reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2009

Dawno się nie odzywałam i pewnie już słuch o mnie zaginął:) Sporo zajęć i zawirowań, ale już jestem. Dziś rano wizyta u lekarza na USG i wieści: CóRKA będzie.Mąż zachwycony:) ja też, choć czułam, że będzie syn;) Termin porodu z 1 kwietnia zmienił się na 26 marca. Ale zostaję w kwietniówkach:)
 
reklama
Spaczyna- ja również pocieszam Cię i nie martw się o ile dasz radę! - mnie w tej ciąży podobna historia spotkała - oczywiście jak to zawsze bywa na wakacjach zagranicą - to było jedno silniejsze plamienie i potem trochę starej krwi - u lekarza wylądowałam dopiero po powrocie - na szczęśćie okazało się, że wszystko ok - a lekarz powiedział mi, że około 50% zdrowych ciąż plami a przyczyny mogą być najróżniejsze i niekoniecznie groźne:happy2:
 
Mi właśnie minęła połowa ciąży:-) szybko zleciało. Też chciałabym już płeć poznać ale chyba jeszcze nie prędko. Niestety mój lekarz ma jakieś inne podejście do USG połówkowego i zrobi mi dopiero około 25 tygodnia. Twierdzi że tak lepiej, tak więc 2 grudnia jeszcze mam normalną wizytę (to będzie 22 tydzien) na której ustalimy termin USG. Podejrzewam ze będzie to jakoś tuż przed świętami. Czy kótraś z Was też ma USG tak późno??? Myślałam już żeby pójść gdzieś indziej i zrobić sobie to USG wcześniej ale chyba mu jednak zaufam. Co o tym myślicie?

mój ma takie samo zdanie na ten temat - ja mam je mieć w 24 tygodniu - podobno wtedy o wiele dokładniej można zrobić pomiary mózgu, serca, i innych narządów wewnętrznych (pamiętam w poprzedniej ciąży nawet nerki i pęcherz było synkowi widać!) 20-22 tydzień to wg niego za wcześnie i niestety trzebaby powtarzać potem usg żeby było prawidłowo przeprowadzone
moje usg będzie 10 grudnia i wtedy pewnie poznamy płeć:happy:
 
Spaczyna, zgadzam się z dziewczynami. Mój gin. też mówi, że zazwyczaj takie plamienia to szyjka macicy, a nie sama macica. Przyczyn może być wiele, np. wcześniejsze przytulanko:) Weźmy pod uwagę, że w naszych organizmach jest teraz dużo więcej krwi. Krwawią nosy, dziąsła, czasem plamienia. Ale oczywiście nie należy bagatelizować i skonsultować z lekarzem, który na pewno uspokoi.

A co do USG, mój uważa, że 22 tydzień jest najlepszy...Czyli co osoba to teoria. Ja byłam dziś, 22 tydzień + 4 dzień i zobaczył wszystko, co chciał. Policzył nawet paluszki u rączek i stópek.
 
Ostatnia edycja:
Spaczyna napewno wszystko bedzie ok, wiec nie denerwuj sie dodatkowo, bo to napewno nic dobrego nie przyniesie.. wiem co przezywasz, bo ja tez mialam podobna sytuacje tylko ze we wczesnej ciazy.. pozniej okazalo sie ze cos z ukladem moczowym mialam nie tak.. wstalam normalnie rano jakby nigdy nic, poszlam do toalety i zaczal sie koszmar.. nie moglam sie normalnie wysikac, wszystko mnie bolalo w srodku, a jak juz sikalam to krwia.. najadlam sie tyle nerwow, ale lekarz szybko zaradzil i powoli mi przeszlo.. ale tez juz myslalam o najgorszym i bylo mi wszystko jedno, ale zeby z babelkiem wszystko dobrze bylo..
Viola1978 witaj po dlugiej nie obecnosci.. gratuluje corci:-) wkoncu kolejna dziewczynka w naszym kwietniowym gronie:-)
 
Ja USG jak do tej pory mialam na kazdej wizycie czyli co 4 tygodnie.Na kazdej ginka cos tam mierzy,sprawdza,takze nie musze sie umawiac na dodatkowe usg.Oczywisie gdym mogla to chetnie bym czesciej podgladala malensto.:-) około 30 tygodnia chce tylko zrobic sobie dodatkowe 4d zeby miec pamiatke:tak: Tylko nie wiem w ktorym tygodniu bedzie najlepiej wszystko widac...
 
Ja USG jak do tej pory mialam na kazdej wizycie czyli co 4 tygodnie.Na kazdej ginka cos tam mierzy,sprawdza,takze nie musze sie umawiac na dodatkowe usg.Oczywisie gdym mogla to chetnie bym czesciej podgladala malensto.:-) około 30 tygodnia chce tylko zrobic sobie dodatkowe 4d zeby miec pamiatke:tak: Tylko nie wiem w ktorym tygodniu bedzie najlepiej wszystko widac...

Cele i założenia
Ja również mam na każdej wizycie usg i na każdej dzidziuś jest dokładnie oglądany:-)
Aniu ja robiłam 3d w 25 tc- widać świetnie twarzyczkę, widziałam jak dzidzia bawi się pępowiną:-D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Witajcie. Ja nie wiem co mi jest. Zmieniam się chyba w niedźwiedzicę :-D I wszystko by się zgadzało. Nabieram tkanki tłuszczowej i zapadam w sen zimowy :-D Nie mogę się obudzić. Śpię i śpię. Doszło do tego ze mąż do mnie dzwoni bym wstała :tak:
no i wrocilam dostalam leki rozkurczowe(nospe) mam brac przez tydzien a potem zobaczymy przy julce tez od 5 miesiaca bralam zastrzyki nospe bo skurcze dostalam, a z dzidzia wszystko wpozadku balam sie nawyrost ale po tym co przeszlismy to zrozumiale, ale mam jeszcze jedna wiadomosc moja dzidzia sie pieknie wystawila i juz wiemy ze Julia biedzie miala braciszka:)
a wiec SYNEK:-):-)
Ciesze się bardzo ze z syneczkiem wszystko w porządku. I wielkie gratulacje !! jednak chłopcy w kwietniu górują :-)

Niestety mój lekarz ma jakieś inne podejście do USG połówkowego i zrobi mi dopiero około 25 tygodnia. Twierdzi że tak lepiej, tak więc 2 grudnia jeszcze mam normalną wizytę (to będzie 22 tydzien) na której ustalimy termin USG. Podejrzewam ze będzie to jakoś tuż przed świętami. Czy kótraś z Was też ma USG tak późno??? Myślałam już żeby pójść gdzieś indziej i zrobić sobie to USG wcześniej ale chyba mu jednak zaufam. Co o tym myślicie?
Tu USG połówkowe robią w 22-23tc. Ja będę miała wcześniej w 20 tygodniu ale to dlatego ze wyjeżdżamy do Polski. I postanowiłam ze pójdę jeszcze w Polsce na badania. Właśnie w 23 tygodniu. To się upewnię przed powrotem tu że wszystko jest w porządku.

Spaczyna jeśli to jest delikatne plamienie tylko podczas załatwiana się to ja bym nie jechała do szpitala. Wiem że łatwo mówić. Ale połóż się, napij się herbatki i poczekaj. Im mocniej się denerwujesz tym gorzej. A może to wszystko wina przepracowani i nerwów. Mój gin powtarza ze jeśli coś boli albo dzieje się niepokojącego to dzwonić do niego i umawiać się na wizytę a zanim do niego trafie to ODPOCZYWAĆ. Wszystko będzie dobrze.
 
Ojoj ile ja ma do tyłu z czytaniem ... Gratuluje dziewczyną które poznały płeć dziecka :-) to wiadomości z ostatniej strony;-) ..... Chciałam się tylko przywitać ten miesiąc jest dość zakręcony dla mnie prze zbliżający się powrót do domu .... :tak: cała gama zadań doz robienia .... Za tydzień ide na USG ciekawe czy poznam też płeć chociaż stwierdziliśmy z mężem że to mało ważne jest imiona już wybraliśmy i dla chłopca i dla dziewczynki więc jak co neispodzianki nie będzie :-) Niestety nadal amrti mnie to że mam mały brzuszek jak na 17 tydz. no i że rzadko czuje ruchy maleństwa czekam do tego 20 tyg. może zacznie już solicie kopać :-D Pozdrawiam i zmykam obiadek czeka na zrobienie .. Pozdrawiam
 
reklama
spaczyna uszki do gory, wieczorkiem nam napiszesz, ze to nic takiego nie bylo :) byc moze to uklad moczowy, skoro po siuisu ta krewka byla
ja tez sie nabawilam zapalenia i wlasnie za 40 minut mam wizyte u lekarza :(

ania_g21 ja bylam w zeszlym tygodniu na 4d i nasz synek to taki troche alien jeszcze ;) lekarz mi powiedzial ze najfajniejszy efekt jest kolo 30 tygodnia
 
Do góry