reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2011

kurcze, moj lekarz mi powtarzal, ze preparaty powinno sie jesc dopiero powyzej 4 miesiaca, ze do tej pory wystarczy sam folik, a dziecko nie korzysta z tylu witamin. takze ja sie waham, wezme jak juz tylko ze wzgledu na zla morfologie.
 
reklama
  • aenye
    Odp: Kwiecień 2011
    kurcze, moj lekarz mi powtarzal, ze preparaty powinno sie jesc dopiero powyzej 4 miesiaca, ze do tej pory wystarczy sam folik, a dziecko nie korzysta z tylu witamin. takze ja sie waham, wezme jak juz tylko ze wzgledu na zla morfologie.​


  • no rozumiem cię,ale co lekarz to inna diagnoza ,co ciężarówka to inna ciąża :-Dwiec nie martw się tylko kieruj się własnym sumieniem a będzie ok
 
Dziewczyny nie marwcie sie plamieniami,ja w 2 ciąży wtedy gdy byl normalny termin @ to co miesiac mocno plamilam do 6 miesiaca i mam duzą silna córke...

Witaminy to u mnie jest tak ze ja od 1 maja do konca lipca bylam na diecie i schudlam 13 kg wiec mam sporo niedoborob,wlosy mi wypadają wiec bralam caly czas Folik a teraz od kilku dni dołączyłam Falvit mama....tak ze rano biore jedna tabletke a wieczorem druga bo Falvit tez ma kwasik...i tak chociaz przez tydzien czy dwa...lekarz powiedzial ze bardzo dobrze...ze widac ze wiem co robic i ze narazie wszystko dobrze...szyjka zamknieta itd...

Doszly te straszne zaparcia...śliweczki nie pomagają ...ani kefirek i morele...a mdłości tylko wieczorem tak jak przy pierwszej ciąży...Czyżby znów SYN??? Mo "Cześiek" to szcześliwy że szok,już mi po śledzie biegał...mniam...
 
Witajcie
Jestem szczęsliwa wczoraj zobaczyłam swoje upragnione 2 kreseczki na tescie. Później poszłam do lekarza jestem w 5 tygodniu .Życzę wszystkim które są kwietniówkami szczęśliwej i spokojnej ciąży :-)
 
Witam nowe Kwietnióweczki. :)

Cześć Dziewczyny, ja dziś coś spać nie mogłam. A teraz mnie zgaga męczy. ;)

a ta luteina to z jakiegos konkretnego powodu?

Luteinę dostałam od 16 do 25 dc po to, aby ułatwić zagnieżdżenie i teraz żeby wspomóc jego dalszy przebieg - słowem: żeby się Dzieciątko dobrze zakotwiczyło. Taka profilaktyka po wcześniejszym poronieniu.

Witamin żadnych nie zażywam, oprócz tego Feminatal'u Metafolin'u 800 - on ma następujący skład: foliany (kwas foliowy i L-metyfolian wapnia - 400% zds), wit. B1 (86%), wit. B2 (100%), wit. B6 (95%), wit. B12 (350%), biotyna (40%), niacyna (83%), kwas pantotenowy (100%), wit. C (183%), wit. E (130%) i jod (100%).

Oprócz tego zażywam - jak już pisałam - tran (olej z wątroby dorsza) ze składem następującym: kwasy Omega-3 (EPA i DHA) oraz Omega-6, wit. A (75%) i wit. D (100%).

...także myślę, że nic więcej nie potrzeba. ;) Chyba, że gin w czwartek zadecyduje inaczej.
 
ja tez nie moglam dzisiaj spac, budzilam sie co 2 godziny przez cala noc :( a teraz ma wielka ochote na bulke z powidlami sliwkowymi ;) zaraz wysle mezusia do sklepu :)
 
Hej dziewczynki
Wybaczcie ale was nie nadrobilam jeszcze, brak czasu, rodzinka mnie nadal nawiedza, nawet suwaczka nie mam czasu zrobic ale jeszcze chwila i powyjezdzaja. Wpadlam tylko dac znac ze bylam u lekarza i mi mam termin na 29-ego marca ale nigdzie sie stad nie wybieram bo nie i tak pewnie urodze w kwietniu;) Malego tez mialam 29-ego grudnia rodzic a styczniowek nie oposcilam i mialam racje, urodzil sie 9-ego stycznia;)
Milego dnia kobitki, pojawie sie wkrotce;)
 
Hej Kobietty!

Właśnie wróciliśmy z pierwszego usg, widzieliśmy nasze 4mm Szczęścia z bijącym serduszkiem :-)
Termin porodu bez zmian - 1 kwietnia. Ze względu na poronienie dostałam receptę na duphaston (2x1) a także listę badań do wykonania oraz zalecenia, w tym najważniejsze:
RELAKS, BRAK SEKSU, RACZEJ LEŻĄCY TRYB ŻYCIA DO 9TYG, czyli do następnej wizyty

USG było prowadzone na brzuszku, by -jak się wyraził pan doktor- nie naświetlać i nie niepokoić maleństwa

Jestem cała szczęśliwa i podekscytowana.


WITAM NOWE KWIETNIOWE GRATULUJĘ I POZDRAWIAM WSZYSTKIE KWIECISTE!!!
 
reklama
Witam nową Kwietnióweczke... Ohhh... joll...tobie to dobrze tak sie porelaksować...u mnie jest ok i pracować musze... :-(

Dziś mam ciężki dzień...chodze jakbym miała zaraz przytomność stracoć ,tak mi słabo, a jak siadałam do stołu do obiadu rodzinnego to widok mielonych spowodował że przywitałam się z panem Klozecikiem... fuujjjjj...........a ja wyszłam to syn skomentował:"nie dobrze co mamo,a czemu?" i tak rodzinka się popatrzyła że chyba sie domyslają...ale postanowilismy ze nic nie mowimy do 3-4 miesiaca...hmmm...ciężko będzie...
 
Do góry