reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2011

witam,

wrocilam zrelaxowana,szczesliwa i pelna zapalu:o)
gratuluje udanych wizyt,super,ze serduszka bija i lapki machaja!!!ciesze sie z wami dziewczyny!!! mnie jutro czeka wizyta,nie moge sie juz doczekac...znowu zerknac na kruszka:o)

joll-kochana,gdzie wyczytalas o tetnie/plci...bylabym uradowana gdybys podala mi namiar na lekture,z gory dziekuje.

HEJ ALEXANDRO, świetnie, że Jesteś w dobrej formie i nastroju, trzymam kciuki już dzisiaj i czekam na dobre wieści

...jeśli chodzi o temat tętna, to czytałam o tym na wielu stronach, mogę podać chociażby dwie poniżej

na "noworodku" jest test DZIEWCZYNKA CZY CHŁOPIEC -(szukać w kalkulatorach)
zawsze wierzyłam w mądrości ludowe, może nie jest to ślepa wiara, ani nie we wszystko bezmyślnie, ale po prostu myślę, że w każdej bajce jest ziarenko prawdy

Detektory tętna płodu dla ginekologów i położnych oraz dla kobiet w ciąży do użytku domowego - VOLOS - import i dystrybucja urządzeń medycznych; sklep internetowy; sprzedaż hurtowa
www.volos.com.pl
Noworodek.pl - portal przyjazny matce. W trosce o Ciebie i Twoje dziecko.

"Dziewczynka czy chłopiec?

Doświadczone położne twierdzą, że częstotliwość tętna powyżej 140 uderzeń na minutę wskazuje, że urodzi się dziewczynka, natomiast poniżej 140, że prawdopodobnie będzie chłopiec. „Teoria” ta bazuje na fakcie, że dziewczynki mają wyższy metabolizm niż chłopcy. Niestety brak jest statystycznych dowodów potwierdzających powyższe twierdzenie, i faktycznie nie ma dowodów na związek częstotliwości pulsu z płcią."
 
Ostatnia edycja:
reklama
zrobilam sobie test na noworpdek.pl czy bedzie chlopiec czy dziewczynka, wyszlo 52% chlopiec 48% dziewczynka. czyli nic nie wiadomo albo jedno dziewczynka drugie chlopiec :)
 
niektóre trudno ocenić, np "miałaś poranne nudności we wczesnej ciąży" -niby miałam, ale miałam i nocne, a te poranne nie były zbytnio dokuczliwe
albo objadanie się -mięsem czy owocami, ja objadam się i mięsem i owocami, miewam ochotę na słone i kwaśne, ale i na słodkie
a sok pomarańczowy początkowo był bleee, a teraz piję codziennie
bóle głowy miałam dwa razy...czy to ocenić, że miewam, czy że to incydent...
mnie też wyszedł taki wynik 52/48 ale coś mi podpowiada, że to będzie dziewczynka (...w końcu 52%)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, witajcie. :)

Właśnie wróciliśmy z USG. :) Wszystko w porządku. :) Nasze Maleństwo w przeciwieństwie do Waszych nie fikało, tylko ze stoickim spokojem ssało sobie kciuk. ;) Ja za to mam skierowanie na badania w związku z moim sobotnim "zasłabnięciem" (APTT, PT, fibrynogen, D-dimery - cokolwiek to wszystko jest ;)) i - również w związku z powyższym - zleconą pilną konsultację u neurologa, tak na wszelki wypadek. Typujemy problemy z błędnikiem, więc jak neurolog to potwierdzi, to będę musiała się jeszcze do laryngologa umówić.

Rozmawiałyście o badaniach prenatalnych... Moja lekarka jest ich zwolenniczką... Zaleciła mi między 11 a 13 tc zrobienie USG genetycznego i (jeśli będziemy chcieli, a ona zaleca) - test PaPPa - FMF. Muszę potem o tym wszystkim poczytać, bo nie wiem mówiąc szczerze, o co kaman...

A_gala - daj znać, jak po wizycie. :) Jesteś dzielną Kobietą, obyście jak najszybciej mogli zacząć staranka. :)

Joll - tak się cieszę, że na USG wszystko w porządku. :D Pięknie piszesz... pełen szacunek.

MamusiaDorusia - również gratuluję pomyślnej wizyty. :)

Mala_mysz - zdrowia dla córeczki! A dla Ciebie dużo sił.

Karina - super, że i u Ciebie na USG wszystko w porządku. :)
 
...KRAKOWIANKO, jak się cieszę, no wręcz cudnie, Jesteś w dobrych rękach, wiedzy o stanie zdrowia nigdy nie za dużo, a wszystko można "wyprostować", u mnie nieco za niski poziom glukozy i jeszcze nie robiłam badań odnośnie wirusowego zapalenia wątroby

dzięki za wyrazy uznania, oczywiście na wieczór poetycki, czy wernisaż wystawy malarstwa zapraszam już teraz, gdy tylko ustalę ostateczny termin dam jeszcze znać

tymczasem nasze Skarby to czysta poezja i sztuka życia, wysoka sztuka...najwyższa i najważniejsza
 
Gratuluję udanych wizyt i szczęśliwych prykających maluszków!!

U nas dzis pogoda do chrzanu delikatnie mówiąc, głowa mnie boli i żeby tego było mało w południe zadzwonili z przedszkola, że Hanula wymotuje, kaszle i ma temperaturę. Samochód mam zepsuty (znaczy znów zrobiłam mu złe kuku o słup), Sebek w pracy na drugim końcu miasta, mój ojciec u babci drzwi wstawia, więc piechotą ją z przedszkola do przychodni prowadziłam (dobre 2 km), z powrotem wzięłam taksówkę, bo mi sie jeszcze w przychodni zsikała. Nie wiem, jak jest w innych miastach, ale tu, jak taksiarz ma kogoś wieźć 2km, to nosem kręci, że tak blisko. Byłam taka wściekła, że miałam serdecznie w d... jego zrzędzenie. W przychodni siedziałam 1,5 godziny. Niech to wszystko dunder świśnie!!!

No to faktycznie przekichany dzień

...tak DZIKUSKO, teraz wierzę, mało tego...dostałam takiego kopa, że nie wiem, co ze sobą zrobić
naprawdę sądziłam, że te bezbolesne i lekko sflaczałe cycki to już najgorsze, dlatego siedziałam jak mysz pod miotłą z nosem zwieszonym na kwintę, do tego obojętność Qlfa i te przeciąganie się terminu wizyty, jakoś nie poprawiały nastroju
aha...pod jedną pachą tempka wychodziła 36 pod drugą 37 więc to mnie też dodatkowo niepokoiło,

zatem

UWAGA! jeśli Któraś z Was Miałaby podobnie, to zakazuję jakiegokolwiek się zamartwiania, ja już to odbębniłam za nas WSZYSTKIE z góry
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

ODNOŚNIE DZIELENIA MIŁOŚCI MIĘDZY DWOJE I WIĘCEJ
zawsze czułam się mniej kochana przez mamę, obiecywałam sobie, że moje dzieci będę darzyć jednakową troską i miłością i....

jakiś czas temu byłam związana z ojcem dwóch dziewczynek, nad którymi opiekę sąd przyznał właśnie jemu....i co zauważyłam?...że jedną z nich faworyzuję....niestety...pomimo takich doświadczeń, najszczerszych chęci...uważam, że chyba nie da się uniknąć nierównego podziału uczuć, dla pocieszenia mogę tylko podpowiedzieć, że RÓWNO NIE OZNACZA SPRAWIEDLIWIE A RACZEJ SPRAWIEDLIWIE NIE OZNACZA RÓWNO

jest jeszcze inny aspekt tej sprawy, po tych wszystkich latach uważam, że nie byłabym tak silna psychicznie, gdyby nie właśnie ta mniejsza dawka miłości, mój starszy brat jest zupełnie innym człowiekiem, jeśli mam być szczera, to muszę napisać, że jest słabszy, bardzo mnie boli ta jego słabość, nie jest to dla mnie żadną nagrodą, ale świadomość, że jestem silniejsza jest miernym, ale pocieszeniem.

Wiesz miałam dokładnie tak jak ty.Moja młodsza siostra zawsze była oczkiem w głowie rodziców. Zawsze odnosiła tylko same sukcesy, wszyscy nad nią dmuchali i chuchali a teraz jest strasznie nieporadna życiowo i emocjonalnie. A ja sobie sama radzę ze wszystkim. Nie mogę powiedzieć że rodzice mnie nie kochali bo tak nie było ale po prostu kochali inaczej. Teraz widzą że popełnili z nią błąd wychowawczy ale nie mogą już nic zrobić. Moja teściowateżtwierdzi żemój M był dla niej całym światem mimo że jego siostrę również kochała tylko właśnie inaczej.

Dziewczyny gratuluję samych dobrych wieści z wizyt. Ja idę jutro i chyba dziś spać nie będę. Choć USG nie będę miała.
 
wiecie co z tym tetnem to u mnie sie nie zgadza:-)
Josh mial zawsze tentno powyzej 160 :-D a chlopak :-p

...to jest nadzieja dla Qlfa...on tak się nastawił na synka

MARMO, wiem, jak to boli, znam też tę siłę, która wyrasta na gruncie tego bólu, właściwie jestem wdzięczna za TAKI LOS, oczywiście wiem, że mama mnie także kochała i kocha

jak dłużej nad tym pomyślę, to ta większa miłość wobec naszego rodzeństwa, to była po prostu większa troska, która wynikała po prostu z potrzeby, sądzę, że rodzice poświęcają więcej uwagi i troski dzieciom, które wg nich wymagają tej "wyjątkowej" troski, a miłość niestety mierzona jest...troską

faworyzowanie jednej z córek mojego znajomego także wynikało z tego przekonania, czułam, że starsza dziewczynka jest bardziej poraniona i wymaga więcej uwagi i pracy...więcej miłości

był taki czas, że chciałam mieć tylko jedno dziecko, by uniknąć takich podziałów, teraz uważam, że sprawiedliwie nie znaczy równo i nie należy się tego zbytnio obawiać, ale po prostu mieć na baczności i upewniać "mocniejsze młode" o naszej miłości
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witajcie dziewczynki :)
Tak się cieszę, że wszystko u Was w porządku po wizytach. Przeżywałam razem z Wami :) Ja mam w piątek wizytę u giny, ale bez usg. Na usg mam się umówić na koniec września, na to genetyczne.
Ja też dzisiaj miałam badania. Wyssali ze mnie kilka sporych fiolek krwi. Już mam wyniki w internecie i się zaniepokoiłam troszkę. Bo w moczu wyszło mi sporo bakterii i leukocytów. Pewnie jakiś stan zapalny. Krew chyba w porządku (przynajmniej patrząc na normy), hematokryt ma znaczek, że za niski, ale to tak minimalnie. No i potas w porządku, ale sód za niski z kolei. Tu nie mam pojęcia, co to oznacza.
Zawroty głowy i zasłabnięcia dalej się trzymają. Regularnie w porze obiadowej są a czasem kolejne po południu. Męczy mnie trochę to wszystko, bo nie mogę wybrać się nigdzie ze znajomymi, bo nie mam siły. Nawet się tak ze ślubu nie cieszę i nie mam ochoty na przygotowania.
 
Do góry