporządku.Nie widzi żadnego uchylania się szyjki a tym bardziej skracania.Szyjka ma długość 3,5 cm i jest z nią jak najbardziej wszystko dobrze.Skróciła się o 3 mm od ostatniego Usg (już u niego robiłam Usg 3 D w 12 tygodniu) ale to jest normalne bo się macica rozciąga gdyż dziecko rośnie.
Dzisiaj po południu ide wyjaśnić z moją ginekolog prowadzącą mnie calą tą sytuacje.Lekarz specjalnie dla niej notatkę zrobił .
Ponadto z maleństwem wszystko ok ,rośnie jak na drożdżach .
Tyle nerwów straciłam i łez wylałam i naprawdę nigdy bym nie wzieła pod uwagę pomyłki lekarza .
Buziaczki szczęścia dla Wszystkich :-)

Niewiarygodne:szok: Ja na twoim miejscu zmieniłabym tą panią doktor:wściekła/y: Zamiast pomagać szkodzi bo przecież te nerwy które straciłaś to nic dobrego:no:
No ale cieszę się ze wszystko dobrze:tak: Teraz odetchnij;-)
 
cześć kwietnióweczki.
mam pytanie bo zaczynam sie troszku martwić.. otóż od początku ciąży mam bardzo dużo śluzu. Widział go lekarz i mówił że wszystko oki, że taka moja uroda i już. Natomiast od kilku dni śluz zamienił się w upławy i swędzenie z pieczeniem. Upławy najpierw jakieś grudkowe, na drugi dzień zółte a dzis białe.. Pieczenie i swędzenie już ustąpiło ale te upławy?! Od razu zaznacze że lekarz do poniedziałku nie dostępny a w aptece kupiłam tatnum rosa do przemywania. I dzis cholerka tak mnie krzyż nasuwa że szok, aż utykam jakoś bo nie mogę na lewej nodze stanąć.. Jak myślicie kochane, mogę zaczekać z lekarzem do poniedziałku czy kupować coś na własną ręke jeszcze w aptece??
 
Dziewczynki taka jest prawda że ta lekarka jest super ginekologiem ale nie specjalizuje się w Usg od 12 tygodnia ciąży.Ponadto to znajoma rodziny więc moze po prostu huhała na zimne.Ten drugi lekarz ginekolog ma trochę dluższy staż a ponadto jest specjalistą w Usg i w dodatku dobrym znajomym Pani ginekolog i pracują w tym samym miejscu.Powiedział że mogła się pomylić gdyż mam trudną do badania szyjkę ,i dlatego przygotował zdjęcia i opis.
Powiedział też że bardzo rzadko się zdarza aby dziewczyna w moim wieku na początku ciąży i w dodatku pierwszej ,bez wcześniejszych poronień ,łyżeczkowania miała taką niewydolność szyjki.
A po drugie i to chyba jest podstawą Pan dr pracuje w szpitalu ,ma kontakt z różnymi przypadkami jest też chirurgiem ,a Pani dr niestety ale przyjmuje tylko w przychodni bez praktyki szpitalnej
 
cześć kwietnióweczki.
mam pytanie bo zaczynam sie troszku martwić.. otóż od początku ciąży mam bardzo dużo śluzu. Widział go lekarz i mówił że wszystko oki, że taka moja uroda i już. Natomiast od kilku dni śluz zamienił się w upławy i swędzenie z pieczeniem. Upławy najpierw jakieś grudkowe, na drugi dzień zółte a dzis białe.. Pieczenie i swędzenie już ustąpiło ale te upławy?! Od razu zaznacze że lekarz do poniedziałku nie dostępny a w aptece kupiłam tatnum rosa do przemywania. I dzis cholerka tak mnie krzyż nasuwa że szok, aż utykam jakoś bo nie mogę na lewej nodze stanąć.. Jak myślicie kochane, mogę zaczekać z lekarzem do poniedziałku czy kupować coś na własną ręke jeszcze w aptece??

ja bym poczekała do poniedzialku. W sumie to tylko weekend, a na własną rękę też nie bardzo możesz coś brać. Na takie upławy mi lekarz przepisał globulki dopochwowe Nystatyna, ale one są na receptę, więc bez raczej ich nie dostaniesz.
 
czyli bardzo dobrze, ze poszlas do innego lekarza. Bronisz pani gin wiec pewnie masz do niej zaufanie, faktycznie mozeliwe, ze chciala dmuchac na zimne. Moja gin ( znajoma znajomej wiec jak to maz mowi ma przy moim nazwisku krzyzyk postawiony) tez mozno dmucha na zimne i daje mi rozne skierowania i leki na wszelki wypadek, ale moze to lepiej. Tylko mogla Cie nie straszyc tylko zasugerowac nwizyte gdzie indziej.
margola- ja mam tez bardzo duze uplawy. dzisiaj w nocy obudzilam sie z mokrymi pachwinami, ze az polecialam do lazienki z przerazenia co to jest. Taka nasza uroda, ale jak w ciazy nie jestem to tez uplawy mam. Tylko, ze nic nie swedzi. A kolor przewaznie przezroczysty czasami bialy ale to od luteiny.
 
czyli co dziewczynki, nie martwic sie za bardzo :) wydaje mi się osobiście że jakieś zakażenie złapałam i tyle. bo do śluzu juz sie przez te 3 miesiące przyzwyczaiłam, tyle go jest ze co 2-3 godz muszę wkładke wymieniać a bez wkładki ani rusz.. Te upławy innego koloru przed ciążą w sumie też miałam..
mitaginka a te proszki które dostałaś na upławy to były na bakterie czy na grzybka?
 
reklama
czyli bardzo dobrze, ze poszlas do innego lekarza. Bronisz pani gin wiec pewnie masz do niej zaufanie, faktycznie mozeliwe, ze chciala dmuchac na zimne. Moja gin ( znajoma znajomej wiec jak to maz mowi ma przy moim nazwisku krzyzyk postawiony) tez mozno dmucha na zimne i daje mi rozne skierowania i leki na wszelki wypadek, ale moze to lepiej. Tylko mogla Cie nie straszyc tylko zasugerowac nwizyte gdzie indziej.
margola- ja mam tez bardzo duze uplawy. dzisiaj w nocy obudzilam sie z mokrymi pachwinami, ze az polecialam do lazienki z przerazenia co to jest. Taka nasza uroda, ale jak w ciazy nie jestem to tez uplawy mam. Tylko, ze nic nie swedzi. A kolor przewaznie przezroczysty czasami bialy ale to od luteiny.


Masz racje kochana nie powinna mnie straszyć,ona chyba po prostu za bardzo rutynowo przeprowadza to badanie Usg .
A jeżeli będzie miała jakieś wąty ,to po prostu pójdę do innego ginekologa nie związanego z moją przychodnią i jak już dwóch potwierdzi tą samą diagnozę to bedę pewna na sto procent.
Zobaczymy jak się bedzie tłumaczyć,dziecko jest najważniejsze i ja skrupułów mieć nie będę i mam to gdzieś że to przyjaciółka mamy .
Dobra lece do przychodni,jeszcze z internistą muszę skonsultować za duży poziom dwukrotnie u mnie trójglicerydów a za mało dobrego cholesterolu
 
Do góry