reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2011

Hehe, no dobra, wygrałaś Justi :-)
A ja nie miałam okazji nosić damskich adidasów, więc nie wiem, które wygodniejsze. Nie ma to jak być wielką stopą. Moja córa ma 6,5 roku a buty nosi 34.
 
reklama
paseczki hm usztywniane - laski ja nie wiem co wy w tym staniku widzicie. co prawda fajny ze usztywniany, ale on tak opatula piersi że jak pancerz jest!! ja się czułam w nim jak zakonnica. jutro jeszcze idę do kappahl tam były ciążowe troszkę droższe ale do końca marca jest wszystko 20procent taniej więc wyjdzie tyle samo co hm a chcę przymierzyć. ten szary jest ładny ale miękki, nigdy takich nie nosiłam, ale po porodzie stawiam na wygodę! i tak kupię jeszcze jeden albo dwa ładne jak mi się rozmiar unormuje...albo 'normalne' z których się łatwo pierś wyciąga, np bardotka nie tak bardzo usztywniana.
kłucie w szyjce - generalnie kłucie w szyjce może powodować skracanie się szyjki macicy ale w wielu przypadkach tak nie jest.
tak to jest z tymi ciążami że niektóre dziewczyny mają skurcze których nie czują i te skurcze powodują rozwarcie, inne męczą się ze skurczami których ktg nie widzi i tak samo jest z szyjką. mnie kłuje już od miesiąca i jest utrzymana jak to u nas mówią, inne laski nic nie czują a mają rozwarcie...

acronka zawsze tak jest że większy obwód to większa miseczka. dla mnie np. albo 70C albo 75B przed ciążą było ok, z tym że miseczki ta sama wielkość to była, a literka inna;-)
Morgaine, kochana ja już wolę takie opatulacze, w tych zwykłych szmacianych to i tak mi cyc wisi (za przeproszeniem) i tak mimo tej całej fiszbiny.
A co do miski, to niestety ale miska nie powinna rosnąć z obwodem - obwód to jedno a micha to drugie, ale niestety u nas w tych "standardowych" rozmiarach to niestety wszystko możliwe. Polecam Stanikomania tam jest wszystko o prawidłowym doborze cyckonosza. I ja wg tego przed ciążą miałam 65dd i nawet zaszalałam kupilam sobie taki stanik i bajka!! A normalnie 75c lub d triumpha w zalezności od modelu. W triumphie też niestety micha im rośnie z obwodem, ale mają szeroki wybór i można sobie manewrować i jakoś dobrać.

No dobra tyle w tym temacie.

Udało mi się Was nadgonić i usiąść i coś napisać. Od rana próbuję, ale ciągle coś mnie odrywa od kompa, ale domowe robótki ważniejsze.
U mnie 105 w brzuchu i 172 wzrostu. Brzuch mam wielki podobno - ja i I. się do niego już przyzwyczailiśmy, ale ciotka się mnie pyta czy ja na pewno bliźniaków miała nie będę. Wariatka. Jedne już mam. (rude koty ;P) Fakt faktem, poprzednio miałam duzo mniejszy jak patrzyłam na zdjęcia. Ale nieważne. Mam nadzieję, tylko że Młoda nie będzie zbyt duża, zanosiło sie na średniaczkę i niech tak zostanie.

Pomalowałam dzisiaj jedną scianę w pokoju, men sufit i ciągnie dalej resztę. Rany ale jestem zadowolona, że się coś w temacie ruszyło.
Pralka idzie z pieluchami, potem druga z ręcznikami jeszcze a jutro Sis będzie mieć robotę.
Wyjęłam już wszystkie higieniczne przybory do szpitala i mogę się w zasadzie pakować. Choć poczekam chyba do piątku/soboty bo dla Młodej cos wybrac muszę, kupic w Rossmannie małe zestawy do mycia - fajnie że są temałe buteleczki, droższe, ale dużo wygodniejsze. Posegregowac rzeczy które I. będzie sukcesywnie dowoził, żeby wiedział co i gdzie. A zapał się gdzieś zapodział.

Dziewczyny ja tez mam problemy ze spaniem, podobno to normalne na tym etapie,ale ja wolałabym sie wysypiać. 3 pobudki w nocy do wc, między 4-5 nie śpię, a potem 7:30 pobudka. I prawie do północy nie mogę zasnać. I tak codziennie.

katia_ -nie odpuszczaj babie. Zgłaszaj na Allegro i pogroź jej sądem, niech sobie nie mysli, że jej odpuścisz. Z takimi trzeba ostro, a ona Cie atakuje, bo nalepszą formą obrony jest atak. Trzymamy za Ciebie kciuki i służymy pomocą, jakby co. Takiemu babińcowi jak nasz to babisko nie da rady :D

anawoj - no chyba w koncu czas na Ciebie nadszedł :)

asiunia - biedactwo, mam nadzieję, że Ci już przechodzi..

Całą resztę dziewczyn przepraszam za pominięcie, w którymś momencie przestałam robić notatki.
 
Justi a ty masz przeciez date CC jakos na 28? Myslisz ze nie dasz rady te 1,5tyg? Moze zadzwon do gina?

nie wiem czy dam radę. blizna od ostatniego USG jest w dużo gorszym stanie, chyba z 10min ją dziś oglądał i powiedział, ze jak poczuje mocny nacisk to mam się zgłosić do szpitala i szybciej bedzie CC.JA mu mówiłam, ze czesto czuje te bóle.. hmm tylko co miał na myśli mówiąc 'mocniej' hmm No nic będę 'obserwować' tylko znając życie bardziej ze stresu będę czuła większe bóle tzn będę zobie wmawiała.. heh nie chcę panikować ani nic przyspieszać
 
chyba ze 2 godz was nadrabiam.nie bede was cytowac bo moj post mialby chyba 2 strony hihi
ja dzisiaj fatalny dzien. chociaz bylam of course w CH no, ale nie wyhaczyłam żadnego stanika do karmienia. jutro jeszcze podjade. Starszak za to ma nowa czapke i nowa fryzure:) i w koncu mamie kupilam prezent,w sb ma imieniny

ja czuje sie fatalnie, boli mnie dol brzucha tak ze oddychac nie moge, slabo mi. spac mi sie chce...pic mi sie chce...tragedia.
z M sie poklocilam rano i oczywiscie juz jest ok. ale ja scene zrobilam! to ja glupia nie on! trudno

a co do rozmiarów

no... to witam w klubie. Rafał ma niecałe 3 latka a 29 zaczyna nosić (nie, nie żartuje)

chyba sobie robisz jaja za przeproszeniem!! matko to my drobiny jesteśmy z moimi dziecmi. moj syneczek ma prawie 5 lat i ma rozmiar 26. no ale po kim ma byc duzy jak ja 37 nosze, moj M 40. no i ja od ciebie prawie 15cm nizsza! na szczescie tez chudsza wiec proporcjonalne jestesmy;-)
czy któraś laseczka nosi 36?:) czy ja mam zloto w stopach ahhahaha?? no bo po jakis medaliczek bym siegla...
aaaaenye no to z tymi falbankami mi pojechalas. ja sie zastanawiam czy jedna kupic a ty mi juz 2 wybralas;-) nie ma co na ciebie mozna liczyc

anawoj ja widze wzmożoną aktywność na bb czyzby to oznaczalo zblizajacy sie porod?:-)
 
sama siebie zacytuje, a co! dla tych co nie czytali...
dziewczyny jak zgłosić się .. On mi mowi, ze jak nacisk na podbrzusze bedzie to omam sie zgłosić od razu na CC, a ja taki nacisk ostatnio mam codziennie, albo co drugi dzień., i czasami na prawdę bardzo mocno.. piszę, bo właśnie teraz mnie aż zgięło z bólu hmm.. nie kumam

Justi moim skromnym zdaniem powinnaś pojechać na kontrol. Gdy czekałam wczoraj na wizytę, pan doktor pobiegł na cięcie, do dziewczyny, która kilkanaście minut przede mną była badana. doktor potem mi opowiadał, że jej blizna była "jak papier" i "przeźroczysta" a najgorsze, że ona nic nie czuła, ot na usg wyszło, że lada moment grozi pęknięciem.

tak na marginesie, uwielbiam za takie rzeczy tego doktora. już drugi raz (na 3 wizyty!!) była akcja, gdy leciał z pacjentką na salę operacyjną prosto z gabinetu. bez dyskusji,czekania. jest zagrożenie, trzeba ciąć, to od razu na stół.
podobnie dwa lata temu, gdy oczekując na cc siedziałam sobie pod kroplówką na sali porodowej, a obok rodziła dziewczyna. kiepsko jej szło, miała zzo i nagle pokazała się główka i schowała. dosłownie za kilkanaście sekund wieźli ją na salę operacyjną, bo dziecko było owinięte pępowiną. wyciągnęli natychmiast
moja blizna ma 5mm i jest "solidna" co mnie bardzo cieszy

Morgaine - leżę sporo dziś, co jest dość nietypowe u mnie i dlatego mam czas na bb w dużej ilości. młody rozpycha się i boli mnie podwozie. aczkolwiek upiekłam 1,5kg boczku ( moi chłopcy uwielbiają na kanapki) zrobiłam obiadek i zaraz ugotuję gulasz na 2 dni plus coś tam jeszcze...chociaż nie wiem co. jedno pranie wisi, drugie zaraz powieszę i 3 do pralki wrzucone.

Janek nosi buty rozm.24 , ale jego tatuś 46....( wzrost 190cm)
 
Dziewczyny a czy to dotyczy tylko blizn po cc???
Bo ja mam bliznę idącą przez cały brzuch (2 cm za pępkiem do samego dołu) , po skręcie jelit. Ta blizna tak się rozeszła na szerokość (już wcześniej była okropna, mam nawet skierowanie na plastykę na nfz bo spaprali okropnie). Czy to może być niebezpieczne?
 
reklama
cucumber napisz, jak wygladal Twoj czop, bo piszesz, ze nie podbarwiony krwia, no to jak inaczej moze wygladac?? Dla nas pierworodek kazda taka wiadomosc na wage zlota ;-) Mialam tylko jedna lekcja w SR wiec tyle co wyczytam na necie to moje... :-)
Taki białawy kawałek śluzu, trochę galaretowaty. Poszłam na siusiu i dosłownie zaczął mi wisieć. Przepraszam za dosłowny opis, ale musiałam to coś złapać papierem i wyciągnąć, bo tak mi dyndało.

Póki co skurczy nie mam, pobolewa brzuch czasami ale to tak jak zwykle. Może zdążę chociaż kilka dni się przeleczyć. A może będę bez czopa chodziła aż do terminu?;) Wysłałam męża o apteki. Zapłacił 80 zł :/ Antybiotyk doustny na to paskudztwo tani, ale ten "dowcipny" w kremie Dalacin kosztował 72 zł:/ No masakra jakaś. Ale jak trzeba to trzeba. Może nie było tańszego odpowiednika i taki musiała ginka zapisać.
 
Do góry