reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2011

Sądzę ze na tym etapie usg do określania terminu się średnio nadaje ,przecież dopiero widać pęcherzyk a nie dziecko więc może się jeszcze zmieni?
 
reklama
Sądzę ze na tym etapie usg do określania terminu się średnio nadaje ,przecież dopiero widać pęcherzyk a nie dziecko więc może się jeszcze zmieni?
moja gin jest zdania, ze termin z usg jest pewniejszy, coz....pozyjemy zobaczymy. kolejna wizyta 16 sierpnia, wiec moze wtedy cos wiecej sie wyjasni, na razie jade na duphastonie i nie powiem troche sie martwie zaistniala sytuacja :(
 
a_gala to masz już rzeczywiście pełnoobjawową ciążę :-D i idealnego męża.Bierzesz jakieś leki?
A właśnie dziewczyny ,suplementujecie się oprócz kwasu foliowego?Bo ja makupiłam preparatów i decyji podjąć nei mogłam bo Hb wysoka(ponad 14 ) i nie chciałam zaparć.Początkowo brałam tylko Foilik i kwasy omega 3(Prenatal DHA) a teraz jednak dobieram Maternę bo widzę,że niespecjalnie z tym apetytem iw pełni zdrową dietą do końca idzie zgodnie z planem.Miałam dużo wcześniej kupiony Prenatal Complex,z żurawiną na drogi moczowe i imbirem na mdłości ale on ma olejek z miety,który szczerze mówiąc ma opinię niebezpiecznego (natknęłam się na to w necie, w książce Cieżarówką przez 9 mcy) i zbaraniałam więc preparat leży aż mnei olśni co z nim zrobić;-).
 
a_gala znam mnóstwo kobiet, które plamiły we wczesnej ciąży , jedna wręcz broczyła krwią na tyle,ze pielęgniarka na oddziale zmieniając stale jej prześcieradła wspierala ją uwagami"z tej ciąży to już nic nei będzie" - i wszystkie ,łącznie z krwawiacą mają dzieciaki więc słuchaj lekarza i nie myśl o tym.Cytaj wesołe książki, ogladaj seriale komediowe i jak najmniej forum a zwłaszcza wątków pt -plamienie, poronienie itp. Mówię z własnego doswiadczenia.J a miałam pecha trafić do"wróżki" (jak ją określil mój facet) co to odstawiła mi duphaston bez badań, innych nie wykonała i kazała "nie mieć stresa" i robić wszystko więc cóż, nie wyszło -a może mogło jakby ktoś się mną porządnie zajął ...
 
a_gala to masz już rzeczywiście pełnoobjawową ciążę :-D i idealnego męża.Bierzesz jakieś leki?
A właśnie dziewczyny ,suplementujecie się oprócz kwasu foliowego?Bo ja makupiłam preparatów i decyji podjąć nei mogłam bo Hb wysoka(ponad 14 ) i nie chciałam zaparć.Początkowo brałam tylko Foilik i kwasy omega 3(Prenatal DHA) a teraz jednak dobieram Maternę bo widzę,że niespecjalnie z tym apetytem iw pełni zdrową dietą do końca idzie zgodnie z planem.Miałam dużo wcześniej kupiony Prenatal Complex,z żurawiną na drogi moczowe i imbirem na mdłości ale on ma olejek z miety,który szczerze mówiąc ma opinię niebezpiecznego (natknęłam się na to w necie, w książce Cieżarówką przez 9 mcy) i zbaraniałam więc preparat leży aż mnei olśni co z nim zrobić;-).

oczywisice folik no i wspomniany wczesniej duphaston, a jesli chodzi o suplementacje, to poczekam do nastepnej wizyty jak bede miala juz porobione wszystkie zalecone badania z krwi
 
Ja zażywam Feminatal Metafolin 800 (taki ponoć "lepszy" kwas foliowy polecony przez gin), tran (zamiast droższych odpowiedników zawierających omega i DHA) oraz luteinę (progesteron innymi słowy mówiąc) przepisaną przez lekarkę. Wizytę mam w czwartek, to zobaczymy co mi jeszcze właduje.
 
natasza77 - masz racje z tymi wszystkimi forami na temat plamien i poronien, postanowilam, ze czytac wiecej nie bede, bo po co martwic sie na zapas, konsultowalismy sie tez z drugim lekarzem i on stwierdzil, ze bardzo duzo kobiet ma takie objawy. zalecil tylko duzo odpoczynku, lezenia no i duphaston...
 
Ja zażywam Feminatal Metafolin 800 (taki ponoć "lepszy" kwas foliowy polecony przez gin), tran (zamiast droższych odpowiedników zawierających omega i DHA) oraz luteinę (progesteron innymi słowy mówiąc) przepisaną przez lekarkę. Wizytę mam w czwartek, to zobaczymy co mi jeszcze właduje.

a ta luteina to z jakiegos konkretnego powodu?
 
bosz, ja nie zdazylam po wyniki :-( dopiero jutro pojade. tak mnie w ogole laska uklula, ze mam siniaka i reka cala mi zdretwiala, boli do teraz. koszmar.

wkrecacie mnie tymi waszymi objawami :-) ja naprawde sie w ogole nie czuje ciazowo...

i jeszcze nie kupilam sobie zadnych preparatow. ale chyba zaczne od foliku samego. a w sumie moze i od preparatu, bo mam slaba morfologie - wiele wskaznikow albo dolna granica, albo ciut ponizej. takze zelazo na pewno mi sie przyda.
 
reklama
Hej kobietki witam was w deszczowy ranek,susianie mnie zbudziło:-Di jestem z wami.
Co do preparatów to ja juz zjadłam pół apteki ale teraz tylko na razie folik,kwasy omega 3 i Aspimag, na rozwój serduszka i ukrwienie dobre. po potwierdzeniu ciąży przez gina będą na pewno inne leki jeszcze dodane.kobitki jak mamy pomóc dzidzi to trzeba.

A tak na koniec to ja chyba jestem w najwcześniejszej ciąży bo termin mam dopiero na 20 kwiecień wg sówaczków.pozdrawiam
 
Do góry