reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2011

Oj te dzieciaczki są niezłe. Najlepsza zabawa to taka, w której można coś pobrudzić :D U mnie w przedszkolu ostatnio jak byliśmy na spacerze z dzieciaczkami, jeden dwulatek złapał w rączkę kupę psią i zadowolony z tym uciekał :p

:-):-):-):-):-):-):-):-):-)
Moja parę dni temu wzięła z łazienki szczotkę do mycia kibla i chciała sobie włoski czesać....myślałam, że spawiuję....a ona uciekała z tym berłem po całym mieszkaniu...
Skończyło się na niezaplanowanym myciu włosów...:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
 
reklama
....i ja zrobiłam test z "noworodka"... na 78% dziewczynka...Tylko jeśli tak ma być to poproszę grzeczną, spokojną, posłuszną... itp.:-)
Mi intuicja podpowiada, że to jednak będzie dziedzic tronu... a wnoszę to po nagłym wzroście owłosienia. Matko, nogi muszę depilować 2 razy w tygodniu bo zarastam jak małpa.
Z Hanią było odwrotnie-cieszyłam się, że jakoś wyjątkowo rzadko się depiluję...
Niech będzie chłopak... byle zdrowy...:tak:


:-):-):-):-):-):-):-):-):-)
Moja parę dni temu wzięła z łazienki szczotkę do mycia kibla i chciała sobie włoski czesać....myślałam, że spawiuję....a ona uciekała z tym berłem po całym mieszkaniu...
Skończyło się na niezaplanowanym myciu włosów...:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

Hm, ja się na razie depiluję raczej tak jak zwykle, przy Aleksie zauważyłam w którymś momencie że meszek na policzkach mam dłuższy niż zwykle :-D Teraz nie widzę różnicy ale to jeszcze wcześnie...A córcia pomysłowa :-D dobrze że mój jeszcze na to nie wpadł...
 
hej hej hej
mam spore zległości, więc tak z grubsza odpowiem
Joll - super twórczość . Szacun:tak::tak:
nóg nie goliłam ze 3 tygodnie i niewiele tego tam jest, więc może córka? córka? córka?

od 9 rano do teraz obierałam grzyby, które wczoraj zebraliśmy. dosłownie w niektóych miejscach można było kosą kosić podgrzybki i maślaki

samochód nam się popsuł w drodze do Warszawy, weekend nie był aż taki fajny jak miał być. naprawa - 2tys pln. buuuu

wczoraj przesadziłam z łażeniem po lesie. chyba za wiele się naschylałam, bo jak wróciliśmy i chwilę poleżałam, nie mogłam wstać ani potem chodzić. miałam tak potwornie silny ból w "tyłku", że już chciałam do szpitala jechać. dokładniej bolał lewy staw biodrowy i tak jakby od kręgosłupa promieniowało. ryczałam jak głupia, a Paweł nosił mnie do wc i łóżka:-(
od rana powoli już chodzę, ale nie bez bólu

pisałyście o leukocytach w moczu itp
ja z racji wiecznych kłopotów z nerkami, mam pewne doświadczenie w tej dziedzinie
podwyższony poziom ( i to znacznie) leukocytów może byćspowodowany UWAGA - staniem. pozycja pionowa jest nieodpowiednia dla nerek, a szczególnie w ciąży, gdy są one mocniej eksplaatowane. zawsze należy w wypadku złego wyniku badania ogólnego zrobić powtórkę po odpoczynku i posiew, to bardzo ważne
sama miałam taki przypadek, gdy rok temu robiłam kontrolne badania. wynik wyszedł bardzo zły i mój lekarz internista natychmiast przepisał mi Citronex ( bardzo toksyczny antybiotyk) strasząc, że to kłębuszkowe zapalenie nerek i mogą być tego poważne skutki. 4 dni później poszłam jednak do specjalisty, który wyśmiał i sklął internistę i wyjaśnił na czym rzecz polega
ważne też jest, aby odpowiednio się umyć, no i rada z tamponem - świetny pomysł
 
Witajcie

Oj, jestem po niezłym sprzątanku... Moje dziecko dziś z rana otworzyło sudocrem i ... pomalowało nim siebie, dywan, ściany i zabawki. A mamusia w kuchni śniadanko robiła i się cieszyła, że dzidzia tak grzecznie się bawi. Normalnie dywan musiałam 20 razy prać-na sucho, na mokro. Dałam radę, ale mam nauczkę, żeby jej tak do końca nie ufać i ciągle jej pilnować. Ech te nasze smyki, tyle pomysłów w tych małych główkach...
Z moich obserwacji mojego własnego dziecięcia innych maluchów wynika, że Hanki maja diabełka z skórą. Moja mała swego czasu u babc była na slużbie. Siedziała z moja mamą w łazience, bo moja mama prasowała, a Hania myła ząbki. Nagle mama (odwrucona do dziecka tyłem) słyszy jakieś dziwne siorbanie, patrzy i widzi... że Hania macza sobie szczoteczkę w kibelku i z zapałem ssie.

A co do owłosienia, to dziś zauważyłam, że brzuch mam włochaty. Przy Hani też tak miałam - cały bębenek porośnięty małymi białymi włoskami. Znikły tydzień po porodzie.
 
Witam się serdecznie z Wami :)

Wy to jednak płodne kobiety jesteście, postów tyle, że to niezła lektura jest : )

:-):-):-):-):-):-):-):-):-)
Moja parę dni temu wzięła z łazienki szczotkę do mycia kibla i chciała sobie włoski czesać....myślałam, że spawiuję....a ona uciekała z tym berłem po całym mieszkaniu...
Skończyło się na niezaplanowanym myciu włosów...:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

haha, ale się uśmiałam :-D

Mnie z testu na noworodku wyszło 57% chłopczyk, 43% dziewczynka, czyli prawie po równo tak naprawdę :) No cóż, wszystko okaże się na którymś tam USG:-)

karolcia - mam nadzieję, że Ci przejdzie i że wieczór będzie spokojny i bezbolesny. Jak nie, to może wybierz się do lekarza, który doradzi Ci coś konkretnego ? Bo przecież nie możesz się tak męczyć. Pomyśl o tym. Choć pewnie myślałaś - eureki pewno nie odkryłam :)

Co do leków przeciwbólowych, to ja miałam problemy z ósemką chyba w 5 tygodniu ciąży i ginekolog jak również dentystka zaleciły paracetamol albo apap. Praktycznie najmniej szkodliwe, a ból faktycznie może bardziej zaszkodzić.

Cucumber - wracaj jak najszybciej do zdrowia !!

Marma - mam nadzieję, że wizyta jest ok i wrócisz pełni zadowolona i z emocjami nam wszytsko opowiesz : )

Ja dziś byłam z moją 3 - letnią chrześnicą na spacerze, ona jest zajebista :) Lubię z nią spędzać czas :) I nie powiem, trochę się wymachałam : )

anawoj - współczuję bólu pleców, oby się nie powtórzyło !
 
Ostatnia edycja:
Widzę, że Wasze Dzieci nie szczędzą Wam atrakcji. :D

Anawoj - no to niewesoło z tym bólem pleców miałaś... :(

Ja dziś byłam tylko na małych zakupach i ugotowałam zupę, a tak to poleguję, bo głowa mnie boli i mi się w niej kręci...
 
witajcie kwieciste,

przed chwila wrocilam z wizyty i pragne sie z wami podzielic,ze wszystko jest super:o) kruszolka urosla o 1cm,wszystko ma na miejscu,serducho bije jak dzwon,wyniki ok.,nastepny termin na 2 tyg.

joll-ogromne dzieki.zrobilam test i 52%-dziewczynka :o)

zabieram sie za gotowanie,bo glodna jestem jak wilk a i moje "dzieciatka" zaraz wroca do domu.


buziaki
 
Ja po wizycie. Wszystko ok, na 9 października umówiona jestem na USG a 5 wizyta kontrolna. Dziś dostałam kartę ciąży. Czuję się fatalnie dlatego nie mam za bardzo weny na pisanie.
 
...ale miałam poranek...rano robiłam jeszcze morfologię i HBS...ledwo się zwlekłam z łóżka, do tego mdłości z głodu, a krew na badaniach nie chciała lecieć, obydwie ręce w siniakach, a krwi jak kot napłakał, właśnie okazało się, że zrobił się krwiak i jutro znowu to samo

w szpitalu podpowiedzieli, żeby nie robić HCV (koszt 370zl) jeśli nie mam objawów i nie byłam w szpitalu, a wystarczy anty hcv za 30zl, więc tak też zrobiliśmy, a Wy? Kochane, Robiłyście ten nieszczęsny HCV?

jeszcze został mi do zrobienia wymaz z pochwy w kierunku chlamydii i mykoplazmy, ale tych badań nie robią w "moim" szpitalu, na szczęście znalazłam laboratorium 1,2km od nas, więc też całkiem blisko

robiłam dzisiaj jeszcze biocenozę pochwy, ale jeszcze nie ma wyników, wszystkie inne ///HIV, HBS, OWA, TSH, CMV i różyczka i toxo- ujemny, tzn różyczkę /chyba/?/ przechodziłam, bo IgM wysokie, a IgG ujemne// więc bardzo się cieszę, muszę przyznać, że nieco się bałam

Po badaniach zasnęłam na kilka godzin (trzy ostatnie noce nie spałam, nie potrafię jak Qlfa nie ma, a on ostatnio długo siedzi w klubie)
a chwilę temu właśnie ściskałam się z kibelkiem...do tego posiusiałam się przy tym w majty....masakra

a teraz zabieram się za lekturę, którą dzisiaj Wyprodukowałyście

KOOTKQ...gin polecił MAGNE B6 -lepiej się wchłania...prócz tego, co napisałam, to jeszcze POPRAWIA PAMIĘĆ!!!
 
reklama
joll może tak połóż się do łóżka i odpocznij...nie ma to jak sen, a Tobie chyba tego brakuje. Może wcześniej jakaś lekka kolacyjka, żeby się nie obudzić na "pawianka".Włącz cichutko ulubioną muzę i odleć w krainę snów...Na pewno wstaniesz w lepszej formie bidulko.

marma i alexandra wielkie gratulacje z powodu udanych wizyt.

mała myszko "bo wszystkie Hanki to fajne dziewczyny..." ;-)
 
Do góry